ПРАВДА ПРО СТАН УКРАЇНСЬКОЇ ФАРМАЦЕВТИЧНОЇ ГАЛУЗІ

На цьому ресурсі ви побачите не тільки професійний огляд преси, правдиве інформування про лікарські засоби, а й реальні дії ФармРади у боротьбі за права фармацевтів та права споживачів: документи, запити до влади, проекти законів; акції, заходи, конференції. Реальні люди, що не пошкодували життя для цієї боротьби.
Ми відкриті для спілкування: ви завжди можете звернутися до нас і поспілкуватися наживо.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
© Остерігайтесь інформаційних підробок.
БУДЬТЕ ОБЕРЕЖНІ! Не станьте жертвами шахраїв! Вимагайте документацію, перевіряйте репутацію!

четвер, 18 червня 2015 р.

Активісти: деякі ліки Україна закуповує у 22 рази дорожче за реальні ціни


Активісти пацієнтських та антикорупційних громадських організацій провели акцію протесту під стінами МОЗ та звинуватили їх у розпилі 4,3 млрд грн, виділених у бюджеті на закупівлю ліків для хворих різних категорій. Активісти передали відкрите звернення до Президента України Петра Порошенка, передає кореспондент УНН.

За словами громадських активістів деякі препарати Україна закуповує у 22 рази дорожче, ніж міжнародники. Зокрема у той час як одна з міжнародних організацій пропонує антибіотик “Кларитроміцин” за ціною 8,8 дол, МОЗ закуповував цей препарат за 196 дол.

“Коли ми давали згоду на призначення міністром О.Квіташвілі, однією із наших умов були міжнародні закупівлі (ред. — ліків). Ми півтора місяці чекали поки МОЗ подасть законопроект і завдяки нашим громадським партнерам „Пацієнтам України“ та „Антикорупційному комітету“ ми створили закон...Ми розуміли, що фармацевтична мафія блокує його...Ми б тоді могли б зекономити мінімум 50%”, — сказала народний депутат, заступник голови парламентського комітету з питань охорони здоров’я Оксана Корчинська.

Мова йде про ініційовани закони № 269-VIII (“Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення своєчасного доступу пацієнтів до необхідних лікарських засобів та медичних виробів шляхом здійснення державних закупівель із залученням спеціалізованих організацій, які здійснюють закупівлі”) та 332-VIII (“Про внесення змін до податкового кодексу України щодо звільнення від оподаткування деяких лікарських засобів те медичних препаратів”).

У 2014 році у держбюджеті було закладено 4,3 млрд грн на закупівлю ліків, але зараз закупівлі затягуються. Це стосується ліків для хворих на ВІЛ/СНІД, на гепатит, онкохворих та ін.
За вісім онкологічних препаратів держава переплатила 62 млн грн, стверджує голова ГО “Центр протидії корупції” Віталій Шабунін.“50% всього бюджету на закупівлю ліків взяло собі 6 компаній, кінцевим бенефіціаром 4 з них є одна людина. Найгірше, що може робити міністр охорони здоров’я — це нічого не робити, тоді можемо очікувати сценарію минулого року, коли закуплено було дуже пізно і дуже дорого, а тому дуже мало і неякісно”, — сказав В.Шабунін.

За підрахунками активістів через неефективно проведені тендери із закупівлі ліків у 2014 році, 30 тисяч ВІЛ-інфікованих залишаться без життєво необхідних препаратів.
У відкритому зверненні до Президента, активісти просять його не допустити зриву передачі закупівель ліків міжнародними організаціями.

Символічно активісти принесли до дверей МОЗ великий торт із зображенням грошей, який вони розпилили та лишили на сходах міністерства.
До громадських діячів вийшов заступник міністра охорони здоров’я Ігор Перегінець закликав громадських активістів та волонтерів до співпраці і пояснив, що процес закупівлі тривалий.
“Я закликаю громадські організації, які мають інформацію відповідним чином у відповідні органи і ми будемо сприяти, щоб потенційні корупційні ризики можна було нівелювати і система закупівель працювала би нормально”, — відповів він.

Представник МОЗ пояснив ситуацію щодо ціноутворення на ліки, які закуповує держава.
“Цього року ми закликаємо не тільки представників компаній, але і самих виробників (ред. — ліків) виходити на національні закупівлі, для уникнення спекуляцій від посередників і здешевити товар. Через міжнародні закупівлі певні національні програми (туберкульоз, ВІЛ, імунопрофілактика), то можна отримати дешевшу ціну при умові ефективного використання механізму міжнародних закупівель”, — прокоментував заступник міністра.
І.Перегінець вважає некоректним порівнювати ціну на ліки для України із глобальним ринком.

http://www.unn.com.ua/uk/news/1474662-aktivisti-deyaki-liki-ukrayina-zakupovuye-u-22-razi-dorozhche-za-realni-tsini

Немає коментарів: