ПРАВДА ПРО СТАН УКРАЇНСЬКОЇ ФАРМАЦЕВТИЧНОЇ ГАЛУЗІ

На цьому ресурсі ви побачите не тільки професійний огляд преси, правдиве інформування про лікарські засоби, а й реальні дії ФармРади у боротьбі за права фармацевтів та права споживачів: документи, запити до влади, проекти законів; акції, заходи, конференції. Реальні люди, що не пошкодували життя для цієї боротьби.
Ми відкриті для спілкування: ви завжди можете звернутися до нас і поспілкуватися наживо.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
© Остерігайтесь інформаційних підробок.
БУДЬТЕ ОБЕРЕЖНІ! Не станьте жертвами шахраїв! Вимагайте документацію, перевіряйте репутацію!

субота, 20 червня 2015 р.

В Україні 86% переселенців залишаються без спостереження медпрацівників


На Донбасі ситуація в сфері ще гірша, заявляють представники громадськості та фахівці.

В Україні 86% переселенців з Донбасу залишаються без належного нагляду медичних працівників. Про це під час круглого столу в Києві повідомила керівник ініціативи "Відновлення Донбасу" Олена Петряєва.

За її інформацією, тільки 170 тисяч переселенців на сьогодні взяті на облік у місцевих медичних установах, тоді як їхня загальна кількість вже перевищує 1,3 мільйона осіб.

"У переселенців реальний дефіцит інформації, а МОЗ заморозило на своєму сайті рубрику з інформацією для них. Всі необхідні відомості переселенці змушені отримувати в недержавних організаціях. Міністерству потрібно терміново скоординувати свою інформаційну політику, щоб переселенці знали про свої права на отримання допомоги", - наголосила Петряєва.

Вона також зазначила, що сьогодні в Україні відсутній ефективний механізм допомоги хронічним хворим і тяжкохворим серед переселенців, що призводить до провалу профілактики серцево-судинних, соціально-небезпечних (у тому числі туберкульоз) й онкологічних захворювань.

У свою чергу, консультант ЮНІСЕФ з медичних питань Катерина Булавінова додала, що особливо важливою проблемою для переселенців залишається вакцинація.

"Потрібен максимальний контакт з регіональними управліннями охорони здоров'я, щоб визначити потреби областей щодо вакцин. Обов'язково потрібно врахувати кількість переселенців, які вимагають вакцинації в регіонах", - сказала вона, зауваживши, що відсутність медичних карт не повинно бути перешкодою для отримання вакцин переселенцями.

Торкаючись теми охорони здоров'я на Донбасі, учасники круглого столу зазначили, що ситуація там вкрай важка. За даними Петряєвої, за час військових дій кількість лікарів в Луганській області скоротилася в 7 разів, в Донецькій - в 4 рази. У 2-4 рази скоротилася амбулаторна і лікарняна мережа в регіоні. На тлі скорочення кількості медичних установ повністю порушена транспортна логістика екстреної медичної допомоги. Критична ситуація склалася і з наявністю медичних препаратів.Крім того, непідконтрольним Україні територіям, за оцінками директора департаменту політики та комунікації Всеукраїнської мережі ЛЖВ Ірини Агеєвої, через блокаду загрожують спалахи інфекцій та епідемії.
ЗА ТЕМОЮ

При цьому медичний координатор Лікарів без кордонів Нана Цанава наголосила, що новий порядок перетину кордону із зоною АТО, презентований СБУ 16 червня, обмежує права людей на отримання медичної допомоги.

"У нас великі проблеми з доставкою медикаментів на непідконтрольні території ... У списку заборонених до переміщення речей пункти 35 і 36 - це ліки та медичне обладнання ... Кожна людина має право на надання медичної допомоги. Виходить, що ми наступаємо на це право. Це загрожує епідеміями, інфекціями і великою кількістю жертв, яких уже й так достатньо", - сказала Цанава.

За підсумками круглого столу представники ініціативи Відновлення Донбасу, а також представники громадськості та міжнародних організацій вирішили спільно підготувати звернення до МОЗ та інших органів влади, щоб вказати на весь комплекс наболілих проблем та можливі шляхи їхнього вирішення.

У круглому столі, присвяченому проблемам медицини на Донбасі і праву переселенців на охорону здоров'я, взяли участь представники громадськості, співробітники організацій Лікарі без кордонів, ЮНІСЕФ, ПРООН, представники Верховної Ради, МОЗ та санітарно-епідеміологічної служби.

Відновлення Донбасу - громадська ініціатива, учасники якої разом шукають шляхи виходу з кризи, породженої військовим конфліктом, і подальшого розвитку регіону. Місія ініціативи - об'єднувати думаючих і небайдужих людей для спільного пошуку шляхів відновлення життя регіону Донбас і допомоги в подоланні проблем його жителів – як тих, які залишаються в зоні АТО, так і вимушених виїхати за межі регіону.

http://ua.korrespondent.net/ukraine/3529601-v-ukraini-86-pereselentsiv-zalyshauitsia-bez-sposterezhennia-medpratsivnykiv

Немає коментарів: