ПРАВДА ПРО СТАН УКРАЇНСЬКОЇ ФАРМАЦЕВТИЧНОЇ ГАЛУЗІ

На цьому ресурсі ви побачите не тільки професійний огляд преси, правдиве інформування про лікарські засоби, а й реальні дії ФармРади у боротьбі за права фармацевтів та права споживачів: документи, запити до влади, проекти законів; акції, заходи, конференції. Реальні люди, що не пошкодували життя для цієї боротьби.
Ми відкриті для спілкування: ви завжди можете звернутися до нас і поспілкуватися наживо.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
© Остерігайтесь інформаційних підробок.
БУДЬТЕ ОБЕРЕЖНІ! Не станьте жертвами шахраїв! Вимагайте документацію, перевіряйте репутацію!

пʼятниця, 4 вересня 2015 р.

В ООН розповіли про проблеми з ліками в окупованому Донбасі


В ООН повідомили про дефіцит лікарських засобів в аптеках на непідконтрольних територіях Луганської та Донецької областей. Також медикаменти та медичне приладдя відсутні у багатьох лікувальних закладах. При цьому ціни на наявні препарати дуже високі.

Нестачу медикаментів підтверджують і в Київському міжнародному інституті соціології (КМІС). У червні 2015 року інститут, за замовленням Штабу Ріната Ахметова, провів оцінку гуманітарних потреб в 27 містах на непідконтрольних територіях Донбасу і сформував Гуманітарну карту ситуації і потреб Донецької та Луганської областей. У ході дослідження з'ясувалося, що 52% жителів відчувають нестачу в ліках. Респонденти повідомили про дефіцит кардіопрепаратів, препаратів від тиску і заспокійливих.

За даними ООН, близько 750 тисяч осіб, які проживають наразі на непідконтрольних територіях, страждають від високого артеріального тиску. 15% з них повинні приймати препарати від тиску регулярно. Ще 143 тисячі осіб мають високий ризик розвитку серйозних ускладнень через серцево-судинні захворювання, високий тиск, інсульти та інфаркти. Цей показник може збільшитися через постійний стрес і травми, неповноцінне харчування або неналежне медичне обслуговування місцевих жителів.

ООН заявляє, що брак лікарських препаратів і відсутність доступу до них приведуть до гострих ускладнень хронічних захворювань. Це не тільки може стати причиною передчасної смерті, а й підвищити тягар витрат в родині, збільшити потреби у догляді за пацієнтом і підвищити ризик передачі захворювань.

Також повідомляється про дефіцит антиретровірусних препаратів для пацієнтів з ВІЛ/СНІДом на непідконтрольних територіях, де найвищі показники поширеності ВІЛ/СНІДу в країні. Крім цього, є інформація про 400 смертельних випадках серед діабетиків, викликаних нестачею необхідних препаратів і відсутністю належного лікування.

Як повідомляв Кореспондент.net, про дефіцит медикаментів на непідконтрольних територіях Донбасу неодноразово говорили і в Гуманітарному штабі Ріната Ахметова. На думку фахівців Штабу, ситуація ускладнюється ще й тим, що в українському законодавстві не визначений механізм оформлення і доставки гуманітарної медичної допомоги. Прозорих правил, аналогічних до тих, що регулюють доставку продовольчої допомоги, немає. У зв'язку з цим гуманітарні організації не можуть завозити ліки в необхідному обсязі.

http://ua.korrespondent.net/ukraine/3559050-v-oon-rozpovily-pro-problemy-z-likamy-v-okupovanomu-donbasi

Немає коментарів: