ПРАВДА ПРО СТАН УКРАЇНСЬКОЇ ФАРМАЦЕВТИЧНОЇ ГАЛУЗІ

На цьому ресурсі ви побачите не тільки професійний огляд преси, правдиве інформування про лікарські засоби, а й реальні дії ФармРади у боротьбі за права фармацевтів та права споживачів: документи, запити до влади, проекти законів; акції, заходи, конференції. Реальні люди, що не пошкодували життя для цієї боротьби.
Ми відкриті для спілкування: ви завжди можете звернутися до нас і поспілкуватися наживо.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
© Остерігайтесь інформаційних підробок.
БУДЬТЕ ОБЕРЕЖНІ! Не станьте жертвами шахраїв! Вимагайте документацію, перевіряйте репутацію!

субота, 2 січня 2016 р.

Україна з 1 січня 2016 року може перейти на європейську систему відшкодування інсуліну


З 1 січня 2016 року Україна може перейти на Європейську систему відшкодування вартості препаратів інсуліну. Про це у коментарі УНН на початку листопада повідомив доктор медичних наук, професор, член-кореспондент НАМН України Борис Маньківський.

“Є наказ Прем’єр-міністра впровадити цю систему з 1 січня 2016 року. Ми говоримо про вкрай важливе реформування, яке відчують на собі багато українців. Це дуже важливо. Адже, що ми маємо на сьогоднішній день? Щорічно, в Україні, закупівля інсуліну здійснюються шляхом проведення тендерів. Тобто, кожен рік хворі, в залежності від переможця торгів, отримують інсулін від різних виробників”, — заявляв Б.Маньківський.

За словами Б.Маньківського: “таким чином і пацієнти, і лікарі стають заручниками певного виробника ліків. Як наслідок — кожного року лікарі мають призначати інший інсулін, в залежності від того, хто виграв тендер. І з медичної точки призначення іншого інсуліну, в залежності від того, хто виграв тендер, створює незручності і для лікарів і для пацієнтів”.
“Саме тому ми хочемо перейти на європейську систему та систему північної Америки, а саме — лікар виписує той інсулін, який вважає необхідним для пацієнта. Далі пацієнт іде до аптеки, отримує інсулін. Фармацевти, у свою чергу, надають рахунок державі і отримують кошти безпосередньо з державного бюджету. Відтак, і лікар і пацієнт зможуть обрати саме той інсулін, що необхідний пацієнту”, — сказав він.

Також, за словами Б.Маньківського, нова система відшкодування інсуліну забезпечить належне зберігання ліків з дотриманням усіх температурних норм. Експерт також зазначив, що незважаючи на анексію Криму і ситуацію у східних частині України, кількість хворих на цукровий діабет за останні роки в Україні статистично не зменшилася.

“На сьогодні в Україні нараховується близько 1 млн 200 тис людей, хворих на цукровий діабет. Незважаючи на анексію Криму і ситуацію у східних частині України, кількість хворих на цукровий діабет за останні роки в Україні статистично не зменшилася. Тобто, не враховуючи тих людей, які лишилися в Криму і на окупованих територіях, відбувся приріст людей, хворих на діабет, і статистична кількість хворих за останні роки лишилася на тому ж рівні. Це дійсно глобальна проблема неінфекційного характеру”, — сказав він.

Джерело: УНН

http://www.unn.com.ua/uk/news/1535003-ukrayina-z-1-sichnya-2016-roku-mozhe-pereyti-na-yevropeysku-sistemu-vidshkoduvannya-insulinu-1

Немає коментарів: