ПРАВДА ПРО СТАН УКРАЇНСЬКОЇ ФАРМАЦЕВТИЧНОЇ ГАЛУЗІ

На цьому ресурсі ви побачите не тільки професійний огляд преси, правдиве інформування про лікарські засоби, а й реальні дії ФармРади у боротьбі за права фармацевтів та права споживачів: документи, запити до влади, проекти законів; акції, заходи, конференції. Реальні люди, що не пошкодували життя для цієї боротьби.
Ми відкриті для спілкування: ви завжди можете звернутися до нас і поспілкуватися наживо.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
© Остерігайтесь інформаційних підробок.
БУДЬТЕ ОБЕРЕЖНІ! Не станьте жертвами шахраїв! Вимагайте документацію, перевіряйте репутацію!

понеділок, 15 лютого 2016 р.

Аптекарі попереджають про чергове підвищення цін на ліки


Виконання Україною рекомендації Міжнародного валютного фонду (МВФ) в частині підвищення ПДВ на лікарські засоби до 21% замість діючих 7%, призведе до різкого зростання цін на цю категорію товарів.

Про це йдеться у прес-релізі Аптечної професійної асоціації України (АПАУ), цитує Інтерфакс-Україна.

За словами директора АПАУ Володимира Руденка, формальне підвищення ставки ПДВ ще на 13% призведе до подорожчання ліків майже вдвічі, оскільки в такому випадку всі учасники фармринку змушені будуть поставити свої націнки на ліки.

“Потрібно розуміти, що фармацевтичний ринок складається з трьох основних ланок: це виробник ліків, дистриб’ютор і, власне, роздрібні мережі, аптеки. І всі вони платять податки. Тобто, якщо ПДВ на лікарські засоби збільшиться з 7 до 21%, свої націнки будуть змушені підняти всі. "Вартість ліків зросте не на 13%, а, щонайменше, на 40%. Додайте до цієї цифри ризики, які будуть закладати учасники ринку через нестабільний курс гривні “, – пояснив В.Руденко.

Разом з тим В.Руденко зазначив, що експерти АПАУ в даний час працюють над розробкою нормативної бази з метою підвищити стандарти виробничої аптечної практики до європейських норм, що, на його думку, сприятиме підвищенню доступності лікарських засобів.

“Зробити ліки якомога доступнішими для пацієнтів – одне з головних завдань, які ставить перед собою наша асоціація. Для цього ми ведемо активну роботу в нормотворчому полі і відстоюємо необхідність підняття стандартів виробництва аптечної практики до європейського рівня. Однак результати цієї роботи поступові, в той час як введення ПДВ 20% українці відчують дуже швидко “, – підкреслив В.Руденко.

http://expres.ua/news/2016/02/14/173360-aptekari-poperedzhayut-chergove-pidvyshchennya-cin-liky

Немає коментарів: