ПРАВДА ПРО СТАН УКРАЇНСЬКОЇ ФАРМАЦЕВТИЧНОЇ ГАЛУЗІ

На цьому ресурсі ви побачите не тільки професійний огляд преси, правдиве інформування про лікарські засоби, а й реальні дії ФармРади у боротьбі за права фармацевтів та права споживачів: документи, запити до влади, проекти законів; акції, заходи, конференції. Реальні люди, що не пошкодували життя для цієї боротьби.
Ми відкриті для спілкування: ви завжди можете звернутися до нас і поспілкуватися наживо.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
© Остерігайтесь інформаційних підробок.
БУДЬТЕ ОБЕРЕЖНІ! Не станьте жертвами шахраїв! Вимагайте документацію, перевіряйте репутацію!

четвер, 23 квітня 2015 р.

Мільйонам дітей в Україні загрожує епідемія небезпечних хвороб через проблеми з вакцинами – Newsweek


Лікарі вважають, що через війну в Україні може початися епідемія поліомієліту, краснухи, свинки і дифтерії. Через війну в Донбасі в Україні може початися епідемія. 

Україна опинилася під серйозною загрозою початку епідемії поліомієліту та інших небезпечних хвороб, якої Європа не знала десятки років. Експерти застерігають, що через війну в Донбасі мільйони українських дітей можуть постраждати від цілої низки тяжких хвороб, які можуть призвести до паралічу чи навіть фатальних випадків.

Про це сьогодні пише видання Newsweek, зауважуючи, що рівень профілактики в Україні від таких захворювань різко скоротилася з 2008 року після того, як 16-річний хлопчик помер після введення йому щеплення від кору і краснухи. В пресі цей випадок активно обговорювався.
Попри те, що у висновках ООН йшлося про те, що смерть хлопчика ніяк не пов'язана з вакциною, кількість проведених щеплень різко скоротилася до рівня, який на сьогодні в організації називають "нульовим". Видання пише, що враховуючи, що щороку в Україні народжується близько 500 тисяч немовлят, кількість дітей, яким загрожують небезпечні хвороби, спричинені війною, сягає до трьох мільйонів.

Через бойові дії мільйони людей були змушені покинути свої домівки і переїхати в табори для вимушено переміщених громадян. Експерти кажуть, що в таких таборах інфекції розповсюджуються дуже швидко. "Країни, в яких триває конфлікт чи фінансова криза, зазвичай дуже вразливі до таких епідемій. Це дуже жахлива ситуація. Ми дуже боїмося спалаху. Хоча я здивована, що він досі не стався", - прокоментувала голова місії Всесвітньої організації охорони здоров'я в Україні Доріт Ніцан.

Її команда вже зіштовхнулася з небезпечним сигналом. Кілька переміщених із зони конфлікту громадян прийшли в клініку, в якій працювала місія ВООЗ, прийшли з високою температурою і червоними очима. Лікарі боялися, що це може бути ознакою початку епідемії кору.

Пацієнти були поміщені під карантин, а медики відстежили шлях їхнього пересування, щоб перевірити, що ще хтось, з ким вони контактували, має ті ж симптоми. На щастя, результат дослідження був негативним. Видання пише, що ООН підтримує занепалу систему охорони здоров'я України на тих територіях, які контролює уряд. Але в зоні конфлікту ситуація значно гірша, оскільки з міркувань безпеки українська сторона обмежує рух місій ООН з допомогою через лінію фронту. Лікарі ВООЗ також намагаються домовитися з терористами, щоб вони дозволили лікувати пацієнтів на окупованих територіях."Ми ведемо переговори про те, коли і через які пункти пропуску пройдуть наші гуманітарні місії. Ми не можемо відправити команду до тих пір, доки обидві сторони не дадуть згоду", - розповів доктор Огтай Гозалов. Сотні доз вакцин від небезпечних хвороб прибудуть в Україну впродовж наступних двох тижнів. Але за словами Доріт Ніцан їх не вистачить, щоб запобігти розповсюдженню недугів. "В багатьох країнах, в яких батьки не хворіли на поліомієліт чи інші небезпечні хвороби почуваються в безпеці. Але без вакцин очевидно, що ми рано чи пізно побачимо спалах", - пояснила голова місії ВООЗ в Україні.

В Міністерстві охорони здоров'я України применшують проблему, заявляючи, що мають програму вакцинації. Але просять про міжнародну допомогу. При цьому, коментувати детальніше проблему українські чиновники відмовляються.

Раніше в ООН повідомляли, що діти з Донбасу потребують психологічної реабілітації після страхіть війни. В Донецьку і Дніпропетровську делегати бачили велику кількість дітей з психічними і фізичними травмами. Відвідуючи бомбосховище в Донецьку, вони зустрілися з сім'ями, які бояться, щоб їхні діти поверталися в школу і взагалі виходили зі сховища. Видання New York Times писало, що в окупованій частині Донбасу пенсіонери ледве виживають без ліків. Пенсії заморожені, банки закриті, а полиці аптек порожні.

http://dt.ua/UKRAINE/milyonam-ditey-v-ukrayini-zagrozhuye-epidemiya-nebezpechnih-hvorob-newsweek-170683_.html

Немає коментарів: