ПРАВДА ПРО СТАН УКРАЇНСЬКОЇ ФАРМАЦЕВТИЧНОЇ ГАЛУЗІ

На цьому ресурсі ви побачите не тільки професійний огляд преси, правдиве інформування про лікарські засоби, а й реальні дії ФармРади у боротьбі за права фармацевтів та права споживачів: документи, запити до влади, проекти законів; акції, заходи, конференції. Реальні люди, що не пошкодували життя для цієї боротьби.
Ми відкриті для спілкування: ви завжди можете звернутися до нас і поспілкуватися наживо.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
© Остерігайтесь інформаційних підробок.
БУДЬТЕ ОБЕРЕЖНІ! Не станьте жертвами шахраїв! Вимагайте документацію, перевіряйте репутацію!

четвер, 18 лютого 2016 р.

З'явився портал, що відстежує закуплені за держбюджет ліки для онкохворих


зображенння збільшується
В Києві презентували портал відстеження ліків, які закуповують за державні кошти для онкохворих

Завдяки порталу, що був розроблений Центром протидії корупції, людина може зайти і подивитися, чи той препарат, який їй потрібен, не був вже закуплений державою. А також може перевірити вже куплений в аптеці препарат, чи не був він проданий незаконно.

Головна мета ресурсу http://likycontrol.org.ua/ — максимально протидіяти незаконному продажу вже закуплених з бюджету ліків, повідомила «Громадському радіо» Олена Щербан, юристка Центру протидії корупції.

«Зараз виникають такі ситуації, коли ми розуміємо, що у нас новіші дані, ніж у Міністерства здоров’я. Поки це все обробляється, проходить усі департаменти МОЗу, це набагато швидше робиться в нашій організації, оскільки ми там направили депутатський запит і нам дуже швидко відповіли», — заявила вона.

«Тут ще є така проблема, що насправді пацієнт може знати розуміти і знаходити, що все-таки препарат закуплений за державні кошти, але вони часто бояться вимагати, просити і якимось чином взагалі сперечатися. Тому що насправді від цих лікарів залежить інколи їхнє життя», — додала Олена Щербан.

Вона сподівається, що портал дозволить більш ефективно спілкуватися з лікарями. Новий сервіс містить корисні поради,  функцію відстеження продукції за унікальним кодом, і навіть шаблони запитів до медичних установ.

За словами Ірини Литовченко, представниці благодійного фонду «Таблеточки», місцеві лікарні ховають куплені з бюджету препарати, і потім пропонують їх купити «дешевше».

«З цього року ми розширили свою допомогу на всю Україну. І стикнулися з тим, що нам надходить дуже велика кількість запитів від волонтерів і батьків з усіх регіонаів України по дуже дороговартісним препаратм, частіше за все це хіміотерапія. І коли ми написали від нашого фонду листа в МОЗ, з переліком тих препаратів, яких нібито немає в лікарні, ми отримали відповідь, що за їх інформацією, всі ці ліки є на складах, вони є в достатній кількості, і «ми не розуміємо, в чому взагалі ваше запитання». Тобто фактично місцеві лікарні ховають у себе на складах ці ліки, вони кажуть батькам або волонтерам, що їх треба купити, хоча реально ці препарати лежать в лікарнях. І потім десь тихенько старша медсестра відділення, або хтось з лікарів, просить батьків купити за дешевше», — заявила Ірина Литовченко.

Як заявила директорка національного інституту раку Олена Колеснік, держава закуповує ліки для онкохворих дітей на 90% від потреби. В той час на онкохворих дорослих закуповують близько 30% необхідних лікарських препаратів.

За її словами, вона стикалися з купленими препаратами, які спочатку були продані на державному тендері в Росії (за кошти російських платників податків).

«Это было из России. Это биопрепарат, который неизвестно как оказался в Украине, а условия хранения его: +2, +8, препарат был дорогой, курс лечения — 2000 долларов один курс. Компания, которая производитель, подняли по штрих-коду варианты, он был закуплен в Новосибирске по государственному тендеру. Такие варианты могут быть везде, не Только в России. касательно следствий, мы подняли этот вопрос, но к сожалению наше заявление до сих пор осталось без ответа. А эта аптека до сих пор работает на рынке Украины», — заявила вона.

Міла Мороз, для «Громадського радіо»
http://hromadskeradio.org/2016/02/17/zyavyvsya-portal-shcho-vidstezhuye-zakupleni-za-derzhbyudzhet-liky-dlya-onkohvoryh

Немає коментарів: