ПРАВДА ПРО СТАН УКРАЇНСЬКОЇ ФАРМАЦЕВТИЧНОЇ ГАЛУЗІ

На цьому ресурсі ви побачите не тільки професійний огляд преси, правдиве інформування про лікарські засоби, а й реальні дії ФармРади у боротьбі за права фармацевтів та права споживачів: документи, запити до влади, проекти законів; акції, заходи, конференції. Реальні люди, що не пошкодували життя для цієї боротьби.
Ми відкриті для спілкування: ви завжди можете звернутися до нас і поспілкуватися наживо.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
© Остерігайтесь інформаційних підробок.
БУДЬТЕ ОБЕРЕЖНІ! Не станьте жертвами шахраїв! Вимагайте документацію, перевіряйте репутацію!

середа, 21 жовтня 2015 р.

Аптечні ціни на одужання або Як зекономити на простуді

у статті є назви та ціна цього набору від застуди
Хворіти дуже дорого. Накупити ліків від болю в голі, кашлю, нежитю, температури і противірусний препарат обійдеться в кількасот гривень. Особливо, якщо ці баночки і блістери з написом «для дітей». Журналіст купила дешеві аналоги «іміджевих» ліків. У скільки обійшовся такий рятувальний набір?

Журналіст обійшла з-десяток аптек різних мереж. Ціни в них на одні й ті препарати відрізняються. Намагаємося знайти найдешевші аналоги популярних ліків. І скрізь на прохання дати щось від застуди і вірусів пропонують так звані «іміджеві» препарати. Розрекламовані ліки називають популярними серед вінничан, хоча ціни на них тепер ой як кусаються.

Модне – значить дороге
Всілякі горляні стрепсілси, температурні панадоли, знеболюючі німесіли, протигрипозні гріпекси або анаферони для імунітету тепер коштують в кілька разів дорожче, ніж торік, коли так само з холодами приходили простуди і віруси.  

- Я собі беру ліки іноземного виробництва. Вони приємніші на смак і симптоми знімають швидше, ніж вітчизняні аналоги. Якщо горло болить, то я краще ментоловий льодяник посмокчу, ніж септифрілку, - каже 28-річна вінничанка, що працює секретарем на приватній фірмі. – Можу собі дозволити. Небагато заробляю, а хворію, на щастя, нечасто.

- Це люди старшого віку запитують щось наше, а не імпортне. Хочуть дешевше, - каже фармацевт з аптеки на Соборній. - «Бронхостоп» пенсіонери за 140 гривень не купують.
- А «Мукалтин» у вас є? – запитуємо дівчину про інші таблетки від кашлю.
- Так. 50 таблеток - 20 гривень.

Мало хто, шмаркаючи, сьогодні купує краплі в ніс, коли поруч стоять модніші спреї. Тут усі вікові категорії особливо не прискіпуються до цін. Коли в носі заклало – беруть те, що зручніше в користуванні, бо “пробити” дихання треба інколи й серед сторонніх людей. Особливо якщо похворіти вдома не виходить. Приблизно так розповідали про популярність засобів від нежитю в кожній із шести аптек, де про це спитала журналіст.

Ціни на такі спреї зовсім різні. Є за 32 гривні «Нокспрей», за 49 «Називін» і за 130 «Делуфен». Останній переважно купують дітям. А звичайний судиннозвужуючий вітчизняний «Нафтизин» коштує лишень 9 гривень.

Морська водичка у краплях, для промивання носу коштує 9-10 гривень. Такі ліки купують лише немовлятам і, як з’ясувалось, рідко. Щоб знайти цей препарат та назвати на нього ціну, фармацевт виходила в підсобку, тоді як дорогі спреї стояли в неї під руками.    

- А який у вас найдорожчий спрей від нежитю? – цікавимось.
- Ну, є за 240 гривень. «Флікс», - неохоче відповідає жінка, бо знає, що говорить з журналістом.
- А що самі берете, коли нежить?
- Лазорін. Він коштує гривень 100. В мене алергічні бувають риніти, а не застудні.  

Ніколи хворіти
- Найчастіше купують чаї типу «Фервекса» і противірусні - обов’язково, - розказує жінка за прилавком аптеки на Козицького. – «Амізон», «Гропринозін», «Аміксин», «Новірин». Їх багато теж є. Ви на яку суму розрахуєте?

- «Анаферон» скільки?
- 93 гривні.
- А чотири «чарівні» таблетки є? Їх колись забороняли, здається? - допитуємося про таблетки від грипу. Ті, які випиваєш за добу – і всі симптоми як рукою знімає.
- Є такі. Вони недорогі, але це на один день тільки. А симптоми застуди треба знімати не один день…З таких препаратів у нас є «Грипго». Чотири таблетки за 9 гривень.

В інших аптеках пропонували з чотирьохтаблеткових «Флюколд» або «Колдфлю» за 11,75. Але паралельно допитувалися про симптоми, цікавилися, скільки днів хворобі. Зрештою, радили придбати щось противірусне. Наприклад, пластинку «Гропринозину» за 73 гривні на п’ять днів лікування.

Називали “Гріпекс” як ліки комплексної дії. За цей препарат треба було заплатити теж більше 70 гривень.
- Це таблетки на основі парацетамолу, правильно? – питаємо.
- Так. Тут ще кофеїн…
- А парацетамол скільки коштує?
- Гривень сім…

Але, щоб збити температуру, вінничани здебільшого беруть «Панадол». Найдешевший знайшли за 17 гривень 20 таблеток, найдорожчий – трохи більше 22 гривень. Ще запитують «Німесил» в порошках, «Німезид» чи «Найз» в таблетках, які знімають біль і діють як жарознижуюче. Один пакетик «Німезіду», наприклад, коштує 4,17 гривень.

- «Фармацитрон» часто запитують, «Антикатарал», - розказує аптекарка про чайки з лимонним присмаком, що теж на основі парацетамолу. – «Фармацитрон» коштує 97,85 гривень за 10 пакетиків. «Антикатаралу» зараз немає, але приблизно така ж ціна.  

В рази дешевше
Коли болить горло, як розказали в аптеках, то мало хто купує такий собі на смак «Фарингосепт», коли очі розбігаються від льодяників з евкаліпом, апельсином, полуницею… Упаковка «Стрепсілс», наприклад, коштує від 60 до 85 гривень в залежності від сили дії, як написано на пачці. На вітринах, як правило, стоять такі дорогі препарати.

- А скільки коштує «Септифліл», - питаємо в аптекарки про пігулки, якими лікували горло ще за радянських часів.
- 3,45. Ще є з «содових» таблеток «Антитусін». Пластинка 7,80 коштує.

Полоскання горла водичкою з содою і сіллю колись рекомендували нам лікарні. Або ж є інший «сердитий» варіант полоскання – кілька крапель йоду у воді. Сьогодні в кращому випадку скажуть купити «Інгаліпт» за 30 гривень.

Майже 200-грамовий спрей «Орасепт» для лікування інфекції в горлі журналіст бачила на прилавку аптеки на Козицького з цінником 116 гривень. Інші «пшикалки» для дезінфекції ротової порожнини невеликої ємності і з йодом продаються від 70 до 130 гривень. Чим більше там компонентів і добавок для приємного смаку, тим дорожчий препарат.

- «Стрептоциду» в нас немає і його не купують, - розказує аптекар Валерія про найдешевші пігулки для горла, які в іншій аптеці журналіст купила за 2.40. А відкашлювальний «Пертусин» був. Ціна баночки сиропу зі смаком дитинства в
аптеці на Київській коштувала 13.30.

- А настоянка ехінацеї, яка покращує імунітет, є? – шукали дешевий варіант профілактики вірусних захворювань.
- Так. Ціна 5 гривень за 40 мілілітрів. На курс треба кілька баночок.      

Дешеві аналоги потрібних восени препаратів

Парацетамол 
від температури
купили за 6.80
(щоб не брати Гріпекс, Нурофен, Колдрекс, Колдфл, Гріпг, Панадол, Фармацитрон, Фервекс чи інші жарознижуючі)

Анальгін 
від болю
купили за 4.40
(щоб не брати Німесил, Німезид, Найз, Но-шпу чи інші знеболюючі)

Септефрил 
для горла
купли за 3.45
(щоб не брати Стрепсілс, Стопангін, Септолете, Антиангін, Декатилен чи інші пастилки від болю в горлі)

Пертусин 
відкашлювальний
купили за 13.40
(щоб не брати Лазолван, Флавамед, Гербінон, Доктор Мом чи інші солодкі сиропи)

Мукалтин
від кашлю
купили за 5.30
(щоб не брати АЦЦ, Бромгексин, Стоптусин, Бронхолітін чи інші засоби, що прискорюють виведення мокротиння)

Настоянка ехінацеї
для підвищення імунітету
купили за 5.50
(якщо приймати зараз, то взимку не доведеться купувати Гропринозин, Анаферон, Амізон, Афлубін, Імунал чи інші імуностимулятори)
-------------------------------------------------------
Всього 38.85 гривень

+
Якщо ліньки колотити воду з содою та сіллю, щоб прополоскати горло і промивати ніс, можна додати до цього рятівного набору від застуди та вірусів ще…

Стрептоцид
для дезінфекції рота й горла
купили за 2.40
(замість Орасепта, Йокса, Інгаліпта, Лісобакта та інших антисептиків)

«Носоль» для носа 
ціна від 9 гривень
(замість Делуфена, Накспрея, Лазорина, Називіна, Риназоліна та інших спреїв та крапель від нежитю)
____________________________
 Всього 50.25 гривень

 Що сказав експерт про наш вибір?
Сімейний лікар Віктор Чємєс сказав, що з придбаного нами набору ліків для невідкладної допомоги під час застудних захворювань підходить все. А от стрептоцид - неефективний. Ехінацею треба було приймати влітку, щоб імунітет виробився до осені. Почнете зараз пити - допоможе не захворіти вдруге, після Нового року.

"Я не прихильник «іміджевих» ліків, - каже лікар з 30-річним стажем. - В них навіть може бути трохи ефективності, це на один відсоток менше, але ціна в три рази вища. Якщо людина останні гроші викине на такі ліки, а можна купити дешевше, але менш красиве, не в такій упаковці гарній, не з таким смаком, то я не можу це рекомендувати. І якщо ви грипуєте, у вас температура, і коло вас хтось буде ходити, дасть таблеточку “Гропринозина” чи ще чогось такого й ще слово добре скаже, це допоможе… тільки в психологічному плані. В мене совість не дозволяє призначати препарати, які називаються комерційними. Шкоди від них не буде, користі теж не буде. Полегшать хіба що кишеню пацієнта від грошей.

Рекомендую у випадку вірусних захворювань в першу чергу жарознижуючі. Дорослим парацетамол. Він є в таблетках і навіть в сиропі. Дітям можна аспірин. Це дешевше. Якщо горло болить, раджу полоскати. А з ліків можна взяти найдешевший септифліл або фарингосепт. Якщо нежить – краплі в ніс судиннозвужуючі. Усі вони зараз дорогі… «Називін» рекомендую. Ну, і головне, хворобу треба вилежати і пити багато теплого, щоб вивести токсини, які виробляються від вірусу. Плюс – комфортні умови для хворого, і щоб не ходив по вулиці в кіно чи на роботу. Також раджу поменше їсти. Малими порціями. Балувати себе шоколадками, апельсинками, мандаринками.

Оце проти вірусів лікування. А препаратів противірусних немає! Був один, але в нього дуже великі побічні дії. Щоб вірус убити - це майже клітину треба вбити організму...
При грипі ефективні комплексні таблетки «Грипго», «Колдфлю», «Флюкольд». Всякі вони є. В них все входить – судинозвужуюче, для зняття головного болю і температури. Перший день три рази при температурі і ще на ніч одну таблетку – більше не треба пити.

Давати всі ці ліки чи не давати - так само перехворієте тиждень. Збиватимете постійно температуру, то хвороба буде більш затяжна. Препарати пригнічують протизапальні імунні процеси, і можна потім захворіти вдруге. Якщо ж просто перехворіти, з високою температурою вилежатися, через п’ять днів повністю виробляється імунітет, і людина вже другий раз не захворіє на цей вірус. Але коли лікар дасть таку «варварську» пораду, температуру не збивати три дні і тільки чай пити, матиме проблеми. Пацієнти скажуть: поганий доктор, не лічить."

На ліках від інших недугів теж можна зекономити
Далі вказані спрешу дорогі ліки – потім їх дешеві аналоги. не забудьте, що самолікування шкідливе для вашого здоров’я.

Серцеві і гіпотензивні засоби
Арифон — Індап, Індапамід
Амлотоп — Амлодипін
Адалат СЛ — Ніфедипін
Індапамід — Іонік
Вазокардін, Беталок ЗОК — метапролол
Валокордин — Корвалдин
Верогаліду ЕР — Верапамил
Нормодипін — Амлодипін
Кордіпін — Кордафлекс
Панангин — Аспаркам
Ендіт — Еналаприл
Енап — Еналаприл
Ескорд Кор — Амлодипін

Антибактеріальні, протизапальні, противірусні засоби
Сумамед — Азитроміцин
Азівок — Азитроміцин
Зітролід — Азитроміцин
Рулид — Роксігестал
Ацикловір-Акрі Ацикловір
Зовіракс — Ацикловір
5-НОК — Нітроксолін
Рібаміділ — Рибавірин
Тіберал — Метронідазол
Трихопол — Метронідазол
Форкан, Флюкостат — Дифлюкан
Флемоксин солютаб — Амоксицилін

Протидіарейні засоби
Імодіум — Лоперамід

Противиразкові засоби
Омез — Омепразол
Зантак - Ранитидин
Гастрозол — Омепразол
Ультоп — Омепразол

Протиалергічні засоби
Аллертек — Цетиризин

Заспокійливі засоби, препарати, що покращують мозковий кровообіг і інтегративні функції мозку
Фенотропіл — Пірацетам
Ноотропил — Пірацетам
Лепонекс — Азалептин
Кавінтон Вінпоцетин
Нотта — Ново-пассит

Гелі, мазі та креми для зовнішнього застосування
Віролекс — Ацикловір
Фастум — Кетопрофен-Врамед
Биструм гель — Кетопрофен-Врамед
Диклак, Вольтарен — Диклофенак
Фунготербін — Тербінафін

Інші лікарські та медикаментозні засоби
Віагра – Динаміко, Ергус
Бепантен - Декспантенол
Тимолол — Окумед
Актрапід НМ — Хумулін НПХ
Троксевазин — Троксерутин
Калію і магнію аспарагинат — Аспаркам, Панангин
Вінбластин-Тева — Вінбластин-Ленс
Йодомарин — Калій йодид
Серміон — Ніцерголін
Офтан дексаметазон — Дексаметазон
Гипотиазид — Гідрохлородіазід
Вермокс — Мебендазол
Фінлепсин — Карбамазепін

http://vn.20minut.ua/Zdorovya/aptechni-cini-na-oduzhannya-abo-yak-zekonomiti-na-prostudi-10465315.html

Немає коментарів: