ПРАВДА ПРО СТАН УКРАЇНСЬКОЇ ФАРМАЦЕВТИЧНОЇ ГАЛУЗІ

На цьому ресурсі ви побачите не тільки професійний огляд преси, правдиве інформування про лікарські засоби, а й реальні дії ФармРади у боротьбі за права фармацевтів та права споживачів: документи, запити до влади, проекти законів; акції, заходи, конференції. Реальні люди, що не пошкодували життя для цієї боротьби.
Ми відкриті для спілкування: ви завжди можете звернутися до нас і поспілкуватися наживо.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
© Остерігайтесь інформаційних підробок.
БУДЬТЕ ОБЕРЕЖНІ! Не станьте жертвами шахраїв! Вимагайте документацію, перевіряйте репутацію!

субота, 3 жовтня 2015 р.

Закордонні інвестори звернули увагу на український фармринок


На українськаий фармацевтичний ринок повертаються інвестори. На цьому тижні стало відомо, що швейцарська фармацевтична компанія Acino купує українського виробника ліків Pharma Start. За час кризи в країні активи в цій галузі впали в ціні в два рази.

Що купують
"Швейцарська фармацевтична компанія Acino... придбає українську фармацевтичну компанію Pharma Start", - написала на цьому тижні в своєму Facebook керуючий директор "Української асоціації венчурного і приватного капіталу" Яника Мірило.

Дану інформацію підтвердив один з учасників українського фармринку, додавши, що керувати компанією Pharma Start буде Євген Заїка. Ще один учасник фармринку припустив, що, крім того, він отримає пакет акцій в компанії, що купується.
Нагадаємо, раніше Євген Заїка очолював український підрозділ міжнародної фармкомпаній Takeda. У свою чергу сам Євген Заїка відмовився підтвердити або спростувати РБК-Україна цю інформацію.

"На жаль, я не можу коментувати чутки", - заявив Заїка. Разом з тим він уточнив, що 7 жовтня відбудеться офіційна прес-конференція з цього приводу в одному з київських інформагентств.

У відповідь на запит із проханням підтвердити або спростувати угоду, керівник відділу корпоративних комунікацій Acino Pharma Ульріке Семинати також послалася на прес-конференцію, яку компанія проведе 7 жовтня.

У цілому, за даними консалтингової компанії "Бізнес-кредит", компанія Pharma Start за підсумками січня-серпня 2015 р. займала восьме місце серед усіх учасників українського роздрібного ринку ліків з часткою 4,5%.

Найбільш продавані препарати компанії Pharma Start: "Тридуктан", "Діокор" і "Корвалтаб". За інформацією "Бізнес-кредиту", на їх частку в 2014 р. довелося 25,4% від усіх продажів компанії в госпітальному і роздрібному секторах.

Також, за даними "Бізнес-кредиту", компанія має найбільш сильні позиції в таких сегментах лікарського ринку (роздрібні і госпітальні продажі) як "засоби, що діють на нервову систему" (частка в сегменті - 55,5%), "засоби, що діють на серцево-судинну систему" (23,5%) і "протимікробні засоби для системного застосування" (8,5%).

Примітно, що згідно з даними Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців, кінцевими бенефіціарними власниками (контролерами) Pharma Start є Віктор Рибчук і Олександр Триколич.

Перший підприємець відомий як співвласник і керівник приватної клініки "Оберіг"  (ТОВ "Капітал") і один з кандидатів на посаду міністра охорони здоров'я у разі звільнення з цієї посади Олександра Квіташвілі. Віктор Рибчук є співвласником клініки "Оберіг" разом з колишніми власниками банку "Аваль" Олександром Деркачем і Федором Шпигом.

У свою чергу Олександр Триколич є родичем (по всій видимості, сином) Володимира Триколича, який до квітня 2014 р. обіймав посаду заступника голови правління НАК "Нафтогаз України".

Крім того, згідно з офіційною біографією, до свого призначення на посаду заступника міністра енергетики та вугільної промисловості посаду голови наглядової ради (2010-2011 рр.) і радника генерального директора (2011-2014 рр..) компанії Pharma Start обіймав Ігор Діденко. Раніше він обіймав посаду в. о. голови правління "Нафтогазу України".

Ціни падають
Президент Асоціації виробників ліків України Петро Багрій вважає, що покупка швейцарською компанією українського виробника обумовлена інтересом до вітчизняного ринку, його потенціалу, адже Україна за споживання ліків на душу людини знаходиться ще далеко від середньоєвропейських показників.

"Придбання українського активу хоч і досить ризиковане, але, на моє глибоке переконання, виправдане і, безумовно, підтверджує високий потенціал вітчизняного фармринку", - підтвердив член Асоціації виробників ліків України, директор торгового дому "Інтерхім" (Одеський фармзавод) Олександр Чумак.Водночас Петро Багрій припустив, що після покупки Pharma Start нові власники будуть, крім продажу ліків на українському ринку, виводити препарати української компанії на європейські ринки. За його даними, українські генеричні препарати (копії оригінальних, - ред.) в середньому в три з половиною рази дешевше, ніж вироблені в Євросоюзі.

"Українські препарати з цієї точки зору дуже добре виглядають по співвідношенню ціна/якість", - зазначив він.

Директор Агентства медичного маркетингу Юрій Чертков оцінив Pharma Start у 20-30 млн дол. Він пояснив таку ціну хорошим портфоліо препаратів компанії, особливо для лікування кардіологічних захворювань і центральної нервової системи, і наявністю експортних контрактів в Росію, Білорусь і Казахстан. Причому, на думку Чорткова, до кризи за таке підприємство як Pharma Start можна було просити і 100 млн дол.

З цим згоден і директор департаменту зовнішніх зв'язків фармацевтичного холдингу STADA CIS Іван Глушков, який відзначив, що за останні два роки через країнових ризиків, як-то збройний конфлікт на Донбасі і різка девальвація гривні, вартість українських фармкомпаній впала в два-три рази.

При цьому, за даними джерела на фармринку, ще два роки тому велися переговори про купівлю Pharma Start іншою європейською фармкомпанією за 50-70 млн дол.

Примітно, що купівля швейцарської фармкомпанією українського Pharma Start стала одним з перших придбань активів на українському фармринку за останні кілька років.

За словами директора з маркетингу компанії "Бізнес-кредит" Олени Карчевської, в цьому році інтерес з боку інверторів до українського фармринку різко зріс.

"Зараз з українських фармкомпаній продаються все", - розповів Юрій Чертков.

За його оцінками, лідери ринку, такі як "Фармак", "Дарниця" і т. д., зараз можуть коштувати 100-500 млн дол. - ціна кожного конкретного підприємства залежить від його портфеля, бренду та інших показників.


Дмитро Уляницький

http://www.rbc.ua/ukr/analytics/zarubezhnye-investory-obratili-vnimanie-ukrainskiy-1443783443.html

Немає коментарів: