ПРАВДА ПРО СТАН УКРАЇНСЬКОЇ ФАРМАЦЕВТИЧНОЇ ГАЛУЗІ

На цьому ресурсі ви побачите не тільки професійний огляд преси, правдиве інформування про лікарські засоби, а й реальні дії ФармРади у боротьбі за права фармацевтів та права споживачів: документи, запити до влади, проекти законів; акції, заходи, конференції. Реальні люди, що не пошкодували життя для цієї боротьби.
Ми відкриті для спілкування: ви завжди можете звернутися до нас і поспілкуватися наживо.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
© Остерігайтесь інформаційних підробок.
БУДЬТЕ ОБЕРЕЖНІ! Не станьте жертвами шахраїв! Вимагайте документацію, перевіряйте репутацію!

вівторок, 17 листопада 2015 р.

Бойкот... принципових змін


Вітчизняні виробники критикують міжнародні закупівлі та ігнорують тендери

Не встигли розпочатись закупівлі ліків через міжнародні агенції, як наш фармринок оголосив своєрідний бойкот. Нагадаємо, що МОЗ нарешті передало придбання медичних препаратів для українських пацієнтів міжнародним організаціям ЮНІСЕФ, ПРООН та Crown Agents. На сайті міністерства є оголошення про запрошення до участі у тендерах українських виробників. Чому не поспішають долучатись: не хочуть чи чогось бояться? Керівники фармацевтичних заводів пишуть скарги до відомства, а в коментарях іншим виданням заявляють, що міжнародні закупівлі не допускають до участі національних виробників, що треба проходити додаткові кваліфікації та перевірки якості ліків. Серед інших зауважень: чому українці самі не можуть провести закупівлі, хіба немає досвіду, чому треба платити за це міжнародним компаніям, буцімто це марне витрачання бюджетних коштів, і наостанок — міжнародні закупівлі лишать на узбіччі якісні та дешеві українські ліки? Хоча незалежні експерти та МОЗ переконують в абсолютно протилежному.

Все просто. Нові правила гри, неможливість заробляти так, як раніше, залучаючи зв’язки та корупційні схеми, додаткові перевірки — ламають уже накатаний роками шлях. «Бойкот пов’язаний зі корупційними схемами, що працювали в Україні понад 20 років. Це приносило колосальні доходи на рівному місці усім тим людям, які живились від МОЗ, — пояснює голова БФ «Пацієнти України» Дмитро Шерембей. — Принципові зміни, які принесли міжнародні закупівлі, — це неможливість отримувати відкати. І звісно, усі, хто мільярдами виносив гроші, намагаються підняти хвилю, що це погано. Але всі їхні аргументи — липові. Як тільки в Україну привезуть першу партію медикаментів і всі побачать, наскільки це дешевше та якісніше, корупція в МОЗ зникне. Ось цього усі й бояться».

Інна ЛИХОВИД, «День»

http://www.day.kiev.ua/uk/article/den-ukrayiny/boykot-pryncypovyh-zmin

Немає коментарів: