ПРАВДА ПРО СТАН УКРАЇНСЬКОЇ ФАРМАЦЕВТИЧНОЇ ГАЛУЗІ

На цьому ресурсі ви побачите не тільки професійний огляд преси, правдиве інформування про лікарські засоби, а й реальні дії ФармРади у боротьбі за права фармацевтів та права споживачів: документи, запити до влади, проекти законів; акції, заходи, конференції. Реальні люди, що не пошкодували життя для цієї боротьби.
Ми відкриті для спілкування: ви завжди можете звернутися до нас і поспілкуватися наживо.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
© Остерігайтесь інформаційних підробок.
БУДЬТЕ ОБЕРЕЖНІ! Не станьте жертвами шахраїв! Вимагайте документацію, перевіряйте репутацію!

вівторок, 19 січня 2016 р.

Грип-2016: КОМУ НА РУКУ ПАНІКА і ЯК ВБЕРЕГТИСЯ ВІД ГРИПУ


ukrinform.uaЯк запевнила Головний позаштатний інфекціоніст МОЗ Ольга Голубовська, під час епідемії 2009 року матеріально-технічну базу лікарень «достатньо підтягнули». Окрім того, в значній кількості регіонів визначені стаціонари, які будуть перепрофільовані на випадок масового надходження хворих із клінічними ознаками грипу та ГРВІ.

Фахівці запевняють, що противірусні  препарати, які ефективні при захворюванні на грип, в Україні є. Це так звані інгібітори нейроамінідази, такі як озельтамівір (комерційна назва «Таміфлю») та занамівір (комерційна назва «Реленца»). Засоби специфічної терапії мають бути у стаціонарах, і за заявками регіонів МОЗ наразі розподіляє залишки минулих років. Окрім того, для забезпечення необхідними противірусними препаратами лікувальної та санітарної мережі в областях міністерство має намір залучити гуманітарну допомогу та соціально відповідальний бізнес.

 КОМУ НА РУКУ ПАНІКА

Тим часом ЗМІ повідомили, що на фоні зростання в Україні захворюваності та смертності від пандемічного грипу у великих аптечних мережах  препарат «Таміфлю» відсутній, а офіційний представник в Україні компанії-виробника препарату «Roshe» буцімто заявив, що через підвищений попит зможе забезпечити ринок ліками тільки до кінця зими.

Нагадаємо, аналогічна ситуація була і у 2009 році. Тоді завдяки ажіотажному попиту продажі препарату зросли в 10 разів, а ця швейцарська фармкомпанія заробила на ньому 2,6 млрд доларів.

В Україні тоді теж піднялася хвиля паніки, а на протидію епідемії з резервного фонду було виділено 1 млрд гривень. За них було закуплено матеріали та тест-системи для діагностики грипу та препарати «таміфлю», проте, за даними держпідприємства «Укрвакцина»,  з них було використано лише близько 10 % від загальної кількості поставок. Фармдистриб'ютори розповідають, що прострочене «Юліне таміфлю» ще досі  лежить на складах деяких компаній.

Звісно, це не означає, що запасу ліків у державі не повинно бути. Але панічні настрої не спонукають до тверезих розрахунків, тож уроки минулого треба враховувати. Наприклад, в епідсезоні 2013-2014 років в Україні було продано 2 тис. упаковок препарату "Таміфлю". Це означає, що завозячи недешеві препарати в країну, виробник  сам ризикує «куплять - не куплять», а закупівлі за державний кошт від цих ризиків звільняють.

Тому, не легковажачи власним здоров'ям, давайте пам'ятати, що паніка може вміло підігріватися. Наприклад, під заголовком у ЗМІ «Медики досі не знають, який штам грипу вбиває українців» йдеться про те, що вірусологічне дослідження зразків від хворих у певному регіоні ще не проведене. Однак, як пояснила  головний інфекціоніст МОЗ, до встановлення діагнозу це не має жодного відношення, бо у період спалаху будь-якого інфекційного захворювання він ставиться за клінічними симптомами.

Не додають спокою співітчизникам і коментарі на тему грипу нардепів з юридичною освітою, хоча й з профільного комітету, що зареєстровані в Україні ліки від грипу ефектвні лише протягом 48 годин. Йдеться про "таміфлю", тобто один з найефективніших у світі препаратів, але у когось може скластися враження, що у нас зареєстроване щось не те.

Окрім того, нагнітанням ситуації іноді свідомо займаються певні так звані представники медичної громадськості, яких мотивують фармкомпанії чи дистриб'ютори ліків. І хоч як медики запевняють, що різні розрекламовані імуностимулятори абсолютно неефективні, їх продажі під час епідемій завжди зростають.

ЯК ВБЕРЕГТИСЯ ВІД ГРИПУ

В Україні вакцинація від грипу не входить у перелік обов'язкових, вона є добровільною і платною, а за кошти місцевих бюджетів робиться тільки для певних груп населення, зокрема дітей-сиріт, мешканців інтернатів для літніх людей, медиків тощо.

Проте на  користь щеплення «агітує» і нинішня ситуація з ліками, причому одним  з вагомих аргументів має стати не тільки їх дефіцит, а й ціна: упаковка «Таміфлю»  в середньому коштує 450 гривень, а щеплення проти грипу втричі дешевше - до 150 гривень.Заразитися вірусом грипу можна від іншої хворої людини повітряно-краплинним та повітряно-пиловим шляхом під час розмови, кашлю, чхання, при тісному контакті, тобто знаходженні на відстані близько 2-х метрів. Тому медики радять триматися від таких людей подалі.

Окрім того, слід уникати великого скупчення людей,  а якщо це неможливо, часто провітрювати приміщення, бо підхопити вірус можна тільки при його певній концентрації, а провітрювання її зменшує. З цієї ж причини носити марлеві пов'язки на вулиці абсолютно не потрібно, бо там заразитися вірусом неможливо. А от  у приміщенні її слід надівати, але не здоровим, а хворим людям, щоб  запобігти зараженню інших.

Не слід також торкатися очей, носа або рота немитими руками, мити їх треба чим частіше, тим краще,  корисні також полоскання носа і рота водою  після повернення з вулиці.

Повноцінне харчування, сон та спокій також відіграють не останню роль у профілактиці грипу.

Отже, попри певне загострення ситуації  з грипом, вибір є, і його, напевно, варто зробити на користь профілактики!

за матеріалом
Надія Юрченко
http://www.ukrinform.ua/rubric-health/1945684-grip-2016-osterigatisya-ale-y-opiratisya.html

Немає коментарів: