ПРАВДА ПРО СТАН УКРАЇНСЬКОЇ ФАРМАЦЕВТИЧНОЇ ГАЛУЗІ

На цьому ресурсі ви побачите не тільки професійний огляд преси, правдиве інформування про лікарські засоби, а й реальні дії ФармРади у боротьбі за права фармацевтів та права споживачів: документи, запити до влади, проекти законів; акції, заходи, конференції. Реальні люди, що не пошкодували життя для цієї боротьби.
Ми відкриті для спілкування: ви завжди можете звернутися до нас і поспілкуватися наживо.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
© Остерігайтесь інформаційних підробок.
БУДЬТЕ ОБЕРЕЖНІ! Не станьте жертвами шахраїв! Вимагайте документацію, перевіряйте репутацію!

вівторок, 26 травня 2015 р.

Ліків для ВІЛ-позитивних українців вистачить до кінця червня – МОЗ


ВІЛ-позитивним українцям вистачить ліків для антиретровірусної терапії (АРТ-терапії) до кінця червня, заявляють у Міністерстві охорони здоров’я України.
МОЗ знайшло можливості забезпечити необхідними препаратами цих людей, повідомив заступник міністра охорони здоров’я Ігор Перегінець, якого цитує Радіо Свобода.

За його словами, проблеми з постачанням необхідних препаратів виникли взимку через коливання курсу іноземних валют і непроведення урядовими інституціями передоплати постачальнику ліків, згідно з положеннями закону України про здійснення державних закупівель. Постачальник навіть подав позов до суду, але на сьогодні сторони досягли порозуміння, додав Перегінець.

"І міністерство, і постачальник перебувають у договірних рамках, виконують свої зобов’язання на даний момент. Але, враховуючи, що на цей момент є цей позов, і ми не можемо не передбачувати кризову ситуацію, МОЗ разом з Українським центром контролю за захворюваннями, зусиллями фахівців і регіональних центрів СНІДу, ми гарантовано можемо забезпечити до кінця червня лікування цих пацієнтів", – пояснив представник МОЗ.

За його словами, вдалося перерозподілити препарати АРТ-терапії між пацієнтами у різних регіонах України. Але мова не йде про забезпечення необхідними препаратами ВІЛ-позитивних і хворих на СНІД українців, які мешкають на тимчасово окупованих територіях Донбасу і в анексованому Криму.

Тим часом, за даними Українського центру контролю за захворюваннями, Глобальний фонд боротьби з поширенням ВІЛ – СНІДу готовий надати Україні необхідні препарати, які має вистачити до кінця року.

Раніше глава благодійного фонду "Пацієнти України" Дмитро Шеребмей заявляв, що необхідні медикаменти для 20 тисяч ВІЛ-інфікованих України закінчаться вже наприкінці травня.

http://life.pravda.com.ua/health/2015/05/26/194525/

Немає коментарів: