ПРАВДА ПРО СТАН УКРАЇНСЬКОЇ ФАРМАЦЕВТИЧНОЇ ГАЛУЗІ

На цьому ресурсі ви побачите не тільки професійний огляд преси, правдиве інформування про лікарські засоби, а й реальні дії ФармРади у боротьбі за права фармацевтів та права споживачів: документи, запити до влади, проекти законів; акції, заходи, конференції. Реальні люди, що не пошкодували життя для цієї боротьби.
Ми відкриті для спілкування: ви завжди можете звернутися до нас і поспілкуватися наживо.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
© Остерігайтесь інформаційних підробок.
БУДЬТЕ ОБЕРЕЖНІ! Не станьте жертвами шахраїв! Вимагайте документацію, перевіряйте репутацію!

вівторок, 20 жовтня 2015 р.

Влада працює над створенням сучасної системи медичної допомоги за міжнародними стандартами


16 жовтня 2015 р. у Державній науковій установі «Науково-практичний центр профілактичної та клінічної медицини» Державного управління справами (ДУС)відбулася науково-практична конференція з міжнародною участю «Пріоритетні питання діяльності закладів охорони здоров’я та сучасні підходи до їх вирішення». Захід організований Міністерством охорони здоров’я України, ДУС, Громадською організацією «Всеукраїнська асоціація головних лікарів», Національною академією медичних наук України.

Учасники конференції обговорили організаційні та методичні питання, пов’язані з розробкою та впровадженням нормативно-правових актів щодо діяльності закладів охорони здоров’я, розглянули можливі підходи до зміни організаційно-правового статусу закладів охорони здоров’я.

До обговорення нагальних питань щодо впровадження медичної реформи долучилися віце-прем’єр-міністр України — міністр культури України В.А. Кириленко, заступник голови Комітету Верховної Ради України з питань охорони здоров’я І.В. Сисоєнко, міністр охорони здоров’я України О. Квіташвілі, представники Національної академії наук України, Національної академії медичних наук України, Міжнародного банку реконструкції та розвитку.

Головний лікар Державної наукової установи «Науково-практичний центр профілактичної та клінічної медицини» ДУС О.Л. Зюков презентував автоматизовану медичну інформаційну систему, що створена та запроваджена на базі закладу. Протягом 3 років тут діє єдина електронна система реєстру пацієнтів. Крім того, медичні установи ДУС давно перейшли на електронний документообіг, сформували єдину електронну базу, запровадили точний розрахунок вартості медичних послуг.

О. Квіташвілі наголосив, що головною складовою реформи перш за все має стати автономність вітчизняних медичних закладів, лікарні мають самі заробляти гроші, а потім самостійно ними розпоряджатися. «Почнемо наступного року впроваджувати єдину електронну систему реєстру пацієнтів по всій Україні. Для цього виділено кошти Світового банку. Тут нам показали ідеальну систему, яка зможе працювати по всій країні. Мені дуже приємно, що така велика робота вже виконана, і, в принципі, демонструє все те, що ми хочемо зробити в реформуванні охорони здоров’я», — сказав урядовець.

За результатами Науково-практичної конференції «Пріоритетні питання діяльності закладів охорони здоров’я та сучасні підходи до їх вирішення» ухвалено Резолюцію, яка стане підґрунтям для взаємодії законодавчої та виконавчої влади в реформуванні сфери охорони здоров’я, створення в Україні сучасної ефективної системи медичної допомоги за міжнародними стандартами.

Устінов О.В.
Прес-служба «Українського медичного часопису»
за матеріалами http://www.moz.gov.ua/

http://www.umj.com.ua/article/90177/vlada-pracyuye-nad-stvorennyam-suchasnoi-sistemi-medichnoi-dopomogi-za-mizhnarodnimi-standartami

Немає коментарів: