ПРАВДА ПРО СТАН УКРАЇНСЬКОЇ ФАРМАЦЕВТИЧНОЇ ГАЛУЗІ

На цьому ресурсі ви побачите не тільки професійний огляд преси, правдиве інформування про лікарські засоби, а й реальні дії ФармРади у боротьбі за права фармацевтів та права споживачів: документи, запити до влади, проекти законів; акції, заходи, конференції. Реальні люди, що не пошкодували життя для цієї боротьби.
Ми відкриті для спілкування: ви завжди можете звернутися до нас і поспілкуватися наживо.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
© Остерігайтесь інформаційних підробок.
БУДЬТЕ ОБЕРЕЖНІ! Не станьте жертвами шахраїв! Вимагайте документацію, перевіряйте репутацію!

понеділок, 1 червня 2015 р.

Ліки за рік здорожчали вдвічі-втричі: як дурять українців і як з цим боротиметься міністр Квіташвілі

Різниця в ціні на один і той же препарат у сусідніх аптеках може сягнути до півсотні гривень. За останній рік ліки в Україні здорожчали вдвічі-втричі

 Ціни в аптеках за останній рік зросли просто шалено. Скажімо, протиалергійний препарат виробництва Бельгії рік тому коштував 49,90 грн. Нині ж його ціна – 156,70 грн. Тобто вартість цього препарату за рік зросла більш як утричі. Чи тільки в курсі долара тут справа? Зараз, кажуть, ціни в аптеках на деякі препарати почали потроху падати, але для багатьох лишаються захмарними. Кореспондент ТСН Юлія Дячук спробувала розібратись у цій аптечній темі. З'ясувала, що українців дурять і навіть дізналася, наскільки. Про це йдеться в сюжеті програми ТСН.Тиждень.

Ціни в аптеках просто захмарні. За останній рік все подорожчало вдвічі-втричі. А лікарі, у змові із фармкомпаніями, нав'язують українцям непотрібні і шалено дорогі препарати. Водночас Україна входить в п'ятірку країн Європи за кількістю аптек на 100 тисяч населення.

Задля експерименту журналістка обійшла сім аптек, що розташовані поруч. Різниця в ціні одного й того ж препарату виявилася великою – 45 гривень. В одній з аптек пояснили, що все залежить від дистриб'ютора – постачальника ліків, а також від націнки, яку встановлює аптека. За українськими законами, максимальна націнка аптеки не може перевищувати 25%. А націнка дистриб'ютора – 10%. Виходить, що до кінцевого споживача препарати потрапляють приблизно на третину дорожчими від тих, які сходять з конвеєра.

Відео: міністр охорони здоров'я Олександр Квіташвілі розповів про причини подорожчання ліків у прямому ефірі ТСН.Тиждень:
http://tsn.ua/video/video-novini/ministr-ohoroni-zdorov-ya-oleksandr-kvitishvili-rozpoviv-pro-prichini-podorozhchannya-likiv.html

http://tsn.ua/

Немає коментарів: