ПРАВДА ПРО СТАН УКРАЇНСЬКОЇ ФАРМАЦЕВТИЧНОЇ ГАЛУЗІ

На цьому ресурсі ви побачите не тільки професійний огляд преси, правдиве інформування про лікарські засоби, а й реальні дії ФармРади у боротьбі за права фармацевтів та права споживачів: документи, запити до влади, проекти законів; акції, заходи, конференції. Реальні люди, що не пошкодували життя для цієї боротьби.
Ми відкриті для спілкування: ви завжди можете звернутися до нас і поспілкуватися наживо.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
© Остерігайтесь інформаційних підробок.
БУДЬТЕ ОБЕРЕЖНІ! Не станьте жертвами шахраїв! Вимагайте документацію, перевіряйте репутацію!

пʼятниця, 26 лютого 2016 р.

ЦІНА ДОПОМОГИ. ЯК КРЕДИТ МВФ ВДАРИТЬ ПО КИШЕНЯМ УКРАЇНЦІВ


Україна завмерла в очікуванні чергового кредиту від МВФ

Однак перш ніж дати гроші, іноземні партнери чекають виконання своїх вимог. Тож за нову позику пересічні українці можуть поплатитися, зокрема, збільшенням цін на ліки, новими податками та скасуванням пільг для аграріїв.

Аптеки накрутять ціни на 40 %
Щоб отримати черговий транш від МВФ, Україні потрібно узгодити з фондом новий меморандум. 8 лютого експерти організації опублікували свої рекомендації Україні, засновані на даних за жовтень минулого року. Частково ці поради були враховані при прийнятті держбюджету і змін до податкового кодексу, частково – ні. Зараз обговорення умов триває: Уряд разом з МВФ розробляє текст чергового меморандуму.

Звіт з технічної допомоги зі списком рекомендацій, який розробили фахівці МВФ, є у вільному доступі. У документі чітко прописано, яких дій від українського Уряду очікують міжнародні партнери. З точки зору економіки, вимоги фонду виправдані і мають призвести до збільшення ВВП України. З іншого боку, деякі кроки, які пропонує МФВ, будуть вкрай непопулярними серед населення і призведуть до ще більшого зубожіння.
Однією з наполегливих вимог кредиторів є встановлення ПДВ для виробників у сільському господарстві та інших галузях. З 2016 року аграріїв дійсно позбавили низки пільг у цьому питанні. Це викликало хвилю протестів, а сільгоспвиробники одразу заговорили про те, що новий Податковий кодекс нанівець знищить галузь тваринництва в країні. У звіті ж МВФ йдеться про те, що у разі скасування пільгового режиму для аграріїв ВВП України зросте на 0,3 %, або 4,63 млрд грн.

У країнах Європи держава дійсно не робить ніяких поступок аграріям щодо ПДВ, але там передбачені дотації з держбюджету для сільськогосподарського виробництва. У Польщі, наприклад, компенсація сягає 50 % витрат. Оскільки в Україні про таку допомогу наразі не йдеться, запровадження ПДВ боляче вдарить по всьому агросектору.
Пропонує МВФ торкнутися і фармацевтичної галузі. Зараз виробники ліків сплачують лише 7 % ПДВ. Якщо ставка зросте до 21 %, бюджет додатково отримає 20,1 млрд грн (1,3 % ВВП). Для пересічних українців це означатиме лише, що і без того немалі ціни в аптеках збільшаться. За оцінкою Аптечної професійної асоціації України (АПАУ), в разі підвищення ставки ціни на медикаменти зростуть більш, ніж на 40 %.

– Потрібно розуміти, що фармацевтичний ринок складається з трьох основних ланок: це виробник ліків, дистриб’ютор і, власне, роздрібні мережі, аптеки. І всі вони платять податки. Вартість ліків зросте не на 13 %, а, щонайменше, 40 %. Додайте до цієї цифри ризики, які будуть закладати учасники ринку через нестабільний курс гривні, – заявив в інтерв’ю газеті «Сегодня» директор АПАУ, доктор фармацевтичних наук Володимир Руденко.

Крім того, у звіті МВФ йдеться про збільшення загального ПДВ в Україні на 1 %. Сьогодні він дорівнює 20 %. Це, за оцінками експертів, принесе 7 млрд грн, або 0,4 % ВВП. Для людей же збільшення ПДВ позначиться на кінцевій ціні на всі товари та послуги. До слова, в країнах Європи сьогодні діє ПДВ в середньому на рівні саме 21 %. Найбільші ставки податку встановлені в Угорщині – 27 %, Ісландії – 25,5 %, Данії, Норвегії, Хорватії і Швеції – 25 %. Найменші – в Ліхтенштейні – 7,6 %, Швейцарії – 8 %, Люксембурзі – 17 %, Мальті, Туреччині і Росії – 18 %.

Бізнес примусять вивернути гаманця 
Проаналізувавши нову податкову систему України, у МВФ прийшли до висновку, що вона недосконала. Зокрема, не задоволені іноземні партнери ситуацією із оподаткуванням бізнесу.
«Платники податку першої та другої груп, розмір доходу яких може сягати 1,5 млн грн, сплачують лише мінімальну фіксовану суму податку та ЄСВ, без прив’язки до обсягу їх доходу. Платники податку третьої групи, розмір доходу яких може сягати 20 млн грн, також сплачують лише мінімальний (хоч і пропорційний) податок, а фізичні особи – підприємці, що належать до цієї групи, сплачують також фіксований розмір ЄСВ. Таким чином ефективні ставки єдиного податку як для фізичних, так і для юридичних осіб є надто низькими», – йдеться у звіті МВФ.
Сьогодні підприємці, які мають річний оборот в межах 5 млн грн, сплачують єдиний податок зі ставкою 3 %. У МВФ пропонують скоротити допустимий оборот до 2 млн грн. Крім того, на думку експертів Фонду, можливості застосовувати спрощений режим оподаткування мають бути позбавлені юридичні особи, а найменшим платникам податків (невеличкі крамниці, пересувні продавці кави і морозива тощо) треба заборонити залучати найманих працівників. На додачу пропонується скасувати мораторій на податкові перевірки, зокрема, платників податків на спрощеній системі оподаткування.

Ірина Гудзь

http://www.slk.kh.ua/news/ekonomika/tsina-dopomogi-yak-kredit-mvf-vdarit-po-kishenyam-ukrayintsiv.html

Немає коментарів: