ПРАВДА ПРО СТАН УКРАЇНСЬКОЇ ФАРМАЦЕВТИЧНОЇ ГАЛУЗІ

На цьому ресурсі ви побачите не тільки професійний огляд преси, правдиве інформування про лікарські засоби, а й реальні дії ФармРади у боротьбі за права фармацевтів та права споживачів: документи, запити до влади, проекти законів; акції, заходи, конференції. Реальні люди, що не пошкодували життя для цієї боротьби.
Ми відкриті для спілкування: ви завжди можете звернутися до нас і поспілкуватися наживо.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
© Остерігайтесь інформаційних підробок.
БУДЬТЕ ОБЕРЕЖНІ! Не станьте жертвами шахраїв! Вимагайте документацію, перевіряйте репутацію!

пʼятниця, 30 жовтня 2015 р.

У сезон грипу ліки можуть подорожчати на 10 відсотків

Перед можливим сезоном грипу аптекарі знову підвищили ціни на ліки. Найбільше подорожчали імпортні дитячі сиропи від застуди і краплі для носа. Фармацевти кажуть: на сезоні застуд вони не заробляють. Винні імпортери, які визначають ціни за курсом долара.

Про це йдеться у сюжеті журналіста перших західноукраїнських новин «Огляд дня» (щобудня о 21:00 на телеканалі ZIK) Наталії Пиртик.

Із настанням холодів та початком грипозного сезону в Україні різко зріс попит на медичні препарати. В аптеках кажуть: продаж цих препаратів зросли в рази. А ще трохи підвищили ціни на якісні імпортні медикаменти.

За підсумками минулого місяця, через аптечні мережі продали ліків на 3,6 млрд. гривень. Ще у серпні ця цифра була меншою на 400 млн. При цьому вартість середньостатистичного упакування таблеток зросла, порівняно із минулим роком, на 30,8 відсотка і перевищила 40 гривень.

«Кількість пацієнтів є помірною. Щодо цін, то вже роками їх трішечки збільшують на зиму. Проте, не можна говорити про суттєві коливання – на основних дистриб’юторах підвищення цін не було», – каже завідувач аптеки Наталія Мозіль.

Тож хто насправді заробляє на сезоні застуд – імпортери чи аптекарі? Адже працівники аптек запевняють: вартості препаратів не підвищували. А імпортери цінники пишуть за курсом долара. Щодо простих українців, то вони до дорогих ліків уже звикли.

«Мені видається, що ліки дорожчають, коли починається період загострення – це осінь-зима. Я часто хворію, у мене хронічні недуги – горло, ніс, тож постійно у цей період ходжу по аптеках», – каже львів’янка Оксана.

«Маємо перелік із десяти препаратів. Лише за три із них і укол ми заплатили шістсот гривень», – додає львів’янка Галина.

Цього року через теплу осінь люди хворіють менше.

«Думаю, що більше захворювань буде вже у листопаді або грудні, коли стане холодніше», – каже сімейний лікар Наталія Аргамакова.

Медики додають: саме в ці місяці продажі медикаментів зростуть іще, як мінімум, на 10-15 відсотків. Разом із тим, найбільш затребувані ліки, за найскромнішими підрахунками, подорожчають від п’яти до десяти відсотків.

http://zik.ua/ua/news/2015/10/30/u_sezon_grypu_liky_mozhut_podorozhchaty_na_10_vidsotkiv_638187

Немає коментарів: