ПРАВДА ПРО СТАН УКРАЇНСЬКОЇ ФАРМАЦЕВТИЧНОЇ ГАЛУЗІ

На цьому ресурсі ви побачите не тільки професійний огляд преси, правдиве інформування про лікарські засоби, а й реальні дії ФармРади у боротьбі за права фармацевтів та права споживачів: документи, запити до влади, проекти законів; акції, заходи, конференції. Реальні люди, що не пошкодували життя для цієї боротьби.
Ми відкриті для спілкування: ви завжди можете звернутися до нас і поспілкуватися наживо.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
© Остерігайтесь інформаційних підробок.
БУДЬТЕ ОБЕРЕЖНІ! Не станьте жертвами шахраїв! Вимагайте документацію, перевіряйте репутацію!

понеділок, 22 червня 2015 р.

Інститут купив ліки від гепатиту втричі дешевше, ніж за Януковича


Інститут епідеміології та інфекційних хвороб ім.Л.В. Громашевського за результатами тендеру уклала угоду з ТОВ "Фармадіс" на постачання препаратів для лікування хворих на вірусний гепатит С на 22,9 млн грн.

Про це пишуть "Наші гроші" з посиланням на "Вісник державних закупівель".
Як зазначається, незначну частину загальної суми 226 тис грн. виділено на Рибавірин, ціна на який у доларовому еквіваленті збільшилась у тричі у порівнянні з минулими роками.

Левову частину коштів виділено на "Пегінтерферон альфа" у різних дозуваннях. У доларовому еквіваленті ціни у порівнянні з минулими роками виявились значно меншими.
Наприклад, Інститут Громашевського нині купив Пегінтерферон альфа - 2b (80 мкг) по 133 долара. При цьому у ціну включено 10%, який було введено минулого року.
А влітку 2013 року Інститут купував цей препарат у того ж "Фармадісу" з групи Петра Багрія по 237 долара без ПДВ. Ще більшою була ціна на цей препарат у Міністерства охорони здоров’я, яке у 2012 році придбало його у фірми "Людмила-фарм" по 298 долара.

Ще більшою "маржа" виявилась на Пегінтерферон альфа - 2b (150 мкг). Нині Інститут придбав його по 112 доларів з ПДВ, у 2013 році купував по 302 доларів без ПДВ, а МОЗ у 2012 році брав по 333 доларів також без ПДВ.
Нагадаємо, Олег Мусій, якого було призначено міністром охорони здоров’я після Майдану у 2014 році, стверджував, що на державних тендерах у попередні роки в ціни на ліки закладалась корупційна маржа у розмірі від 40%.

Інститут епідеміології та інфекційних хвороб ім.Л.В. Громашевського з грудня 2013 року очолює професор Вікторія Задорожна. Тобто її було призначено після закупівлі вказаних препаратів по надвисоким цінам.
На початку 2015 року стало відомо, що СБУ підозрює фірму "Людмила-фарм" у нанесенню держбюджету збитків на 1,26 млрд грн. через завищення цін на ліки.

"Встановлено, що службові особи одного з найбільших дистриб’юторів фармацевтичної продукції постачали ліки на замовлення МОЗ України за цінами, завищеними на 20-40%. Для цього до документів, необхідних для митного оформлення товарів, вносились завідомо неправдиві відомості", – повідомила прес-служба СБУ.
Однак після того "Людмила-фарм" продовжила вигравати державні тендери на значні суми.

http://www.epravda.com.ua/news/2015/06/15/546777/

Немає коментарів: