ПРАВДА ПРО СТАН УКРАЇНСЬКОЇ ФАРМАЦЕВТИЧНОЇ ГАЛУЗІ

На цьому ресурсі ви побачите не тільки професійний огляд преси, правдиве інформування про лікарські засоби, а й реальні дії ФармРади у боротьбі за права фармацевтів та права споживачів: документи, запити до влади, проекти законів; акції, заходи, конференції. Реальні люди, що не пошкодували життя для цієї боротьби.
Ми відкриті для спілкування: ви завжди можете звернутися до нас і поспілкуватися наживо.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
© Остерігайтесь інформаційних підробок.
БУДЬТЕ ОБЕРЕЖНІ! Не станьте жертвами шахраїв! Вимагайте документацію, перевіряйте репутацію!

вівторок, 15 грудня 2015 р.

У Кіровограді бракує препаратів для дітей з гемофілією


Малому кіровоградцю Владику Дяченку, хворому на гемофілію, не вистачило життєвонеобхідного препарату, що вводиться при травмуванні людей з такою хворобою. Хлопчика в суботу доправили до лікарні через розпухлий суглоб, однак замість повної дози препарату ввели лише половину, запевняє мама дитини Марина Дяченко.
 
"Ми сьогодні приїхали з лікарні. Нам не вистачило флакона фактора. Нам лікар сказав, щоб наступні 3 місяці ми були обережні, бо протягом цього часу жодних поставок не буде. У Владика надломався зуб, ми вже маємо їхати до стоматолога, але нам заявили, що треба це відкласти, оскільки немає фактора і без нього нічого не робитимуть. Ми залишились без препарату. Нам ввели лише один флакон "Октанату" VIII фактор 250 - це половина нашої дози. Плюс капали траниксамову кислоту, але у порівняні з фактором, це крапля в морі", - розповіла Марина Дяченко.

Купити такі препарати в аптеці неможливо, говорить Марина. Їх закупка відбувається за рахунок держбюджету в рамках програми "Централізована закупівля лікарських засобів для дітей, хворих на гемофілію типів А та В, або хворобу Віллебранда". У Кіровограді, згідно з офіційними відповідями департаменту охорони здоров'я Кіровоградської ОДА, станом на 1 грудня 2015 року на диспансерному обліку в дитячого лікаря-гематолога перебуває 19 дітей. Травмуватись дитина з гемофілією може у будь-який момент, однак препаратів, боїться Марина, у потрібний момент не буде.

Директор департаменту охорони здоров'я Кіровоградської ОДА Олег Рибальченко запевняє, якби препарату не було, про проблему починали говорити вголос і самі лікарі чи посадовці.
"Зараз наявні декілька доз фактора VIII. Як повідомив мені головлікар дитячої лікарні, жінці не відмовляли у препараті. Якщо вони звернуться до лікаря, їм нададуть необхідну допомогу з використанням фактора. У нас немає запасу на 2 роки, але зараз ми можемо надати допомогу хворим на гемофілію. У наступному році ми отримаємо поставку, сподіваюсь, у повному обсязі. Не гарантую, що поставка прийде 1 січня, але заявка зроблена. Проблема є в тому, що ми не знаємо коли саме отримаємо препарати, але це вже питання до МОЗу", - повідомив "Гречці" Олег Рибальченко.

Посадовець пояснює, замовлення препаратів робиться з розрахунком не на одного пацієнта, а на середню кількість людей, які його потребують. Потребу препаратів для гемофіліків обраховують лікувальні заклади за поданням лікарів-гематологів. Опісля інформацію узагальнює департамент охорони здоров'я Кіровоградської ОДА і передає на міністерство.

"Ми не рахуємо препарати на кожного пацієнта. Ми беремо середню суму кількості пацієнтів, враховуючи їхнє перебування в лікувальних закладах, частоту використання ними препаратів. Таким чином ми більш-менш захищені від того, що комусь не вистачить запасу. У нас немає замовлень під кожного пацієнта", - поянює Олег Рибальченко.

Напруження навколо препаратів, які закуповують за рахунок державних програм, може знизитись наступного року, адже в умовах децентралізації подібні препарати можна буде закуповувати за рахунок місцевих бюджетів.

Світлана Дубина

http://gre4ka.info/zdorov-ia/23117-u-kirovohradi-brakuie-zhyttievoneobkhidnykh-preparativ-dlia-ditei-z-hemofiliieiu

Немає коментарів: