ПРАВДА ПРО СТАН УКРАЇНСЬКОЇ ФАРМАЦЕВТИЧНОЇ ГАЛУЗІ

На цьому ресурсі ви побачите не тільки професійний огляд преси, правдиве інформування про лікарські засоби, а й реальні дії ФармРади у боротьбі за права фармацевтів та права споживачів: документи, запити до влади, проекти законів; акції, заходи, конференції. Реальні люди, що не пошкодували життя для цієї боротьби.
Ми відкриті для спілкування: ви завжди можете звернутися до нас і поспілкуватися наживо.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
© Остерігайтесь інформаційних підробок.
БУДЬТЕ ОБЕРЕЖНІ! Не станьте жертвами шахраїв! Вимагайте документацію, перевіряйте репутацію!

середа, 9 грудня 2015 р.

Реформи по-українськи. МОЗ: тендери для всіх, а не лише для своїх


ukrinform.ua: За 24 роки незалежності в Україні помінялося 19 міністрів охорони здоров'я, і багато хто з них залишив посаду саме через скандали, пов'язані із держзакупівлями. Напевно, через це і медіа, і пацієнтські організації здебільшого концентруються на проблемі закупівель. Вирішити її міністр-варяг О.Квіташвілі взявся шляхом максимального відкриття системи. "Увесь світ давно це зробив, і там немає таких скандалів, як в Україні", - заявив він відразу після призначення на посаду. 

Шлях до прозорих закупівель виявився тернистим для МОЗ і його очільника, проте вони його здолали.  В результаті до міжнародних організацій перейшли майже 60%  державних закупівель ліків за державний кошт для українських пацієнтів на суму 2,197 млрд гривень.

Зокрема, британське закупівельне агентство Crown Agents за договором з МОЗ закупить ліки на загальну суму 750 млн. гривень,  UNICEF  - на 800 млн. гривень, ПРОООН - на 620 млн. гривень. Вони мають забезпечити ними пацієнтів у найкоротший строк і без корупції.

На думку експертів, цієї мети буде досягнуто завдяки тому, що тендерну документацію готують підрозділи по закупівлях міжнародних організацій, які дорожать своєю репутацією, в торгах зможуть брати участь будь-які виробники і оптові компанії з усього світу, а не лише зареєстровані в Україні, де ринок монополізований,  вони пропонуватимуть препарати, якість яких підтверджена міжнародними організаціями, а не українською системою контролю.

Ще один відчутний плюс нової системи - ціна формуватиметься з вартості препарата і офіційного збору закупівельної організації, зафіксованого в договорі (наприклад, для Crown Agents це 5,5%), у той час як за старою системою вона формувалася з ціни препарата +корупційний податок +оптова націнка в Україні +ПДВ + імпортний збір. Це дасть змогу здешевити ліки для українських пацієнтів на 30-40%.

Заяви певних вітчизняних фармвиробників, що передача закупівель міжнародним організаціям робить неможливою участь у них вітчизняних виробників, спростовують інші гравці українського фармринку: для участі в таких закупівлях уже зареєструвалося близько 70 вітчизняних компаній.

У МОЗ розраховують, що з 2016 року міжнародні організації здійснюватимуть усі 100 відсотків закупівель. Наразі вже встановлено нові правила реєстрації лікарських засобів, також триває обговорення об'єднаної комітетсько-міністерської версії законопроекту "Про лікарські засоби", який має виробити модель державного регулювання фармринку.

Проте у МОЗ свідомі того, що це лише частина проблем галузі. А основною є те, що при нинішній системі фінансування левова частка коштів - 75-80 відсотків - іде на  заробітну плату, комунальні послуги і утримання медзакладів. Зокрема, з 46 млрд гривень державних коштів, виділених цього року на систему охорони здоров'я, лише близько 9 відсотків іде власне на надання медичної послуги, решту забирає утримання інфраструктури. Але будемо сподіватися, що більш ефективне використання 2,2 млрд гривень з 46-ти  - це лише початок.

за статтею
http://www.ukrinform.ua/rubric-society/1927128-reformi-po-ukrajinski-think-positive.html

Немає коментарів: