ПРАВДА ПРО СТАН УКРАЇНСЬКОЇ ФАРМАЦЕВТИЧНОЇ ГАЛУЗІ

На цьому ресурсі ви побачите не тільки професійний огляд преси, правдиве інформування про лікарські засоби, а й реальні дії ФармРади у боротьбі за права фармацевтів та права споживачів: документи, запити до влади, проекти законів; акції, заходи, конференції. Реальні люди, що не пошкодували життя для цієї боротьби.
Ми відкриті для спілкування: ви завжди можете звернутися до нас і поспілкуватися наживо.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
© Остерігайтесь інформаційних підробок.
БУДЬТЕ ОБЕРЕЖНІ! Не станьте жертвами шахраїв! Вимагайте документацію, перевіряйте репутацію!

четвер, 9 квітня 2015 р.

Експерти розповіли, коли чекати зниження цін на ліки


Крім продуктів, палива і «комуналки», що подорожчали, серйозний удар по бюджету українців завдали і ліки.
За даними Держстатистики, з початку року вони подорожчали наполовину, але насправді окремі препарати зросли в ціні за три місяці вдвічі і більше.

За словами експерта фармринку Миколи Романько, для подорожчання є об’єктивні причини: девальвація гривні, дорога логістика (той же бензин), зростання витрат на складування і зберігання через перехід на європейські норми (жорсткіше нормується температура і вологість на складах, немає доступу сторонніх до препаратів обмеженого доступу – наприклад, наркомістких).

«Багато що залежить від вартості оренди. Так, для комунальних аптек вона невелика, а для приватних, що працюють в торгових центрах, людних місцях – висока. Це теж впливає на вартість ліків. Деякі фарммережі пояснюють підвищення роздрібних цін тим, що вони купували взимку ліки на три місяці вперед за передоплатою, коли курс долара був 35-36 грн. І тепер повинні продати ці дорогі ліки, щоб не працювати у збиток. Але це справедливо лише щодо російських постачальників, які вимагають 100% передоплату у валюті. А європейські виробники або беруть вперед близько 10% вартості, або постачають з відстрочкою платежу на два-три місяці. Очевидно, що тут у наявності необґрунтоване зростання цін і цим має займатися Антимонопольний комітет », – говорить Романек.

В АМКУ стверджують, що активно борються з завищенням цін. І виявляють схеми за участю фірм-посередників, з використанням яких аптеки необґрунтовано завищували ціни приблизно на третину.

«Ліки повинні подешевшати вже в найближчі два-три місяці», – запевнили в комітеті.

Що ціни до літа трохи впадуть через те, що гривня зміцнилася і курс стабілізувався, прогнозує і співробітник відділу дистрибуції великої фарммережі Ірина Марченко.

За її словами, зараз у роздробі використовуються дві основні схеми формування цін: «В ТОРГЦЕНТР, де великий оборот покупців, на дешеві таблетки ціни низькі, а на дорогі імпортні – націнка максимальна. А в невеликих аптеках спальних районів, де менша конкуренція, постійним клієнтам пропонують акції та дисконтні картки. Там ціни нижчі ».

Нагадаємо, Антимонопольний комітет України перевірить 30 аптечних мереж у зв’язку з завищенням цін у період ажіотажного попиту.

http://news.finance.ua/ua/news/~/348353

Немає коментарів: