ПРАВДА ПРО СТАН УКРАЇНСЬКОЇ ФАРМАЦЕВТИЧНОЇ ГАЛУЗІ

На цьому ресурсі ви побачите не тільки професійний огляд преси, правдиве інформування про лікарські засоби, а й реальні дії ФармРади у боротьбі за права фармацевтів та права споживачів: документи, запити до влади, проекти законів; акції, заходи, конференції. Реальні люди, що не пошкодували життя для цієї боротьби.
Ми відкриті для спілкування: ви завжди можете звернутися до нас і поспілкуватися наживо.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
© Остерігайтесь інформаційних підробок.
БУДЬТЕ ОБЕРЕЖНІ! Не станьте жертвами шахраїв! Вимагайте документацію, перевіряйте репутацію!

середа, 8 квітня 2015 р.

Громадські організації судитимуться з аптеками, не облаштованими для доступу інвалідів


ukrinform.uaГромадські організації "Європейська Асоціація з прав інвалідів" та "Права людини" мають намір позиватися до аптек, що не створили необхідних умов для доступу осіб з обмеженими фізичними можливостями.

Про це заявив у середу перший віце-президент ГО "Європейська Асоціація з прав інвалідів" Віталій Дроботун під час прес-конференції в Укрінформі.

"В рамках проекту "Стоп корупція!" ми промоніторили 2044 аптеки Києва, Миколаєва та Одеської області щодо виконання пункту 3.5.7. Ліцензійних умов, де зазначається, що вони повинні створити необхідні умови для доступу осіб з обмеженими фізичними можливостями. З них 1026 були загалом доступними для людей з порушеннями опорно-рухового апарату. 918 - майже 50% - взагалі не були доступними. Щодо людей з порушенням зору, то жодної аптеки, забезпеченої всім для них необхідним, ми не бачили. Ми звернулися з листами до власників аптек, щоб вони забезпечили доступність. Якщо найближчим часом, за два-три місяці, не буде змін, ми подамо позови до суду щодо позбавлення цих аптек ліцензій - на підставі ратифікованої Україною Конвенції по правах людей з інвалідністю. Ми впевнені, що виграємо всі суди", - зазначив Дроботун.

За його словами, в аптеках, де провели моніторинг такі проблеми: підйомники найчастіше взагалі відсутні, наявні пандуси зроблені з порушенням державних будівельних норм і небезпечні для використання, кнопка виклику персоналу - відсутня або недосяжна для інвалідів. І взагалі проблема в тому, що законодавчо, що таке доступність, не конкретизовано й орган, який має здійснювати контроль за нею, не визначено, зауважив голова "Європейської Асоціації з прав інвалідів"."Перевірки ж на предмет доступності уряд проводити ще торік заборонив, аби заощадити бюджетні гроші. І тому і в Києві, і в Одесі, і в  Миколаєві територіальні підрозділи Держлікслужби не можуть перевіряти наявність доступу для людей з інвалідністю до аптечних закладів. І навіть коли такої заборони не було, інспектори Держархбудконтролю перевіряли формально - на наявність пандуса, а не на відповідність його державним будівельним нормам України", - додав  Дроботун.

У свою чергу заступник голови правління ГПО "Права людини" Віталій Пчолкін навів приклади аптек, де не тільки не забезпечено доступність для людей з інвалідністю, а є небезпека для всіх громадян. Також є аптеки, де немає пандусів, а є кнопка виклику, та дістатися до неї неможливо. Навіть в соціальній аптеці в столиці відсутній пандус, а сходи - аварійні. Також є чимало аптек, розташованих в непридатних приміщеннях.

За його словами, потрібні підйомники або пандуси відповідно до стандартів - ширина не менше 1 м, дворівневі поручні (70 і 90 см висотою) з обох боків та невеликий кут підйому - до 8 градусів, а ще мають бути проміжні майданчики для відпочинку через кожні 6-10 м. Висоті сходів в 1 м має відповідати пандус близько 12 м. До того ж  пандуси повинні бути виготовлені із суцільного матеріалу, і рейки тут не годяться, додав Пчолкін.
Проект "Стоп корупція" реалізується за підтримки Фонду сприяння демократії Посольства США в Україні.

Валентина Пащенко

за матеріалом http://www.ukrinform.ua/ukr/news/gromadski_organizatsiii_suditimutsya_z_aptekami_ne_oblashtovanimi_dlya_dostupu_invalidiv_2041341

Немає коментарів: