ПРАВДА ПРО СТАН УКРАЇНСЬКОЇ ФАРМАЦЕВТИЧНОЇ ГАЛУЗІ

На цьому ресурсі ви побачите не тільки професійний огляд преси, правдиве інформування про лікарські засоби, а й реальні дії ФармРади у боротьбі за права фармацевтів та права споживачів: документи, запити до влади, проекти законів; акції, заходи, конференції. Реальні люди, що не пошкодували життя для цієї боротьби.
Ми відкриті для спілкування: ви завжди можете звернутися до нас і поспілкуватися наживо.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
© Остерігайтесь інформаційних підробок.
БУДЬТЕ ОБЕРЕЖНІ! Не станьте жертвами шахраїв! Вимагайте документацію, перевіряйте репутацію!

субота, 31 жовтня 2015 р.

Нарешті дочекалися!

 Державна служба України з лікарських засобів повідомила на своєму сайті про відновлення процесу видачі ліцензій на провадження господарської діяльності. Колапс у сфері ліцензування виробництва лікарських засобів, оптової та роздрібної торгівлі, імпорту лікарських засобів мав ось-ось прогриміти грозою на теренах нашої країни.

Ліквідована на папері за рішенням Уряду ще 10.09.2014 року, Держлікслужба була остаточно усунута від ліцензування постановою КМУ від 5 серпня 2015 року №609. Органом ліцензування в цій сфері була визначена, також народжена тільки на папері, Державна служба України з лікарських засобів та контролю за наркотиками. Понад рік у новостворену службу навіть не спромоглися призначити керівника! Така політика Уряду у фармацевтичній сфері викликала майже шок…. Процес видачі ліцензій зупинився, нові аптеки вже діючі ліцензіати відкрити не могли. При цьому, взагалі не важливо було, де ти бажаєш відкрити аптеку - на селі чи в місті – всюди однаковий вакуум. Під загрозою опинився імпорт ліків, який на тлі змін у законодавстві про ліцензування потрапив у складне становище.

Склалося враження, що керівництво країни забуло про інтереси як бізнесу, так і громадян, чого раніше не траплялося, чиїсь інтереси все ж таки задовольнялися, хоча б і частково.

ГО «ВОМФАФР» неодноразово зверталася як до Арсенія Петровича Яценюка особисто, так і до керівництва МОЗ з приводу бездіяльності та відвертого саботажу у процесі реформування та реорганізації наглядового органу у сфері обігу лікарських засобів. Все марно.

Нарешті дочекалися доручення віце-прем’єр-міністра України — міністра культури України В’ячеслава Кириленка від 13.10.2015року № 40979.1/1-15, згідно якого Держлікслужба України поновила виконання повноважень органу ліцензування господарської діяльності з виробництва лікарських засобів, оптової та роздрібної торгівлі, імпорту лікарських засобів. Але питань від цього не поменшало. Наприклад:

1. Чому доручення підписано міністром культури, а не міністром охорони здоров'я, який повинен скеровувати роботу Держлікслужби?

2. Чи не свідчить цей факт про те, що фармацевтична галузь поступово з галузі охорони здоров'я (земного матеріального) перекочовує у галузь культури (духовну неземну)?

3. Навіщо здійснювати такі невдалі та непередбачувані маневри протягом року, замість того, щоб призначити у новостворену службу керівника, та дати їй запрацювати у штатному режимі?

4. Чому Уряд, роблячи крок уперед та два назад, не враховує той факт, що старі Ліцензійні умови фактично втратили чинність із набуттям чинності нового закону «Про ліцензування видів господарської діяльності»? Більш логічним було б «новоствореній» ще рік тому Державній службі України з лікарських засобів та контролю за наркотиками скоріше запрацювати та підготувати нові Ліцензійні умови.

Можна поставити ще більше питань, але відповіді на них знайти вкрай важко.

Також, важко зрозуміти про кого думає Уряд, висуваючи проект підвищення ПДВ на лікарські засоби з 7% до 20%? Від таких «новацій» пані Яресько знову таки будуть потерпати всі – і громадяни і бізнес, оскільки громадяни втрачатимуть можливість купувати ліки, що можуть підскочити у ціні вдвічі, а бізнес втрачатиме покупців, обсяги товарообігу та прибуток від діяльності. Цю тенденцію вже підтверджено досвідом уведення 7% ПДВ, проти якого ГО «ВОМФАФР» виступало ще на стадії законопроекту.

На кого все ж таки працює Уряд? Сам на себе? Ані бізнес, ані громадян такі урядові рішення не задовольняють! Чого чекати надалі? Чи дочекалися ми всіх поганих новин, чи слід чекати ще поганіших? Поживемо-побачимо…

ГО «ВОМФАФР»

Немає коментарів: