ПРАВДА ПРО СТАН УКРАЇНСЬКОЇ ФАРМАЦЕВТИЧНОЇ ГАЛУЗІ

На цьому ресурсі ви побачите не тільки професійний огляд преси, правдиве інформування про лікарські засоби, а й реальні дії ФармРади у боротьбі за права фармацевтів та права споживачів: документи, запити до влади, проекти законів; акції, заходи, конференції. Реальні люди, що не пошкодували життя для цієї боротьби.
Ми відкриті для спілкування: ви завжди можете звернутися до нас і поспілкуватися наживо.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
© Остерігайтесь інформаційних підробок.
БУДЬТЕ ОБЕРЕЖНІ! Не станьте жертвами шахраїв! Вимагайте документацію, перевіряйте репутацію!

пʼятниця, 17 квітня 2015 р.

В окупованій частині Донбасу пенсіонери ледве виживають без ліків – NYT


Київ обмежив види ліків, які можна доставляти в зону АТО, а хворі не мають грошей, щоб купити те, що є. Пенсіонери в Донбасі звертаються в лікарні, в яких немає ліків, щоб допомогти. 

В пошарпаному кабінеті кардіолога на Сході України 76-річна Тетяна Іванівна випрошує в лікаря заспокійливе. Її лікар Андрій Поляков слухає її, хоча знає, що не може нічим зарадити. Про це сьогодні пише видання New York Times. За останні півгодини лікар відмовив людям у видачі антибіотиків, пігулок від гіпертонії і кількох інших звичайних медикаментів, які є скрізь, окрім зони конфлікту в Україні.

"А щось від тривоги?" - питає пацієнтка з надією в голосі. Страждаючи від високого тиску і болю в спині, жінка скаржиться ще й напади паніки. Вони почалися після того, як артилерійський снаряд вибухнув у сусідньому будинку ще в жовтні. "Пийте самогон", - радить лікар Поляков, і на цьому його медична консультація закінчилася. Видання пише, що ще до війни в індустріальному і шахтарському Донбасі старі люди часто скаржилися на різні болі. Тепер їм доводиться боротися за виживання, виглядаючи дедалі похмуріше через постійні порушення хиткого перемир'я. Пенсії заморожені, банки закриті, а полиці аптек порожні. Це сталося здебільшого через заходи Києва, який намагається ізолювати захоплені території, щоб гроші від уряду для пенсіонерів і бюджетників не потрапили в руки проросійським бойовикам.

"Жінка прийшла і сказала, що в неї болять нирки. Я проглянув список ліків, які в нас є, і там нічого, щоб допомогло їй. Я можу їй сказати, щоб пішла і купила собі ліки, але аптеки порожні. Та й який в цьому сенс, у всіх же все одно немає грошей", - каже лікар Поляков, який працює в зоні АТО як учасник організації "Лікарі без кордонів".

Міжнародна організація може забезпечити охоплений війною регіон далеко не всіма видами медичних препаратів. Україна обмежує типи ліків і обладнання, яке можна привозити в країну. Півроку тому шпиталь, в якому працює Поляков, був заповнений пораненими від вибухів артилерійських снарядів і тими, кому вже ампутували якусь частину тіла. Тепер, коли триває хитке перемир'я, лікарні заповнені пенсіонерами, які ховалися в підвалах від війни.

З 200 людей, які щодня приходять до лікарні, в якій працює Поляков, 90% - це пенсіонери з хронічними захворюваннями і гіпертонією, серцево-судинними захворюваннями і діабетики.
Лікарі і фармацевти кажуть, що на окупованій території є лише кілька видів медикаментів. Але і на них ціни зросли вдвічі чи й навіть втричі. "Доставка ліків для пенсіонерів, здавалося б, не складне завдання. Але його виконання зупиняє складне політичне питання: хто буде платити за окуповані території України, які контролюють проросійські бойовики?" - йдеться в статті.

В листопаді президент Порошенко підписав наказ, згідно з яким усі урядові установи на окупованих територіях Сходу України припинять свою роботу. Українська міліція, суди, університети і лікарні припинили тут працювати. В результаті поставки медикаментів теж були зупинені.Тож пацієнтам доводиться реєструватися на територіях Донбасу, які контролює армія України, щоб отримувати свої пенсії, зарплати і медичну допомогу. Голова українського відділення Світової організації охорони здоров'я Доріт Нітзан сказала, що її установа працює з урядом України спільно над постачанням ліків у зону конфлікту. Однак існує велика прірва між тим, що везуть в Донбас, і тим, що там потрібно.

Наразі немає точних даних, скільки людей померло в Донецьку і Луганську просто через відсутність ліків. Однак Нітзан сподівається, що найближчим часом постачання всіх необхідних медикаментів відновиться. Тим часом, в лікарнях не проводять необхідні операції через відсутність анестезії.
Діабетикам радять їхати на територію України, де немає війни. Раніше в ООН повідомляли, що понад 100 медичних закладів були пошкоджені або зруйновані в ході війни. А в лікарнях Донецька і Луганська не вистачає навіть базового забезпечення, яке включає хірургічні рукавички, фізрозчини, антибіотики і бинти. Також експерти ООН дійшли висновку, що діти з Донбасу потребують психологічної реабілітації після страхіть війни.

http://dt.ua/UKRAINE/v-okupovaniy-chastini-donbasu-pensioneri-ledve-vizhivayut-bez-likiv-nyt-170049_.html

Немає коментарів: