ПРАВДА ПРО СТАН УКРАЇНСЬКОЇ ФАРМАЦЕВТИЧНОЇ ГАЛУЗІ

На цьому ресурсі ви побачите не тільки професійний огляд преси, правдиве інформування про лікарські засоби, а й реальні дії ФармРади у боротьбі за права фармацевтів та права споживачів: документи, запити до влади, проекти законів; акції, заходи, конференції. Реальні люди, що не пошкодували життя для цієї боротьби.
Ми відкриті для спілкування: ви завжди можете звернутися до нас і поспілкуватися наживо.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
© Остерігайтесь інформаційних підробок.
БУДЬТЕ ОБЕРЕЖНІ! Не станьте жертвами шахраїв! Вимагайте документацію, перевіряйте репутацію!

вівторок, 17 листопада 2015 р.

Зима близько: лікуватися від грипу в цьому сезоні буде в 2 рази дорожче


Здоров'я обходиться українцям все дорожче. Стандартне лікування від грипу в цьому зимовому сезоні подорожчало на 57% порівняно з минулим роком. І тільки конкуренція не дозволяє фармацевтам підняти ціни ще вище. Люди не поспішають вакцинуватися і віддають перевагу безкоштовним профілактичним засобам. Більше всього від зимових застуд страждає столиця. РБК-Україна з'ясовувало, як Україна підготувалася до настання можливої епідемії грипу.

Ціни злітають
Директор департаменту зовнішніх зв'язків фармацевтичного холдингу STADA CIS Іван Глушков заявив, що проблем з наявністю препаратів для лікування грипу та ГРВІ цієї зими не буде.

"Дистриб'ютори та аптеки запаслися сезонними препаратами, виробники сплатили рекламу на ТБ", - зазначив він.

Директор "Агентства медичного маркетингу" Юрій Чертков підтвердив ці слова, підкресливши, що зараз в аптеках хороший рівень представленості різних взаємозамінних протизастудних і противірусних препаратів.
Разом з тим Глушков не виключив неприємних сюрпризів з цінами на ліки. "При зростанні попиту ціни завжди підростають", - пояснив він.

І "сюрпризи" не змусили себе чекати. Директор з маркетингу компанії "Бізнес-кредит" Карчевська Олена розповіла, що за січень-вересень 2015 року середньозважена ціна на ліки проти-застудної групи зросла, порівняно з аналогічним періодом минулого року, на 57%. Але при цьому попит (упаковках) за цей же період показав протилежну динаміку - впав на 25%.

Втім, Чортків заявив, що подорожчання препаратів в середньому на 57% з урахуванням двократної девальвації гривні є все-таки несуттєвим. "Якби була можливість, то ринок підняв ціни ще вище, тобто на рівень знецінення гривні. Однак з-за високої конкуренції в сегменті протизастудних і противірусних препаратів це зробити дуже складно", - зазначив він.

За даними Карчевській, в топ-10 найбільш продаваних в грошовому вираженні протизастудних препаратів увійшли такі ліки як "Синупред", "АЦЦ", "Стрепсілс", "Евказолін", "Лазолван", "Хьюмер", "Пектолван", "Фармазолин", "Отривин" і "Декатилен".

Пандемії не чекають
У цьому році українці поки що менш схильні захворюваності на грип та ГРВІ. Згідно з даними бюлетеня "Грип та ГРВІ в Україні", за останній тиждень (2-8 листопада 2015 року) в Україні захворіли на грип та ГРВІ 144,9 тис. осіб. Це на 4,7% менше, ніж за аналогічну тиждень минулого року. Відповідно і показник захворюваності на 10 тис. осіб менше - 33,9 людина в цьому році проти 37,3 в минулому.

Разом з цим в 2015 році частка дітей у загальній кількості пацієнтів зросла. Якщо за відповідну тиждень 2014 року вона становила 66%, то в цьому році вона трохи збільшилася - до 66,4%.

Діти хворіють на грип частіше, ніж дорослі, з-за того що їх організм тренується боротися із захворюваннями, пояснила головний позаштатний спеціаліст Міністерства охорони здоров'я зі спеціальності "Інфекційні захворювання" Ольга Голубовська.

"Дорослі також часто хворіють на грип, однак, у них це не завжди клінічно виражене", - зазначила вона.Найбільше від зимових застуд страждає столиця. Показник захворюваності в Києві складає 57,2 пацієнта на 10 тис. осіб. Це в чотири рази більше, ніж у "здоровому" регіоні - Харківській області. Там цей показник становить 13,5 пацієнтів на 10 тис. чоловік.

Голубовська розповіла, що в цьому році не очікується приходу в Україну нового пандемічного штаму грипу.

"Ніде у світі поки що не зафіксовано його появи, а в Україні він ніколи не зароджується", - зазначила вона.

Вірус грипу сам по собі непередбачуваний, і його нові пандемічні штами дуже небезпечні, пояснила  Ольга Голубовська.

"Останній раз подібна ситуація в Україні була у 2009 році", - нагадала вона.

В цьому зимовому сезоні в Україні циркулюватимуть три давно відомих науці штами грипу - два групи А, в тому числі штам, який був дуже активним в 2009 році, і один з групи В.

До грипу готові
За словами Юрія Черткова, в світі для профілактики грипу застосовують два методи - специфічний і неспецифічний.

"Перший полягає в вакцинації. Другий - застосування різних способів профілактики якось провітрювання приміщень, прийом вітамінізованого харчування, заняття фізкультурою і т. д. У разі ж якщо людина захворіла, то намагаються зняти симптоми з допомогою ліків, які продаються в аптеках, щоб не призвести до ускладнень - бронхіту, пневмонії тощо", - зазначив він.

При цьому Чортків розповів, що у світі більше схиляються до неспецифічних методів, оскільки вірус грипу постійно мутує і не завжди людині вдається захиститися актуальною вакциною.

Українці поки що в загальносвітовому тренді - не поспішають вакцинуватися від грипу. З початку епідемічного сезону, це зробили лише трохи більше 20 тис. осіб - 0,05% від усіх жителів України. Причому, в минулому році вакцинальна кампанія проходила куди краще. Тоді на цю ж дату встигли вакцинуватися трохи більше 31 тис. чоловік.

Ольга Голубовська зазначила, що в Україні вакцини від грипу закуповуються за рахунок місцевих бюджетів, підприємствами для своїх працівників і за особистої ініціативи громадян.

"В обов'язкову групу для вакцинації входять кілька категорій громадян, в основному, це медичні працівники", - підкреслила вона.

Крім того, лікарі радять вакцинуватися певним групам ризику - людям похилого віку, дітям, пацієнтам з цукровим діабетом, бронхіальною астмою, серцево-судинними захворюваннями і т. д.

Голубовська припустила, що рівень вакцинації в цьому році знизився за рахунок зменшення видатків на ці цілі з боку місцевих бюджетів і приватного бізнесу.

В декількох опитаних РБК-Україна столичних клініках розповіли, то вартість самої вакцини і вакцинації на даний момент становить близько 230 гривень. У вартість включено огляд лікаря до і після вакцинації.

Крім того, лікарі сподіваються, що з можливим напливом пацієнтів впораються і лікарні. Ольга Голубовська пояснила, що в разі різкого зростання захворюваності і, як наслідок, брак місць в інфекційних відділеннях лікарень, в терапевтичних відділеннях частина палат будуть переформовані.

"Туди будуть госпіталізувати пацієнтів тільки з грипом", - заявила вона.

З іншого боку, за словами Голубовської, нервувати не варто - з 2009 року інфекційні відділення українських лікарень покращили свою матеріально-технічну базу.


Дмитро Уляницький
http://www.rbc.ua/ukr/analytics/zima-blizko-lechitsya-grippa-etom-sezone-1447743212.html

Немає коментарів: