ПРАВДА ПРО СТАН УКРАЇНСЬКОЇ ФАРМАЦЕВТИЧНОЇ ГАЛУЗІ

На цьому ресурсі ви побачите не тільки професійний огляд преси, правдиве інформування про лікарські засоби, а й реальні дії ФармРади у боротьбі за права фармацевтів та права споживачів: документи, запити до влади, проекти законів; акції, заходи, конференції. Реальні люди, що не пошкодували життя для цієї боротьби.
Ми відкриті для спілкування: ви завжди можете звернутися до нас і поспілкуватися наживо.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
© Остерігайтесь інформаційних підробок.
БУДЬТЕ ОБЕРЕЖНІ! Не станьте жертвами шахраїв! Вимагайте документацію, перевіряйте репутацію!

вівторок, 2 червня 2015 р.

У МОЗі обіцяють онлайн-тендери на ліки


Міністерство охорони здоров'я України найближчим часом оголосить про початок проведення тендерів закупівель ліків для пацієнтів з рідкісними хворобами. 

Про це повідомив міністр охорони здоров'я України Олександр Квіташвілі журналістам під час презентації старту кампанії "300 життів щороку" з добудови нового корпусу Національної дитячої спеціалізованої лікарні "Охматдит", повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Ми хочемо вийти на виробників, ми хочемо цей процес зробити абсолютно відкритим. Вже працює клінічна група, яка робить номенклатуру. Скоро запустимо вже процес оголошення торгових тендерів, і все це ви зможете побачити і в онлайн-режимі, і відвідавши цей процес», - сказав Квіташвілі. За його словами, проведення тендерів буде абсолютно прозорим. Воно суттєво відрізнятиметься від тих закупівель, які були здійснені минулого року. Відповідаючи на запитання журналістів щодо того, яким чином влада може регулювати ціни на ліки, які постійно зростають, міністр охорони здоров'я зазначив, що держава не мусить регулювати ціни ні на ліки, ні на інші товари. Водночас вона має можливості впливати на вартість тих чи інших продуктів, в тому числі й на лікарські препарати.

«Наприклад, може прибрати імпортний збір, який нікому не потрібний. Я не знаю фіскального ефекту від цього збору,  який би отримала держава. Прибрати різні податки, які існують, розвантажити систему дерегуляції, яка завжди у кінцевому результаті впливає на ціну продукту, за який вже сплачує споживач. І ще - відкрити ринок для більшого асортименту продукції, щоб у людей був вибір. Ось ці кроки будуть правильними», - переконаний глава МОЗ. Регулюючи ціни штучно, додав Квіташвілі, держава наражається на ризики зіштовхнутися із неконтрольованим «чорним» ринком, на якому стежити за якістю і товарів, і ліків буде практично неможливо. «Тому це повинна бути дуже виважена політика», - додав міністр.

http://expres.ua/news/2015/06/01/137988-mozi-obicyayut-onlayn-tendery-liky 

Немає коментарів: