ПРАВДА ПРО СТАН УКРАЇНСЬКОЇ ФАРМАЦЕВТИЧНОЇ ГАЛУЗІ

На цьому ресурсі ви побачите не тільки професійний огляд преси, правдиве інформування про лікарські засоби, а й реальні дії ФармРади у боротьбі за права фармацевтів та права споживачів: документи, запити до влади, проекти законів; акції, заходи, конференції. Реальні люди, що не пошкодували життя для цієї боротьби.
Ми відкриті для спілкування: ви завжди можете звернутися до нас і поспілкуватися наживо.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
© Остерігайтесь інформаційних підробок.
БУДЬТЕ ОБЕРЕЖНІ! Не станьте жертвами шахраїв! Вимагайте документацію, перевіряйте репутацію!

середа, 13 січня 2016 р.

Чого чекати від входження у зону вільної торгівлі. Лікарські засоби


У 2016 році незначно подешевшають електроприлади, ліки та брендовий одяг 

З 1 січня 2016 року між Україною та ЄС в повному обсязі стала діяти Угода про зону вільної торгівлі (ЗВТ) — відтепер майже всі європейські та вітчизняні товари при експорті-імпорті не обкладають митом. Ще в 2014 році, коли гривня була більш міцною, деякі експерти та політики говорили про те, що в нашу державу з країн ЄС після початку остаточної дії ЗВТ надходитимуть недорогі продукти харчування, одяг і техніка. «УК» намагався з’ясувати в експертів різних галузей та ринків: це сталося після Нового року чи буде трохи згодом?

Лікарські  засоби

Другий за необхідністю для людей товар — це ліки, так званий критичний імпорт. Україна купує основну частину фармпрепаратів саме в країнах ЄС. Чого слід очікувати на цьому ринку? Представники десятьох фармкомпаній, з якими вдалося поспілкуватися, взагалі відмовилися коментувати ситуацію на ринку після Нового року. Звісно чому — фармбізнес завжди у першій трійці найприбутковіших галузей.

І вже коли кореспондент втратив надію взяти цікавий коментар, компанія «Біоноріка» таки кинула світло на це питання.

За словами керівника відділу роботи з ключовими клієнтами компанії Ольги Цапренко, ліки справді можуть здешевшати, проте не набагато. До того ж невідомо, наскільки такий процес затягнеться в часі (тобто ці товари знову можуть повернутися до своїх цін станом на кінець 2015 року).

«Так, п’ятивідсоткове імпортне мито скасують. Однак ПДВ (20%), яке скасували навесні цього року, можуть запровадити у середині 2016-го. А це також позначиться на збільшенні цін. Окрім цього, зросте курс, і ціни не стоятимуть на місці», — зазначає вона.

Якість товарів  і контроль  над ціноутворенням

У цьому аспекті Україна має неабиякі досягнення. Чимало вітчизняних товарів перейшли на євростандарти і мають великий попит на ринках багатьох країн, зокрема і ЄС.

Наша країна пішла шляхом Європи — ми хочемо зробити потужний та ефективний орган контролю за якістю товарів, який матиме під своїм «крилом» усі служби. Так, у наступному році буде утворено Державну службу з питань безпеки продукції та захисту споживачів.

Сподіватимемося, що цей орган боротиметься з невмотивованими цінами виробників та імпортерів, принаймні в це хочеться вірити. Проте в європейських країнах (щоправда, там немає компаній і ненажерливих бізнесменів, які працюють на умовах рентабельності 100—150%) таких органів немає.

PS  Тож цього року, принаймні у першій його половині, після запровадження Угоди про створення зони вільної торгівлі між Україною і ЄС на засадах взаємності українці не відчують суттєвого зниження цін на імпортовані з Європи товари. Можливо, позитивні зміни відбудуться з часом. Не призведе до падіння цін на вітчизняному ринку і повна відмова РФ купувати українські товари АПК.

Матеріал підготував Олег ГРОМОВ,
«Урядовий кур’єр»

за матеріалом
http://ukurier.gov.ua/uk/articles/chogo-chekati-vid-vhodzhennya-u-zonu-vilnoyi-torgi/

Немає коментарів: