ПРАВДА ПРО СТАН УКРАЇНСЬКОЇ ФАРМАЦЕВТИЧНОЇ ГАЛУЗІ

На цьому ресурсі ви побачите не тільки професійний огляд преси, правдиве інформування про лікарські засоби, а й реальні дії ФармРади у боротьбі за права фармацевтів та права споживачів: документи, запити до влади, проекти законів; акції, заходи, конференції. Реальні люди, що не пошкодували життя для цієї боротьби.
Ми відкриті для спілкування: ви завжди можете звернутися до нас і поспілкуватися наживо.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
© Остерігайтесь інформаційних підробок.
БУДЬТЕ ОБЕРЕЖНІ! Не станьте жертвами шахраїв! Вимагайте документацію, перевіряйте репутацію!

пʼятниця, 19 червня 2015 р.

ДЕРЖАВА ЗАБЕЗПЕЧИТЬ ПАЦІЄНТІВ ЛІКАМИ, ЗАПАСИ ЯКИХ ДАВНО ЗАКІНЧИЛИСЬ В КІРОВОГРАДІ?


Міністерство охорони здоров'я змінюватиме систему забезпечення пацієнтів безкоштовними ліками за рахунок держави. Про це заявив Міністр охорони здоров'я України Олександр Квіташвілі під час спілкування із пресою в онкодиспансері.

Тема нестачі життєвонеобхідних ліків для кіровоградських пацієнтів стала єдиною у спілкуванні журналістів із міністром. Олександр Квіташвілі говорить, що попередні очільники міністерства залишили по собі багато проблем, вирішення яких потребує часу. Тому усі ситуації, що виникають із препаратами, що закуповуються за державні кошти, вирішуються вручну.

Поцікавились кіровоградські журналісти в очільника медичної галузі країни і про відсутні сироватки, і про непроведені МОЗом тендери, в результаті яких онкохворі пацієнти Кіровоградської обласної дитячої лікарні залишились без ліків . Міністр заявив, що причиною цьому є кілька проблем, одна із яких неправильна система формування оптово-відпускних цін, яка є незручною в умовах постійних змін курсу долара. Зміни до постанови № 240 вже мають затвердити, а закупки розпочати робити за кілька тижнів.

"Через певні проблеми у нас дійсно не були проведенні тендери, - розповідає міністр про ситуацію з дитячою обласною лікарнею. - Через два-три тижні, думаю закупка розпочнеться. Коли є такі затримки, намагаємось закрити дефіцит переводячи препарати із однієї області в іншу. На жаль, доводиться робити це вручну, зв'язуючись з облздравами. Поки ми не налагодимо правильне управління державною програмою, державними закупками і доставкою ліків, то такі проблеми будуть виникати. В усьому світі державні програми не мають одного єдиного джерела, як це в Україні: вони долучають і місцеві, і центральний бюджети і гуманітарну допомогу. Для нас важливо зрозуміти, яка потреба в ліках в усій країні, оскільки такої інформації ми не маємо. Наступного року програма буде будуватись вже правильно. Те, що ми сказали сьогодні, що не маємо грошей на центральному рівні і дали можливість областям за рахунок зібраних податків купувати ліки і формувати запас - це неправильний підхід".Створивши імпровізоване кладовище у центрі Кіровограда активісти КОБО "Всеукраїнська мережа людей, що живуть з ВІЛ" просто таки били на сполох на ситуацію, що склалась з антиретровірусними препаратами, що не дають розвиватись ВІЛ-інфекції. Тендер на закупку цих ліків держава провела, однак фірма-переможець не оплатила ліки. Олександр Квіташвілі запевняє, що міністерство має кілька планів вирішення проблем із забезпеченням пацієнтів цими ліками:

"На сьогоднішній день ситуація така: ми зробили моніторинг, де було закуплено таких препаратів більше, ніж потрібно, таким чином ми забезпечили потребу в ліках до середини липня. Ми також працюємо з виробником і фірмою-переможцем. Вони вже оплатили 15 % від усієї суми, тому ось ця доля ліків вже по дорозі до України. Заплатять решту - ми отримаємо 100 % від своєї потреби. Тоді ніяких перебоїв не буде. Ще є План В, якщо учасники тендеру не розрахуються. Тоді Глобальний Фонд хоч завтра за залишки коштів закупить ліки через мережу місцевих партнерів"

Вирішуватимуть і проблему відсутності вакцин, що вводяться при правці та ботулізмі. Наразі ці препарати не закуповуються взагалі. За словами міністра, держава розглядає варіант забезпечення хворих, наприклад, правцевим препаратом українського виробництва.

"Така проблема є. Якщо в цілому сказати, то так як працювало міністерство останні 5-6 років, - це просто жах, бо елементарний розрахунок зробити не могли. Сироватки від стовбняка потрібні в дуже малих кількостях, бо не буває масових випадків. Чому не зробили таких запасів? Ми зараз вирішуємо купу проблем, що нам залишились у спадок. Наприклад, сироватки, що необхідні при укусі змії, ми будемо брати у Туркменістані та інших країнах Середньої Азії, бо в них ця проблема поширена. Таким чином вирішуватимемо і цю проблему, а в наступному році будемо планувати. Бо так не можна. Але зараз ці препарати можна купити в аптеках", - говорить міністр.

Нагадаємо також, що перший заступник міністра охорони здоров'я України Олександра Павленко заявила під час зустрічі з працівнкиами онкодиспансера про продовження у 2016 році державної програми підтримки пацієнтів інсуліном.

Світлана Дубина
http://gre4ka.info/zdorov-ia/19416-derzhava-zabezpechyt-patsiientiv-likamy-zapasy-iakykh-davno-zakinchylys-v-kirovohradi

Немає коментарів: