ПРАВДА ПРО СТАН УКРАЇНСЬКОЇ ФАРМАЦЕВТИЧНОЇ ГАЛУЗІ

На цьому ресурсі ви побачите не тільки професійний огляд преси, правдиве інформування про лікарські засоби, а й реальні дії ФармРади у боротьбі за права фармацевтів та права споживачів: документи, запити до влади, проекти законів; акції, заходи, конференції. Реальні люди, що не пошкодували життя для цієї боротьби.
Ми відкриті для спілкування: ви завжди можете звернутися до нас і поспілкуватися наживо.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
© Остерігайтесь інформаційних підробок.
БУДЬТЕ ОБЕРЕЖНІ! Не станьте жертвами шахраїв! Вимагайте документацію, перевіряйте репутацію!

понеділок, 7 грудня 2015 р.

Новий податковий кодекс підійме ціну ліків і дитячого харчування


Якими можуть бути головні зміни в оподаткуванні

"Сегодня" з'ясувала, якими можуть бути головні зміни в Податковий кодекс. За словами експерта Ради підприємців при Кабміні Андрія Забловського, за процедурою за основу візьмуть вже поданий депутатами законпроект, але в нього внесуть зміни, запропоновані урядом. При цьому Кабмін пропонує голосувати пакетом за зміни до ПК і бюджет. Політолог Вадим Карасьов вважає, що будуть змушені проголосувати пакетом, інакше до нового року прийняти документи не встигнуть. А затриматися чревата черговою відстрочкою траншу МВФ.

Що стосується змін, то Андрій Блінов каже, що Кабмін запропонував скоротити число тих, хто платить податки за спрощеною схемою: залишаться ринкові торговці та ФОП, що працюють у сфері виробництва та сервісу, що використовують не більше 10 найманих працівників і з річним оборотом коштів до 2 млн грн (зараз – до 1,5 млн) і сільгоспвиробники, які мають не більше 3 га землі (зараз – без обмеження). А ось фізособи і юрособи, які мають більше працівників і оборот до 20 млн грн, такого права позбудуться. Це переведе на загальну схему оподаткування близько 170 тис. платників і збільшить доходи бюджету.

Охріменко додав, що Кабмін пропонує скасувати нинішні пільги з ПДВ. Це означає, що на 13% подорожчають ліки (для них зараз ПДВ 7%, буде 20%) і на 20% – дитяче харчування (зараз ПДВ на нього 0%). Хочуть збільшити і прибутковий податок з 15-20% (20% платять ті, у кого зарплата перевищує 10 мінімальних зарплат на 1 січня 2015 року, або 12 180 грн) до 20% для всіх. Плюс в середньому 3,6% до соцфондів (по непрацездатності, безробіття), плюс 1,5% військовий податок. Але зате мінзарплата оподатковуватися не буде взагалі (за словами Яресько, вона і так дорівнює прожмінімума, а з неї ще й беруть податки). Нагадаємо, з 1996 р неоподатковуваний мінімум дорівнює 17 грн. Наведемо приклад розрахунку прибуткового податку з зарплати в 5000 грн зараз і після прийняття змін до ПК. Зараз: (5000-17) х (15% + 3,6% + 1,5%) = 1002 грн податку, виплата на руки – 3 998 грн. За новим ПК: (5000-1378, це новий ПМ для працездатних) х (20% + 3,6% + 1,5%) = 909 грн податку, виплата на руки – 4091 грн. Тобто нова система оподаткування вигідніша працівникові. Але в Мінфіні сподіваються, що податків вдасться зібрати більше, так як роботодавці виведуть зарплати з тіні.

http://pravda.if.ua/news-88326.html

Немає коментарів: