ПРАВДА ПРО СТАН УКРАЇНСЬКОЇ ФАРМАЦЕВТИЧНОЇ ГАЛУЗІ

На цьому ресурсі ви побачите не тільки професійний огляд преси, правдиве інформування про лікарські засоби, а й реальні дії ФармРади у боротьбі за права фармацевтів та права споживачів: документи, запити до влади, проекти законів; акції, заходи, конференції. Реальні люди, що не пошкодували життя для цієї боротьби.
Ми відкриті для спілкування: ви завжди можете звернутися до нас і поспілкуватися наживо.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
© Остерігайтесь інформаційних підробок.
БУДЬТЕ ОБЕРЕЖНІ! Не станьте жертвами шахраїв! Вимагайте документацію, перевіряйте репутацію!

вівторок, 7 квітня 2015 р.

На Харківщині почала діяти програма лікування тяжко хворих на домуНа Харківщині почала діяти програма лікування тяжко хворих на дому. 
Відтепер наркозалежні, які отримують замісну терапію, можуть брати дозу препаратів необхідних на 10 діб. Оформлення такого домашнього лікування відкрили в першу чергу для тих, хто має інвалідність, маленьких дітей або інші труднощі зі щоденними поїздками за ліками. У Харкові домашнім станціонаром поки що користується одна пацієнтка.

У Харкові вона перша пацієнтка, яка почала отримувати замісну терапію вдома. Інвалід третьої групи, а до того ж мама, довгий час мала діставатися лікарні, аби отримати препарати на добу.

Пацієнтка, що отримує замісну терапію:

Дома с семьей, раз в неделю могу спуститься выйти, но если каждый день ездить получать препараты - это невозможно. Людям, которые работают тоже, тяжело найти работу, потому что если работают 50 человек, то, кому нужен работник, который придет в 10-11 утра.

Після постанови Кабміну "про стаціонарне лікування тяжко хворих" триста харків'ян, які нині отримують замісну терапію, мають змогу перейти на так зване "домашнє" лікування. Раз на десять днів пацієнти мають з'являтися в лікарні, аби отримати необхідний запас препаратів. Такої можливості для хворих довго вимагали місцеві правозахисники.

Айгуль Муканова, представник Харківської правозахисної групи:

Врачам, конечно, пришлось очень нелегко в этой ситуации, потому что не имея внутреннего приказа, опять же постоянное давление с нашей стороны, потому что мы как юристы настаивали на том, что постановление должно работать, независимо от того, есть у вас приказ, нет приказа, постановление есть и там все прописано.

Вирішує, хто має право на станціонар, профільна комісія. Обраних пацієнтів лікарня час від часу контролює, аби ті вдома не повернулися до наркотиків.

Олександр Черкасов, головний лікар КЗОЗ "Обласний центр з профілактики та боротьби зі СНІДом":

Мы их контролируем выезжаем непосредственно, проверяем, как они сами "выдают" себе лекарство

Стаціонарне лікування для наркозалежних наразі діє в чотирьох областях України, у тому числі на Харківщині.

Фаїна Василенко, Вадим Макарюк Вісті
http://www.visti.tv/new.aspx?newsid=36694

Немає коментарів: