ПРАВДА ПРО СТАН УКРАЇНСЬКОЇ ФАРМАЦЕВТИЧНОЇ ГАЛУЗІ

На цьому ресурсі ви побачите не тільки професійний огляд преси, правдиве інформування про лікарські засоби, а й реальні дії ФармРади у боротьбі за права фармацевтів та права споживачів: документи, запити до влади, проекти законів; акції, заходи, конференції. Реальні люди, що не пошкодували життя для цієї боротьби.
Ми відкриті для спілкування: ви завжди можете звернутися до нас і поспілкуватися наживо.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
© Остерігайтесь інформаційних підробок.
БУДЬТЕ ОБЕРЕЖНІ! Не станьте жертвами шахраїв! Вимагайте документацію, перевіряйте репутацію!

вівторок, 11 серпня 2015 р.

Україна досі залишається на першому місці у Європі за рівнем захворюваності на гепатит С — експерт


За словами заслуженого лікаря України Світлани Антоняк, десятки тисяч людей живуть, не знаючи, що хворі на гепатит С

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ — ред.) в Україні до 8% населення живе з вірусом гепатиту С (ВГС — ред.). Проте, у зв’язку з тим, що хронічний гепатит почали реєструвати нещодавно, точно сказати, скільки людей в Україні інфікованих цією хворобою, складно навіть фахівцям в цій сфері. Про це у коментарі УНН повідомила заслужений лікар України Світала Антоняк.

Рівень захворюваності серед українців на вірусний гепатит С вражає, наголосила лікар.
“Україна посідає перше місце в Європі за темпами поширення вірусного гепатиту С. Проте, більша частина українських пацієнтів не знає про своє захворювання. По-перше тому, що випадки хронічного гепатиту С почали реєструвати лише у 2009 році. По-друге — тому що найчастіше гепатит С можна виявляють під час випадкових клінічних досліджень. У 80% хворих цей вірус виявляють уже на хронічній стадії, у 15% з них може розвинутися цироз, а в 7–10% — рак печінки. Власне, через пізнє діагностування вірус гепатиту С і називають „лагідним“ убивцею”, — сказала вона.

За словами заслуженого лікаря України, основні місця, де можна підхопити вірус, є лікарні, косметичні салони, майстерні татуювання та пірсингу.

“Як правило, люди інфікуються під час переливання крові, у салонах краси, стоматологічних кабінетах — взагалі під час будь-яких медичних маніпуляцій, де є контакт з кров’ю”, — сказала вона.

За словами С.Антоняк, зупинити епідемію гепатиту С можливо тільки на державному рівні
"Гепатит С можна вилікувати, а зупинити епідемію можна лише на державному рівні. До прикладу, у цьому році, за ініціативи Міжнародного Альянсу з ВІЛ/СНІД в Україні та Міністерства Оборони України, стартувала перша масштабна кампанія тестування на вірусний гепатит С серед військовослужбовців та представників інших силових структур, які беруть участь у проведенні антитерористичної. Це — вагомий крок. Ми маємо рухатись у цьому напрямку", — сказала вона

Нагадаємо, 28 липня, у Всесвітній день боротьби з вірусними гепатитами стартувала перша масштабна кампанія тестування на вірусний гепатит С серед військовослужбовців та представників інших силових структур, які беруть участь у проведенні антитерористичної операції.

http://www.unn.com.ua/uk/exclusive/1490066-ukrayina-dosi-zalishayetsya-na-pershomu-mistsi-u-yevropi-za-rivnem-zakhvoryuvanosti-na-gepatit-s-ekspert

Немає коментарів: