ПРАВДА ПРО СТАН УКРАЇНСЬКОЇ ФАРМАЦЕВТИЧНОЇ ГАЛУЗІ

На цьому ресурсі ви побачите не тільки професійний огляд преси, правдиве інформування про лікарські засоби, а й реальні дії ФармРади у боротьбі за права фармацевтів та права споживачів: документи, запити до влади, проекти законів; акції, заходи, конференції. Реальні люди, що не пошкодували життя для цієї боротьби.
Ми відкриті для спілкування: ви завжди можете звернутися до нас і поспілкуватися наживо.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
© Остерігайтесь інформаційних підробок.
БУДЬТЕ ОБЕРЕЖНІ! Не станьте жертвами шахраїв! Вимагайте документацію, перевіряйте репутацію!

понеділок, 14 грудня 2015 р.

МОЗ допоміг януковичевському міністру виграти тендер на 22 мільйони з ціною вп’ятеро дешевше, ніж за часів Януковича?


клікнути на зображення для збільшення

Міністерство охорони здоров’я 7 грудня за результатами тендеру уклало угоду з ТОВ «Фармацевтичний завод «Біофарма» на постачання 436 443 мг діючої речовини соматропіну на 22,25 млн грн. Про це повідомляється в «Віснику державних закупівель».

Постачальником обрано завод «Біофарма» Костянтина Єфименка – міністра інфраструктури часів Януковича. При цьому з невідомих причин первісна заявка фірми на розкритті пропозицій коштувала 28,09 млн грн. А дві компанії з шести учасників пропонували гормон дешевше від «Біофарми»: «Медфарком-Центр» – за 24,28 млн грн. і «Бадм-Б» – за 22,78 млн грн. (див скрін-шот).

Однак МОЗ акцептував пропозицію саме «Біофарми». При цьому в акцепті було вказано, що заявка компанії коштує вже 22,25 млн грн., що менше від усіх інших пропозицій.
У звіті про закупівлю вказано, що «Біофарма» допустила у своїй заявці арифметичну помилку, яку і було виправлено.

Виправлення відбулось не 12 жовтня у день розкриття пропозицій, а лише через тиждень 19 жовтня. Інформація про це оприлюдена у рішенні АМКУ по скарзі «Медфарком-центру». Фірма заявила, що лише з акцепту дізналась про зниження вартості заявки «Біофарми». І на думку «Медфаркому» зниження заявки на суму майже 6 млн грн. (з 28 089 471,48 грн до 22 254 228,57 грн.) виключає можливість арифметичної помилки і дає підстави вважати, що «Біофарма» змінила свою ціну після розкриття пропозицій. А це є порушенням закону.

МОЗ на це відповів, що «Біофарма» у своїй пропозиції ифрмаи вказала, що пропонує соматропін по 64,36 грн, а літерами прописом вказала «50 гривень, 99 копійок». МОЗ виявив це 19 жовтня і звернувся до «Біофарми» за дозволом виправити «арифметичну помилку». Фірма погодилась і її заявка відразу стала дешевшою від найближчого конкурента «Бадм-Б» на 2%.
При цьому у «ВДЗ» не оприлюднено сканованої пропозиції «Біофарми», у якій би було чітко вказано на розбіжності у написанні.

У випадку, якщо МОЗ тепер не дозволить компанії Єфіменка підняти ціну на соматропін, то тендерна вартість препарату буде найнижчою за останні роки.
Гормон росту соматропін замовлено по 50,99 грн., або $2,2 за міліграм.
У грудні 2014 року у цієї ж «Біофарми» замовляли по 51,44 грн., або $3,1.
У жовтні 2014 року «Медфарком-центр» продав соматропін МОЗу по 51,00 грн., або $3,9.
Однак за часів Януковича цей препарат купували ще дорожче. Наприклад, посередницька фірма «Старвайс Фарм» в 2011 році продала міністерству соматропін по 79,65 грн., або $10 за міліграм.

http://nashigroshi.org/2015/12/14/yanukovychevskij-ministr-za-22-miljony-prodav-hormon-mozu-vpyatero-deshevshe-nizh-za-chasiv-yanukovycha/

Немає коментарів: