ПРАВДА ПРО СТАН УКРАЇНСЬКОЇ ФАРМАЦЕВТИЧНОЇ ГАЛУЗІ

На цьому ресурсі ви побачите не тільки професійний огляд преси, правдиве інформування про лікарські засоби, а й реальні дії ФармРади у боротьбі за права фармацевтів та права споживачів: документи, запити до влади, проекти законів; акції, заходи, конференції. Реальні люди, що не пошкодували життя для цієї боротьби.
Ми відкриті для спілкування: ви завжди можете звернутися до нас і поспілкуватися наживо.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
© Остерігайтесь інформаційних підробок.
БУДЬТЕ ОБЕРЕЖНІ! Не станьте жертвами шахраїв! Вимагайте документацію, перевіряйте репутацію!

четвер, 11 червня 2015 р.

Неякісні лікарські засоби: затверджено нові правила їх утилізації та знищення


На офіційному сайті Верховної Ради оприлюднено наказ МОЗ України від 24.04.2015 р. № 242, яким затверджуються Правила утилізації та знищення лікарських засобів. Документ набуде чинності після його офіційного опублікування.

Дані Правила утилізації та знищення лікарських засобів є обов’язковими для всіх суб’єктів господарювання, які здійснюють діяльність, пов’язану з обігом препаратів, утилізацією та знешкодженням відходів. Зокрема, ними передбачено, що лікарські засоби, що не підлягають подальшому використанню, вилучаються з обігу, а факт їх наявності фіксується відповідним актом. Такі ліки набуватимуть статусу «відходів» та передаватимуться для утилізації або знешкодження суб’єктам господарювання, які мають відповідні ліцензії на провадження господарської діяльності у сфері поводження з небезпечними відходами безпосередньо або через постачальників, якщо таке передбачено відповідними договірними умовами. Неякісні лікарські засоби не може бути перероблено з метою приведення їх у відповідність з вимогами МКЯ (за винятком перемаркування та перепакування).

Суб’єкти господарювання, які матимуть препарати, що не підлягають подальшому використанню, будуть подавати органам державного контролю за місцем провадження діяльності інформацію про передачу таких лікарських засобів на утилізацію або знешкодження. Інформація про таку передачу може подаватися в паперовому та електрон­ному вигляді. А суб’єкти господарювання, яким були передані для утилізації або знешкодження лікарські засоби, що не підлягають подальшому використанню, щокварталу надсилатимуть до державного органу, який видав ліцензію на провадження господарської діяльності у сфері поводження з небезпечними відходами, інформацію в паперовому та електронному вигляді про обсяги лікарських засобів, отримані ними для утилізації або знешкодження, та операції, здійснені із зазначеними відходами.

Після набуття чинності даним документом втратить чинність наказ МОЗ України від 08.07.2004 р. № 349 «Про затвердження Правил проведення утилізації та знищення неякісних лікарських засобів».

Прес-служба «Щотижневика АПТЕКА»

http://www.apteka.ua/article/334755


Немає коментарів: