ПРАВДА ПРО СТАН УКРАЇНСЬКОЇ ФАРМАЦЕВТИЧНОЇ ГАЛУЗІ

На цьому ресурсі ви побачите не тільки професійний огляд преси, правдиве інформування про лікарські засоби, а й реальні дії ФармРади у боротьбі за права фармацевтів та права споживачів: документи, запити до влади, проекти законів; акції, заходи, конференції. Реальні люди, що не пошкодували життя для цієї боротьби.
Ми відкриті для спілкування: ви завжди можете звернутися до нас і поспілкуватися наживо.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
© Остерігайтесь інформаційних підробок.
БУДЬТЕ ОБЕРЕЖНІ! Не станьте жертвами шахраїв! Вимагайте документацію, перевіряйте репутацію!

пʼятниця, 22 січня 2016 р.

В аптеках знову дорожчають ліки, але органи контролю – не реагуютьАптекарі переписують ціни на ліки услід за курсом долара. Вони найшвидше відреагували на зміни на фінансовому ринку. Найбільше дорожчають протигрипозні імпортні препарати.

Про це йдеться у сюжеті перших західноукраїнських новин «Огляд дня» (щобудня о 21:00 на телеканалі ZIK).

За словами фармацевтів, в аптеках цінники на іноземних препаратах вони уже переписали.

«Сьогодні ми отримуємо товар, і вже деякі ціни будуть інші. Так само і дистриб’ютори, які мають старі запаси, відпускають ліки за новими цінами. Хто вже встиг від початку року підписати договори і завезти новий товар, той вже теж відпускає ліки за новими цінами. Згідно з новим курсом долара», –  розповідає завідувачка аптеки Наталія Мозіль.

Подорожчання медичних препаратів вже відчули люди, які змушені постійно користуватися послугами аптек.

«Дуже відчуваємо, бо в нас двоє дітей. Нині похолодало, і відчуваємо, що піднімаються ціни. На ліки дуже багато грошей йде», – бідкається містянин Андрій.

Єдиний спосіб зекономити, радять фармацевти, купувати ліки вітчизняного виробника.

«Ціна коливається. Вона різна може бути. Різниця навіть у 50-100 грн. Це досить так суттєво», – говорить провізор Наталія.

За словами економістів, нині на цьому курсі заробляють не тільки аптеки, а й усі продавці та посередники, пов’язані з імпортними товарами.

«Вартість імпорту, який був завезений за старими цінами, після обвалу гривні була перерахована, і тепер його продають дорожче. І ця дельта лягає в кишеню. Аптеки зароблять насамперед, бо 90% їх продукції становить імпорт», – пояснює економіст Віктор Борщевський.

Тим часом Антимонопольний комітет не поспішає перевіряти, чи законна націнка на імпортні препарати і чому товар, який купили за старим курсом, споживачам продають за новим, звісно, дорожчим.

http://zik.ua/news/2016/01/21/v_aptekah_znov_dorozhchayut_liky_ale_organy_kontrolyu__ne_reaguyut_664670

Немає коментарів: