ПРАВДА ПРО СТАН УКРАЇНСЬКОЇ ФАРМАЦЕВТИЧНОЇ ГАЛУЗІ

На цьому ресурсі ви побачите не тільки професійний огляд преси, правдиве інформування про лікарські засоби, а й реальні дії ФармРади у боротьбі за права фармацевтів та права споживачів: документи, запити до влади, проекти законів; акції, заходи, конференції. Реальні люди, що не пошкодували життя для цієї боротьби.
Ми відкриті для спілкування: ви завжди можете звернутися до нас і поспілкуватися наживо.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
© Остерігайтесь інформаційних підробок.
БУДЬТЕ ОБЕРЕЖНІ! Не станьте жертвами шахраїв! Вимагайте документацію, перевіряйте репутацію!

субота, 25 липня 2015 р.

Заява ГО «ВОМФАФР» щодо підтримки міністра МОЗ О.Квіташвілі

вих 0056/07- 2015
від 09.07.2015 р.                            
  Голові Верховної Ради України
Гройсману В.Б

Голові Комітету Верховної ради України
                                    з питань охорони здоров’я
                                    Богомолець О.В

Головам Фракцій
Верховної Ради України
                                                 VIIІ скликання

Позафракційним депутатам
Верховної Ради України
VIIІ скликання

Президенту України
Порошенко П.О(до відома)

Прем'єр міністру України
                                                   Яценюку А.П. (до відома)


Шановні Володимире Борисовичу та Ольга Вадимівна!
Шановні народні депутати!

ГО «ВОМФАФР»  закликає народних обранців підійти зважено до вирішення питання перебування А.Квіташвілі на посту міністра охорони здоров'я України.

Україна на сьогодні знаходиться не тільки в епіцентрі політичних, збройних, економічних, суспільних  конфліктів, але й в фазі докорінних реформ у всіх галузях економіки та державного управління. МОЗ України не виключення. Реформа здравоохоронної галузі - це не тільки результати голосувань у Парламенті, це підготовка відповідних проектів та їх провадження у життя Міністерством охорони здоров'я.

Головною загрозою постійних змін керівництва міністерством, на наш погляд, є втрата відповідальності керівництва МОЗ України за наслідки зазначених реформ.

Процес реформування запущено, він йде майже експериментальним шляхом з невизначеними результатами. Ситуація погіршується, насамперед через те, що складне становище держави примушує ставити пріоритетними цілями реформ не інтереси пересічних громадян, а виконання вимог МВФ та інших кредиторів.  Таким чином, не особа міністра диктує напрямок реформ, а зовнішні обставини.

Але, досвід минулого свідчить, що жоден з попередників Квіташвілі на посту міністра не брав на себе відповідальність за наслідки діяльності попереднього керівництва.
Отже, проста (технічна)  заміна персоналій у владі,  без розробки та презентації нового, більш ефективного курсу, свідчить лише про намагання окремих політичних та економічних кланів (груп) отримати владні повноваження. Такі прагнення можуть привести тільки до росту та поширення корупції, вирішення та досягнення цілей виключно вказаних груп та персоналій.

На переконання ГО, якщо курс реформ залишається незмінним, то  автор повинен його завершити, узявши на себе всю повноту відповідальності за наслідки реформ. Якщо результат  реформ не задовольнить українське суспільство, новий міністр до свого призначення, повинен презентувати програму подолання негативних наслідків та виправлення становища. Новий проект – нова команда, інакше все зводиться виключно до боротьби за владу та економічні вигоди окремих кіл бізнесу.

Беззаперечним плюсом Квіташвілі є відсутність корупційних зв'язків з українською бізнес-елітою. Це надто важливий аргумент на його користь.

ГО «ВОМФАФР» вважає, що для інтересів держави та суспільства слід залишити А. Квіташвілі на посту міністра охорони здоров'я України. Надати йому можливість закінчити реформування галузі охорони здоров'я.

При цьому, слід зажадати від А. Квіташвілі визначення головною метою реформ наступні складові:
- Реформи повинні йти на користь пацієнтів, громадян України.
- Врахування результатів  реформ здравоохорони у Грузії, недопущення настання жодних негативних наслідків.
- Збереження соціальної спрямованості охорони здоров'я.
- Гарантії доступності медичної допомоги для пересічних громадян.
- Наявність державного, гарантованого медичного обслуговування, а не тотальна комерціалізація закладів охорони здоров'я.
- Рівність прав суб'єктів господарювання різних форм власності у фармацевтичній галузі та на ринку надання медичної допомоги.

 Ці складові повинні знайти свою реалізацію у пакеті реформ А.Квіташвілі.

Головним й найскладнішим завданням при цьому є гармонізація національних інтересів з вимогами МВФ та інших міжнародних фінансових установ.
Якщо А.Квіташвілі спроможний вирішити ці завдання – він повинен залишитися на посаді міністра охорони здоров'я України.  


Голова ГО «ВОМФАФР»                                   Олена Пруднікова


Немає коментарів: