ПРАВДА ПРО СТАН УКРАЇНСЬКОЇ ФАРМАЦЕВТИЧНОЇ ГАЛУЗІ

На цьому ресурсі ви побачите не тільки професійний огляд преси, правдиве інформування про лікарські засоби, а й реальні дії ФармРади у боротьбі за права фармацевтів та права споживачів: документи, запити до влади, проекти законів; акції, заходи, конференції. Реальні люди, що не пошкодували життя для цієї боротьби.
Ми відкриті для спілкування: ви завжди можете звернутися до нас і поспілкуватися наживо.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
© Остерігайтесь інформаційних підробок.
БУДЬТЕ ОБЕРЕЖНІ! Не станьте жертвами шахраїв! Вимагайте документацію, перевіряйте репутацію!

середа, 27 травня 2015 р.

Фармацевтичним компаніям проблематично купити валюту


Вітчизняні виробники ліків знову відчувають проблеми з купівлею валюти для придбання імпортної сировини. Це може призвести до дефіциту ліків.

Ціна питання - 20 млн доларів

Нацбанк відмовляє вітчизняним фармацевтичним виробникам у виконанні заявок на покупку валюти для розрахунку з нерезидентами. Про це минулого тижня в листі прем'єру Арсенію Яценюку повідомило Об'єднання організацій роботодавців медичної та мікробіологічної промисловості України (ООРММПУ).

Зокрема, відмову НБУ отримали ТОВ "Фармацевтична компанія "Здоров'я" (Харків), ТОВ "Дослідний завод "ГНЦЛС" (Харків), ВАТ НВЦ "Борщагівський хіміко-фармацевтичний завод" (Київ), ПАТ "Київський вітамінний завод", ТОВ "Фармекс Груп" (Бориспіль).

За оцінкою президента ООРММПУ Валерія Печаєва (голова наглядової ради групи фармкомпаній "Лекхім"), загальна сума валюти, яку потребують фармкомпанії, складає 20 млн дол. Якщо дана проблема не буде вирішена, впевнений Печаєв, вітчизняні заводи відчують недостачу сировини, через що можливі перебої з поставками українських препаратів на внутрішній ринок.

За даними дослідницької компанії ProximaResearch, у квітні 2015 р. частка роздрібного ринку українських фармвиробників зросла, порівняно з аналогічним періодом минулого року, з 70,2% до 77,6% в упаковках, а також з 35,1% до 40,6% у грошовому вираженні.

Наприклад, у квітні 2015 р. перше місце на ринку зайняв український "Фармак", а рік тому лідирувала Berlin-Chemie. Ці результати стали наслідком стрімкої девальвації гривні і різкого подорожчання ліків, в першу чергу, зарубіжних.

Проблем немає. Майже

У Нацбанку категорично спростовують наявність проблем з продажем валюти українським фармвиробником. З 1 січня по 20 травня поточного року НБУ не погодив три заявки на купівлю іноземної валюти фармацевтичними компаніями, повідомили РБК-Україна в управлінні інформації і громадських комунікацій регулятора.

"Причиною незгоди є недотримання уповноваженими банками вимог постанови правління НБУ №160 від 3 березня 2015 р. "Про врегулювання ситуації на грошово-кредитному і валютному ринках України". Таким чином, відмови сталися з об'єктивних причин", - сказано у відповіді Нацбанку.

Але, після доопрацювання пакету документів, Нацбанк ці заяви підтвердив, уточнюється у відповіді. "Інформацію, викладену в статті (листі ООРММПУ, - РБК-Україна), вважаємо такою, що не зовсім відповідає дійсності і є перебільшеною", - заявили в НБУ.

Представники кількох підприємств підтвердили, що фармкомпаніям вдалося вирішити проблему з купівлею валюти. Так, комерційний директор Борщагівського хімфармзаводу Євген Сова повідомив, що в минулу п'ятницю компанія купила 600 тис. дол. і 120 тис. євро. Інформацію про вирішення проблеми підтвердили також фіндиректор "Київського вітамінного заводу" Ігор Ганжа і директор "Фармекса" Сергій Парубочий.

Представники фармкомпаній кажуть, що діючі механізми придбання валюти ускладнюють роботу заводам. Є адміністративні обмеження.

Наприклад, довідки з фіскальної служби про відсутність заборгованості, що ускладнює процес покупки, сказав Ігор Ганжа. Підприємства можуть купувати валюту тільки якщо у них на рахунках не менш 10 тис. дол, уточнив він.
Євген Сова додав до цього неможливість використовувати кредитні кошти, наприклад, овердрафт.

Підприємства стикаються з тим, що процедура покупки займає кілька днів, що знижує ефективність роботи виробників. "Нам вкрай економічно невигідно, коли гривня, яку ми спрямовуємо на покупку валюти, тиждень, 10 днів перебуває в підвішеному стані - ні валюта не купується, ні використовуємо гривню на внутрішньому українському ринку", - сказав Євген Сова.


В результаті, постачальники припиняють поставки субстанцій або обладнання до отримання коштів, резюмував він.

Петро Макаров

http://www.rbc.ua/ukr/analytics/farmatsevticheskim-kompaniyam-problematichno-1432720680.html

Немає коментарів: