ПРАВДА ПРО СТАН УКРАЇНСЬКОЇ ФАРМАЦЕВТИЧНОЇ ГАЛУЗІ

На цьому ресурсі ви побачите не тільки професійний огляд преси, правдиве інформування про лікарські засоби, а й реальні дії ФармРади у боротьбі за права фармацевтів та права споживачів: документи, запити до влади, проекти законів; акції, заходи, конференції. Реальні люди, що не пошкодували життя для цієї боротьби.
Ми відкриті для спілкування: ви завжди можете звернутися до нас і поспілкуватися наживо.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
© Остерігайтесь інформаційних підробок.
БУДЬТЕ ОБЕРЕЖНІ! Не станьте жертвами шахраїв! Вимагайте документацію, перевіряйте репутацію!

понеділок, 8 лютого 2016 р.

Ціни на ліки вбивають українців сотнями тисяч

Щороку від серцевих недуг в Україні помирає майже півмільйона людей. Цей лік перевищує навіть смертність від всіх видів раку, туберкульозу, СНІДу разом узятих. Фахівці переконані, основна  причина таких втрат держави - ціни на ліки. Вони занадто дорогі для для українців.

- Артеріальна гіпертонія - це такий стан, який треба лікувати постійно - це не курсове лікування, а лікування щоденне, довічне. Тому у нашого вельми небагатого населення немає фізичної можливості забезпечити себе необхідними препаратами. Артеріальна гіпертензія не вибирає людей за соціальною ознакою або за ознакою доходів, - говорить експерт фармацевтичного ринку Сергій Орлик. Натомість, у європейських країнах хворі на серцево-судинні недуги можуть собі дозволити повноцінне лікування.  Бо держава про них дбає - контролює ціни та відшкодовує витрати на препарати. Подібний пілотний  проект був і в Україні у 2012 році. І результати доволі втішні.

 - Смертність зменшилася завдяки цьому на 20 відсотків.  Хворих на гіпертонічну хворобу у 2013 році з 12 млн лікувалося 44 відсотки. І якщо до пілотного проекту  хворі лікувалися  тільки 15 відсотків  пацієнтів, то більше ніж 3 місяці - 44 відсотки. Тобто люди прийшли, - каже головний позаштатний терапевт МОЗ Василь Нетяженко.

Та пілотний проект проіснував недовго. Урядовці його швидко згорнули. Мовляв, у час кризи у держави на це зайвих грошей немає. Але медики переконані,  такою економією, вже за кілька років кількість українців може суттєво зменьшитися.  Адже у сумарному від серцево-судинних недуг щороку ми втрачаємо населення в розмірі одного районного центру.  Тож аби змінити ситуацію -  держава повинна знайти півмільярда гривень. А фармацевтичні компанії зі свого боку обіцяють переглянуть ціни  на ліки від гіпертонії.

- Україна - це єдина європейська країна, де немає системи так званої реімбурсації, коли держава або організовані державою структури компенсують вартість лікарських препаратів для кожного пацієнта, - розповідає експерт фармацевтичного ринку Сергій Орлик.

Олег Корнієнко, Дмитро Климчук, Факти, ICTV

http://fakty.ictv.ua/

Немає коментарів: