ПРАВДА ПРО СТАН УКРАЇНСЬКОЇ ФАРМАЦЕВТИЧНОЇ ГАЛУЗІ

На цьому ресурсі ви побачите не тільки професійний огляд преси, правдиве інформування про лікарські засоби, а й реальні дії ФармРади у боротьбі за права фармацевтів та права споживачів: документи, запити до влади, проекти законів; акції, заходи, конференції. Реальні люди, що не пошкодували життя для цієї боротьби.
Ми відкриті для спілкування: ви завжди можете звернутися до нас і поспілкуватися наживо.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
© Остерігайтесь інформаційних підробок.
БУДЬТЕ ОБЕРЕЖНІ! Не станьте жертвами шахраїв! Вимагайте документацію, перевіряйте репутацію!

понеділок, 6 липня 2015 р.

Цього року все буде по-іншому, - Квіташвілі про закупівлю ліків

Україна вже наступного року зможе купувати через міжнародні організації 100% медичних препаратів.

Таку думку в інтерв'ю LB.ua висловив Олександр Квіташвілі, який 2 липня подав у відставку з поста міністра охорони здоров'я України, передає Укрінформ.

Відповідаючи на зауваження журналіста, що цього року навряд чи вдасться провести закупівлі через міжнародні організації, Квіташвілі сказав: «Через міжнародні організації вдасться купити якусь кількість препаратів... Так, невелику. Дивіться, Грузія переходила на закупівлі через міжнародні організації років півтора-два. Це тому, що у міжнародних організацій є свої методи роботи".

За словами Квіташвілі, ще у жовтні минулого року, консультуючи український уряд, він радив переходити на цю систему. "Треба було переходити на неї вже тоді - відразу починати і з ЮНІСЕФ працювати, і з іншими організаціями, давати їм інформацію про те, які препарати нам потрібні і в якій кількості. Але вийшло по-іншому. Ми прийняли відповідний закон 19 березня (2015 року - ред.), він був підписаний Президентом 26 квітня, і лише тоді почалася робота».

Крім того, зазначив Квіташвілі, «у нас не було нормальної статистики. Україна останні п'ять років купує препарати, виходячи з кількості грошей, а не з потреб. Відповідно, не було зрозуміло, скільки потрібно препаратів, де є дефіцит. Отже весь цей час ми рахували. І виявилося, що за деякими держпрограмами купується препаратів на 115-120%. Це непогано, це добре, коли є запас. Але за іншими програмами купується 8-9% від необхідного. Були програми, за якими купувалися брендові препарати, які у 3-4 рази дорожчі від існуючих».За словами Квіташвілі, «цього року все буде по-іншому. По-перше, ми працюємо з ЮНІСЕФ. Правда, з 15 вакцин, які купує Україна, тільки 4 може купити для нас ЮНІСЕФ. Решта вакцин, з якими вони працюють, не зареєстрована в Україні. Щоб зареєструвати препарат, виробник повинен сам подати документи на реєстрацію. Я хотів зробити можливим, щоб держава сама реєструвала життєво важливі препарати. Але сприяння від Комітету з охорони здоров'я (Верховної Ради - ред.) у цьому питанні не дочекався".

Міністр зазначив, що "закупівлі по СНІДу і туберкульозу проходитимуть через інші міжнародні організації. Наступного року, я думаю, Україна зможе купувати через міжнародні організації вже 100% препаратів".

http://www.pohlyad.com/news/n/90233

Немає коментарів: