ПРАВДА ПРО СТАН УКРАЇНСЬКОЇ ФАРМАЦЕВТИЧНОЇ ГАЛУЗІ

На цьому ресурсі ви побачите не тільки професійний огляд преси, правдиве інформування про лікарські засоби, а й реальні дії ФармРади у боротьбі за права фармацевтів та права споживачів: документи, запити до влади, проекти законів; акції, заходи, конференції. Реальні люди, що не пошкодували життя для цієї боротьби.
Ми відкриті для спілкування: ви завжди можете звернутися до нас і поспілкуватися наживо.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
© Остерігайтесь інформаційних підробок.
БУДЬТЕ ОБЕРЕЖНІ! Не станьте жертвами шахраїв! Вимагайте документацію, перевіряйте репутацію!

пʼятниця, 14 серпня 2015 р.

До 1 вересня МОЗ підготує проекти щодо створення єдиного реєстру інсулінозалежних та планує з 2016 р. запустити програму компенсацій цим пацієнтам


Наразі, за оцінками керівництва медвідомства, документи готові на 80%

Міністерство охорони здоров'я України до 1 вересня планує забезпечити готовність проектів нормативно-правових актів, які пов'язані зі створенням в Україні єдиного реєстру інсулінозалежних. Про це у другій частині інтерв'ю РБК-Україна заявила перший заступник глави МОЗ Олександра Павленко.

"Всі ці документи у нас готові на 80%. Ми поставили собі внутрішній термін - до 1 вересня забезпечити готовність проектів нормативно-правових актів, які ми запустимо за процедурою узгодження центральними органами виконавчої влади", - зазначила Павленко.

За її словами, також до кінця року в Україні має бути створений єдиний реєстр інсулінозалежних. "Його прототип уже готовий - практично це техзавдання, яке можна буде дати будь-якій IT-компанії, і вона зможе нам зробити софт", - уточнила перший заступник міністра.

Відповідаючи на запитання, навіщо МОЗ цей реєстр і весь пілотний проект, Павленко розповіла про плани відійти від регіональних закупівель інсулінів до часткового відшкодування їхньої вартості пацієнтам через аптеки. За її словами, така практика існує в багатьох країнах.

МОЗ планує із 2016 р. запустити програму компенсацій пацієнтам із цукровим діабетом

Павленко розповіла про пілотний проект з відшкодування вартості інсулінів.
Міністерство охорони здоров'я України планує із 2016 року запустити програму щодо відшкодуванню частини ціни на ліки для пацієнтів із цукровим діабетом - інсулінів. Про це у  інтерв'ю РБК-Україна заявила перший заступник глави МОЗ Олександра Павленко.

"Ми отримали у спадок від попередніх міністрів документ, який, скажімо так, намагався вступити в силу кілька років поспіль. Але через політичні та економічні причини (то революція, то стрибок долара) весь час відкладали цю програму - пілотний проект з відшкодування вартості інсулінів", - зазначила Павленко.

За її словами, під цю програму потрібно, крім прийняття самої постанови, яка, до речі, вже прийнята, ще декілька кроків. "Зокрема, кілька підзаконних нормативно-правових актів. Також має з'явитися реєстр інсулінозалежних", - уточнила перший заступник міністра.

Нагадаємо, як спрогнозувала РБК-Україна Павленко, до кінця літа МОЗ розробить нові нормативи з питань ціноутворення.


за матеріалами http://www.rbc.ua

Немає коментарів: