ПРАВДА ПРО СТАН УКРАЇНСЬКОЇ ФАРМАЦЕВТИЧНОЇ ГАЛУЗІ

На цьому ресурсі ви побачите не тільки професійний огляд преси, правдиве інформування про лікарські засоби, а й реальні дії ФармРади у боротьбі за права фармацевтів та права споживачів: документи, запити до влади, проекти законів; акції, заходи, конференції. Реальні люди, що не пошкодували життя для цієї боротьби.
Ми відкриті для спілкування: ви завжди можете звернутися до нас і поспілкуватися наживо.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
© Остерігайтесь інформаційних підробок.
БУДЬТЕ ОБЕРЕЖНІ! Не станьте жертвами шахраїв! Вимагайте документацію, перевіряйте репутацію!

середа, 15 липня 2015 р.

Асоціація міжнародних фармацевтичних виробників просить владу підтримати законодавчі ініціативи МОЗ України


До порядку денного другої сесії Верховної Ради України VIII скликання включено законопроекти, підготовлені МОЗ України, щодо реформи охорони здоров’я. До того ж останні місяці в міністерстві працювали робочі групи, в тому числі й з дерегуляції фармацевтичного сектору. Учасники нормотворчого процесу, організованого МОЗ України, напрацювали низку нормативно-правових актів, які потребують погодження та ухвалення КМУ. Тобто підґрунтя для впровадження реформ існує. У той же час експерти ринку відмічають певну кризу в комунікаціях між державними органами різних гілок влади, які мають відношення до процесу забезпечення та управління системою охорони здоров’я. У зв’язку з цим Асоціація представників міжнародних фармацевтичних виробників AIPM Ukraine звернулася листом до керівництва держави з проханням підтримати ініціативи МОЗ України.

Прем’єр-міністру України
Пану Яценюку А.П.

 Голові Верховної Ради України
Пану Гройсману В.Б.

 Копія:
Голові Адміністрації Президента України
Пану Ложкіну Є.Б.

 Міністру охорони здоров’я України
Пану Квіташвілі О.М.


Лист від 13.07.2015 р.
Щодо питання реформ у сфері охорони здоров’я України 

Шановний Арсенію Петровичу,
Шановний Володимире Борисовичу!

Асоціація представників міжнародних фармацевтичних виробників AIPM Ukraine (далі — Асоціація), що об’єднує провідні світові компанії-виробники лікарських засобів, які оперують на ринку України, запевняє у своїй високій до Вас повазі та звертається до Вас з наступним.

Останнім часом увага ділового та експертного осередку фармацевтичного сектору сфокусована на питаннях практичного впровадження в Україні заходів з реформування системи охорони здоров’я. В цьому контексті, ми вимушені відмітити певну кризу в комунікаціях між державними органами різних гілок влади, що мають відношення до процесу забезпечення та управління системою охорони здоров’я. Доказом цього є напружене інформаційне середовище, яке демонструє як бізнесу, так і суспільству, відсутність єдиної державної політики в цьому напрямку. Показовою в цьому відношенні є ситуація з погодженням Кабінетом Міністрів України пакету законопроектів, спрямованих на реформування системи охорони здоров’я лише після ряду гучних заяв від Міністра охорони здоров’я України.

З подивом експертна спільнота відзначає щорічні дискусії, що точаться довкола питання бюджетних закупівель. Цей феномен надмірної уваги як державних чиновників, так і преси до даного питання, з нашої точки зору, є абсолютно неадекватним, оскільки сума коштів державних закупівель складає близько 10% ринку лікарських засобів та є лише малою частиною забезпечення населення медичною допомогою.

На думку фахівців, більш нагальним є підтримка та продовження започаткованих Міністерством охорони здоров’я ініціатив щодо вирішення реальних проблем системи охорони здоров’я. А саме, мова повинна йти про організацію системи охорони здоров’я, потенційні моделі її фінансування, розробку систем відшкодування вартості амбулаторного споживання лікарських засобів, реорганізацію закладів охорони здоров’я та ін.Аналізуючи дану кризову ситуацію з впровадженням реформ в сфері охорони здоров’я, ми вбачаємо основну проблему в тому, що на сьогодні триває каденція вже 19-го Міністра охорони здоров’я. З огляду на відсутність спадкоємності при зміні керівників та практику перепогодження усіх проектів нормативно-правових актів, узгоджених попереднім міністром, ми впевнені, що відставка чергового очільника відомства та призначення нового не призведе до прориву у питанні практичного здійснення реформ, а лише заблокує і до того не швидкий процес законодавчого забезпечення побудови нової системи охорони здоров’я в Україні.

Окрім стратегічно важливих законопроектів, поданих на розгляд Верховною Радою України, не варто забувати про десятки нормативно-правових актів, що знаходяться на різних етапах погодження в центральних органах виконавчої влади, та є життєво-необхідними як для кожного пацієнта, так і для суб’єктів галузі, які забезпечують функціонування системи.

Асоціація переконана у необхідності забезпечення стабільності, зокрема і кадрової, у процесі узгодження та впровадження принаймні перших етапів потенційної реформи, яка зможе розпочатись після прийняття Верховною Радою України необхідного пакету законопроектів. Ці проекти були розроблені командою Міністерства охорони здоров’я у продуктивній піврічній співпраці з інститутами громадянського суспільства, пацієнтськими організаціями та громадськими об’єднаннями, що представляють інтереси індустрії.

Асоціація сподівається на швидке відновлення порозуміння між усіма учасниками забезпечення державної політики у сфері охорони здоров’я задля продовження реалізації тих довгоочікуваних для всього населення України змін, що зможуть гарантувати право кожного громадянина на отримання вчасної, якісної та доступної медичної допомоги.

 З повагою Володимир Ігнатов, виконавчий директор AIPM Ukraine

http://www.apteka.ua/article/337997

Немає коментарів: