ПРАВДА ПРО СТАН УКРАЇНСЬКОЇ ФАРМАЦЕВТИЧНОЇ ГАЛУЗІ

На цьому ресурсі ви побачите не тільки професійний огляд преси, правдиве інформування про лікарські засоби, а й реальні дії ФармРади у боротьбі за права фармацевтів та права споживачів: документи, запити до влади, проекти законів; акції, заходи, конференції. Реальні люди, що не пошкодували життя для цієї боротьби.
Ми відкриті для спілкування: ви завжди можете звернутися до нас і поспілкуватися наживо.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
© Остерігайтесь інформаційних підробок.
БУДЬТЕ ОБЕРЕЖНІ! Не станьте жертвами шахраїв! Вимагайте документацію, перевіряйте репутацію!

понеділок, 15 червня 2015 р.

На Закарпатті лише 12 відсотків вакцинованих дітей через нестачу вакцин


На Закарпатті протягом останнього року основні щеплення отримали лише 12,4% дітей. Це найнижчий показник в Україні. Тому постає питання: чому батьки змушені самотужки вирішувати проблему вакцинації? Хто винен у тому, що держава не закупила вакцини? Про все це йшлося в новому проекті 21 каналу під назвою «Четверта влада», який цієї середи вийшов у ефір.

Дефіцит щеплень 

Уже рік в Ужгороді не вакцинують дітей. Як і по всій області. І наше видання, й інші засоби масової інформації неодноразово писали про це. Проблема є, і вона поглиблюється тим, що деякі вакцини навіть у аптеках придбати не можна, а на окремі й за великого бажання не особливо розщедришся – не кожна родина в наш час викладе за це з гаманця 300 – 400 гривень.

Власне про це говорять і самі лікарі. Особливо гостро стоїть питання з вакцинацією проти туберкульозу – з літа минулого року про неї в області майже не чути. За державний кошт. Завідувач неонатологічного відділення Ужгородського міського пологового будинку Йосип Бугір каже: «У пологовому будинку вийти з ситуації нереально. Ці ж вакцини не можна купити й прищепити. Вакцина БЦЖ має закуповуватися централізовано й розподілятися державою по регіонах».

Населення чекає дива. І знаходяться медики-ентузіасти, які вирішують питання самотужки. Лікар-інфекціоніст Віктор Петров розповідає, як люди самі знаходять вихід із проблеми: «Наразі в місті відсутні вакцини від кількох хвороб, і в першу чергу – від туберкульозу. Останньої немає з серпня 2014-го як для новонароджених, так і для ревакцинації. І це при тому, що собівартість цієї вакцини за останніми даними, які в мене наявні, – 9 грн 58 копійок. Навіть за такі порівняно невеликі гроші держава не спромоглася закупити вкрай необхідну при нинішній ситуації вакцину. І чомусь у окремих регіонах вона є, але не в нашому. Деякі лікарі-волонтери, організації багато часу присвятили тому, щоби вивчити це питання, і знайшли можливість придбати в постачальників таку вакцину за прийнятними цінами – в межах 20 – 30 грн за дозу. Деякі волонтери навіть надали шприци для вакцинації. Наразі ситуація критична, бо й ці можливості вичерпуються. Одразу постає питання: чому організації спроможні надати 5, 10, 20 чи 200 доз вакцини, а держава ніяк не знайде можливостей?»

Лікар кабінету імунопрофілактики Наталія Метенканич зазначає: «Ситуація справді катастрофічна. В Ужгороді від серпня минулого року вакцини БЦЖ немає. Оскільки в Україні епідемія туберкульозу, ми вимушені були шукати інші шляхи. Знайшли через громадські організації, наразі щепимо дітей навіть за кошти батьків. Здійснили вже понад 600 таких щеплень, хоча не всі безкоштовно. Та не завжди родини можуть собі дозволити придбати вакцину. Тож у нас є випадки, коли батьки купували ампулу – а в ній 10 доз – для своєї дитини й віддавали іншим решту безкоштовно». За словами лікарів, проблеми виникли не лише з вакциною БЦЖ, а й із іншими. Так, немає вакцини від дифтерії-правця, востаннє її медики отримували взагалі кілька років тому. І хоча нині є альтернатива такої вакцини в аптеках, але вона коштує близько 400 грн. Чи всім по кишені?

Як на це дивиться влада? Виникає питання, чому населення й громадські організації можуть вирішувати питання відсутності вакцини, а держава – ні. Начальник управління охорони здоров’я Закарпатської ОДА Василь Скрип так прокоментував ситуацію: «Дійсно, наприкінці 2014-го зірвалися закупки вакцини БЦЖ за рахунок Держбюджету, і тому цього року в нас страждає вся програма імунізації. Якщо взяти відсоток виконання плану імунізації по основних щепленнях, то воно не перевищує 20%. Зрозуміло, що коли імунізована лише п’ята частина населення Закарпатської області, то є ризик виникнення інфекційних спалахів у майбутньому. Враховуючи це, було ухвалене рішення виділити кошти з бюджету краю на програму імунізації від туберкульозу. На 18 травня цього року ми оголосили тендер. Але він не відбувся, бо виявилося, що немає зареєстрованої вакцини в Україні. Тож зараз тендер оголошений повторно».

Безпосередньо в студії під час запису програми прокоментувала це питання й заступник начальника управління охорони здоров’я Закарпатської ОДА Єлизавета Біров: «Є інформація з МОЗ, що вакцина БЦЖ в Україну завезена. Якщо все піде за планом, до кінця червня реєстрацію мають провести. Щоб ніхто не думав, що ми сидимо й не реагуємо, – робимо все можливе. Так, у квітні була ініційована позачергова сесія обласної ради саме з цього питання. Прийняли рішення закупити вакцини за кошти облбюджету. Депутати виділили 1,2 млн грн на придбанна 85 тисяч 700 доз вакцини. Цього вистачить усьому Закарпаттю. 25 червня має відбутися повторне розкриття тендеру, й сподіваємося, що все піде по плану, – проблема буде вирішена».

P.S. Як стало відомо у п’ятницю, 12 червня, 5 тисяч доз вакцини БЦЖ польського виробництва вже поступили в Закарпаття. Це перша партія вакцини, яка централізовано закуплена за кошти Держбюджету. Згідно квоти, препарат розподілений по медичних закладах області.

http://karpatnews.in.ua/news/101226-rezultat-reformy-kvitashvili-v-medytsyni-12-vidsotkiv-vaktsynovanykh-ditei.htm

Немає коментарів: