ПРАВДА ПРО СТАН УКРАЇНСЬКОЇ ФАРМАЦЕВТИЧНОЇ ГАЛУЗІ

На цьому ресурсі ви побачите не тільки професійний огляд преси, правдиве інформування про лікарські засоби, а й реальні дії ФармРади у боротьбі за права фармацевтів та права споживачів: документи, запити до влади, проекти законів; акції, заходи, конференції. Реальні люди, що не пошкодували життя для цієї боротьби.
Ми відкриті для спілкування: ви завжди можете звернутися до нас і поспілкуватися наживо.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
© Остерігайтесь інформаційних підробок.
БУДЬТЕ ОБЕРЕЖНІ! Не станьте жертвами шахраїв! Вимагайте документацію, перевіряйте репутацію!

середа, 13 травня 2015 р.

Через стрес та ціни на ліки у Львові зросла кількість інсультів – В.Зуб


У першому кварталі 2015-го спостерігають негативну динаміку щодо захворюваності на інсульт, порівняно з аналогічним періодом минулого року.

Про це повідомив начальник управління охорони здоров’я Львівської міської ради Володимир Зуб, передає кореспондент «Вголосу».

Випадків захворюваності на інсульт у першому кварталі 2015-го на 42 більше, аніж за аналогічний період минулого року і, відповідно, на 13 смертей більше.

«Щодо інфаркту міокарда, то ситуація є доволі стабільною. Захворіло на 7 осіб менше, ніж у першому кварталі 2014 року, а померло на тому ж рівні, що й торік, – 47 людей», – каже Зуб.
«Ми це пов’язуємо передусім із психоемоційною ситуацією, все-таки люди переживають через те, що відбувається в країні. З іншого боку, без сумніву, на цю ситуацію впливає і фінансова складова й суттєвий ріст цін на медикаменти. Також негативним цього року я назвав би факт скасування пілотного урядового проекту щодо часткової компенсації вартості препаратів проти артеріальної гіпертензії», – пояснює головний медик Львова.

Головний позаштатний спеціаліст управління охорони здоров'я з кардіології Валентина Коваль також підтвердила,  що у зв’язку із суттєвим подорожчанням медикаментів пацієнти масово переривають лікування або ж переходять на дешевші препарати. За її словами, ціни на ліки проти артеріальної гіпертензії зросли приблизно втричі, хоча зараз вони дещо стабілізуються і можна знайти хороші препарати за адекватною вартістю.

Загалом, як зазначив Володимир Зуб, завдяки профілактичним акціям упродовж останніх років кількість захворілих на інфаркт міокарда та інсульти у м. Львові поступово зменшується. У 2009 р. зареєстровано понад 950 випадків інфаркту міокарда, торік – 750, відповідно, і смертність нижча. «Динаміка щодо інсульту не настільки переконлива: близько 848 випадків 2009 року і станом на минулий рік 815 захворілих. І хоча ці цифри менші, ніж в інших великих містах, тим не менше ми вважаємо, що можемо досягти кращих результатів з профілактики», – зазначив Зуб.
Щороку від інфаркту міокарда у Львові помирають приблизно 180-190 осіб, від інсульту – 360-380 людей.

http://vgolos.com.ua/news/cherez_stres_ta_tsiny_na_liky_u_lvovi_zrosla_kilkist_insultiv__zub_180139.html

Немає коментарів: