ПРАВДА ПРО СТАН УКРАЇНСЬКОЇ ФАРМАЦЕВТИЧНОЇ ГАЛУЗІ

На цьому ресурсі ви побачите не тільки професійний огляд преси, правдиве інформування про лікарські засоби, а й реальні дії ФармРади у боротьбі за права фармацевтів та права споживачів: документи, запити до влади, проекти законів; акції, заходи, конференції. Реальні люди, що не пошкодували життя для цієї боротьби.
Ми відкриті для спілкування: ви завжди можете звернутися до нас і поспілкуватися наживо.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
© Остерігайтесь інформаційних підробок.
БУДЬТЕ ОБЕРЕЖНІ! Не станьте жертвами шахраїв! Вимагайте документацію, перевіряйте репутацію!

субота, 23 січня 2016 р.

Глава КП «Фармація»: ми не підвищували ціни на ліки від грипу


Жителі столиці звернулися до міськради зі скаргою про те, що ціни на противірусні препарати в комунальній аптечній мережі «Фармація» вище, ніж в інших аптеках Києва. Директор КП «Фармація» Руслан Світлий в ефірі радіостанції Голос Столиці заявив, що ціни в їхній мережі зафіксовані з 18 січня, а саме підприємство готове до перевірок.

Київська влада планує перевірити аптеки. Зокрема, столичних депутатів цікавить вартість лікарських засобів в аптеках комунального підприємства «Фармація». До профільної комісії міськради звернулися кияни, які зафіксували, що ціни на ліки, у тому числі на противірусні препарати, в аптеках КП «Фармація» вище, ніж в інших мережах. Хоча, за словами радника мера Києва Михайла Радуцького, КП «Фармація» було доручено не підвищувати ціни на противірусні препарати і медичні вироби під час сезонного загострення епідемічної ситуації.
Директор КП «Фармація» Руслан Світлий в ефірі радіостанції Голос Столиці зазначив, що стратегічний запас противірусних препаратів сформований, а ціни на них зафіксовані.

Ви підвищували ціни? Якщо так, то чому?

— Ми не підвищували ціни. Було доручення мера Віталія Кличка не підвищувати ціни, і ми їх з того часу не підвищували. Наші соціальні проекти продовжують працювати, ми зараз їх переглядаємо, вони будуть значно розширені для соціально незахищених киян. В принципі, перевіряти такі скарги — це і є робота депутатів. Ми до цього готові, будь ласка, нехай перевіряють.

Тобто це необгрунтовані звинувачення?

— Думаю, що так. Справа в тому, що противірусні препарати теж діляться на кілька груп. Наприклад, є рецептурні препарати, які виписує лікар, ми не можемо підвищувати на них ціни, і ми їх не підвищували. А є препарати-сателіти, наприклад, цукерки від кашлю. Тобто, спільно з департаментом охорони здоров'я міста Києва, був сформований необхідний перелік препаратів, ціни на які були зафіксовані. Мало того, це було зафіксовано внутрішнім наказом по КП «Фармація», і ці ціни дійсно не підвищено.

Фіксація ціни під час сезонного загострення — це щорічна традиція?

— Ми прив'язані до дистриб'юторів, ми не є суб'єктом зовнішньоекономічної діяльності і не ввозимо препарати. Ми купуємо їх у представництв, у виробників, які коригують ціну. Наше завдання — дотримуватися законодавства. Справа в тому, що 70% препаратів в аптечній мережі строго регулюються постановою Кабміну про націнку. Тобто, якщо ми отримуємо препарат за 100 гривень, то ми не можемо підвищити ціну більш ніж на 25%. Якщо препарат коштує 1000 гривень, то ми не можемо зробити націнку більше 10%. І якщо підвищуються ціни, то це сезонне підвищення у дистриб'юторів. Тобто, якщо дистриб'ютор сьогодні нам продав препарат на 3% дорожче, ніж він коштував вчора, природно, ми теж змушені наздоганяти ці відсотки, тому що ринок зараз працює на мінімальних відсотках.

Чи достатньо зараз противірусних препаратів, щоб забезпечити людей в цьому сезоні?


— Ми сформували стратегічний запас препаратів, які у нас прописані в наказі, і зафіксували ціни, незалежно від того, наскільки їх будуть підвищувати дистриб'ютори. Зараз ажіотажу на ці препарати немає, але ми до нього готові. Тобто, мало того, що ці препарати будуть у нас в мережі, вони будуть за тією вартістю, за якою вони були зафіксовані на 18 січня.

Ви можете це гарантувати для кожної аптеки вашої мережі?

— У нас все централізовано, наші накази і рознарядки поширюються на всю мережу. Нас торік перевіряли п`ять структур, починаючи від СБУ і закінчуючи АМКУ. Цього року вже прийшли повідомлення, що нас перевіряють КРУ, АМКУ і КМДА, це структури, які найбільш об'єктивно можуть оцінити нашу роботу. КП «Фармація» не є комерційною аптекою, ми не можемо спекулювати, не можемо запускати програми, які йдуть врозріз з законодавством. Нас можна перевіряти, будь ласка, ми завжди до цього готові.

Тим часом експерт Владислав Онищенко в ефірі радіостанції Голос Столиці заявив, що під керівництвом Олександра Квіташвілі МОЗ тільки розширив свої повноваження, у той час як реформи лише декларуються, а не здійснюються.

Раніше президент Всеукраїнської ради захисту прав та безпеки пацієнтів Віктор Сердюк заявив, що в МОЗ не думають про людей, так як допускають дефіцит вакцин в Україні.

http://newsradio.com.ua/2016_01_22/Glava-KP-Farmac-ja-mi-ne-p-dvishhuvali-c-ni-na-l-ki-v-d-gripu-0339/

Немає коментарів: