ПРАВДА ПРО СТАН УКРАЇНСЬКОЇ ФАРМАЦЕВТИЧНОЇ ГАЛУЗІ

На цьому ресурсі ви побачите не тільки професійний огляд преси, правдиве інформування про лікарські засоби, а й реальні дії ФармРади у боротьбі за права фармацевтів та права споживачів: документи, запити до влади, проекти законів; акції, заходи, конференції. Реальні люди, що не пошкодували життя для цієї боротьби.
Ми відкриті для спілкування: ви завжди можете звернутися до нас і поспілкуватися наживо.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
© Остерігайтесь інформаційних підробок.
БУДЬТЕ ОБЕРЕЖНІ! Не станьте жертвами шахраїв! Вимагайте документацію, перевіряйте репутацію!

понеділок, 27 квітня 2015 р.

Тернополяни мусять переплачувати за ліки за пільговими рецептами


Коливання курсу долара і нестабільна економічна ситуація у країні вплинули і на аптечний ринок. Кількість препаратів на полицях аптек зменшилася, як і купівельна спроможність тернополян.

Чи гострим є дефіцит ліків в аптеках міста? Яких саме медикаментів бракує найбільше? Про пільгові категорії та можливість придбати медпрепарати за зниженою ціною говорили під час традиційного онлайн-чату, який відбувся минулої п’ятниці, 17 квітня.

Представники аптечних мереж міста, які були присутні на чаті, зауважили, що через зростання курсу валют тернополяни й справді почали економити на ліках. Люди обурюються, що вартість медикаментів істотно зросла. Однак виросли не тільки ціни на ліки, а й на продукти харчування та інші групи товарів.

Через складну економічну ситуацію в країні, за словами представника мережі аптек «Ромашка» і «Борис» Володимира Проціва, збільшився попит на препарати вітчизняних виробників. Хто може зекономити - економить. Проте це не завжди вдається.

- Діючі речовини, які представлені в імпортних препаратах, можуть відрізнятися від тих, які використовують при виробництві українські фармацевтичні компанії, - каже він. - Імпорт завжди продавався і буде продаватися. Співвідношення ціни та якості ніхто не скасовував. Люди, які хочуть швидше одужати, переважно купують імпортні ліки.

Про зростання обсягів продажів українських препаратів говорить і завідуюча аптекою, представник торгової мережі «Сімейний лікар» Оксана Гілазеєва. Утім, вона також наголошує на тому, що чимала категорія тернополян, попри підвищення цін на лікарські засоби, все одно купує якісні європейські ліки.

- Дехто просто звик до зовнішнього вигляду упаковки, - каже вона. - Та якщо зробити дослідження своєї печінки, то відразу відчувається різниця: що є імпорт, а що - вітчизняний аналог. На жаль, навіть маючи у своєму складі ту ж діючу речовину, українські ліки, на жаль, мають дещо інші фармацевтичні властивості. Хоча все це, звісно, індивідуально.Департамент охорони здоров’я, як наголосив його директор Володимир Курило, не регулює ані асортимент аптечних мереж, ані процес ціноутворення. Що стосується закупівель медикаментів у лікувальні установи, то, за його словами, згідно з чинним законодавством, існує перелік засобів, які повинні бути у таких установах.

- На жаль, наші медичні заклади нині фактично не забезпечені лікарськими засобами, - наголошує він. - Незадоволення жителів області справедливе, і це нормально.
Основна ж проблема, яка зачіпає майже всіх, - це неможливість придбати ліки за пільговими рецептами, що виписують лікарі.

- Відбувся стрибок курсу долара, і ціни, затверджені МОЗ, нижчі, ніж закупівельні. Через невідповідність ринкових і зареєстрованих гуртово-відпускних цін аптеки не можуть продавати людям препарати, - пояснює він. - Виникає велика проблема, коли тернополяни приходять в аптеку за цукрознижуючими чи, приміром, протиепілептичними медикаментами, а можливості продати їх за пільговими рецептами в аптекарів немає.

Змінити ситуацію можна тільки на рівні МОЗ шляхом перереєстрації гуртово-закупівельних цін на певні препарати або через зміну механізму їх ціноутворення. Облдепартамент звернувся з офіційним листом до Міністерства з проханням урегулювати ситуацію. Втім, відповіді наразі не отримав.

У кінці минулого року також призупинили дію пілотного проекту щодо державного регулювання цін на лікарські засоби для лікування осіб із гіпертонічною хворобою. До цього проекту в області залучили 173617 хворих. Субвенцію, яку отримала облдержадміністрація, як говорить пан Курило, - 3371,1 тис. грн - використали в повному обсязі. Департамент просить Міністертво сприяти у продовженні пілотного проекту упродовж цього року. Відповіді на письмове звернення (із січня - прим. авт.) досі немає.

Гостями програми були:
1. Представник мережі аптек «Ромашка» і «Борис» Володимир Проців.
2. Завідуюча аптекою, представник торгової мережі «Сімейний лікар» Оксана Гілазеєва.
3. Завідувач торгового відділу Тернопільського обласного виробничо-торгового об’єднання Віталій Хлипавка.
4. Заступник головного лікаря Центру первинної медико-санітарної допомоги у Тернополі Надія Боднар.
5. Директор Департаменту охорони здоров’я Тернопільської ОДА Володимир Курило.

http://te.20minut.ua/Zdorovya/ternopolyani-musyat-pereplachuvati-za-liki-za-pil-ghovimi-receptami-10444781.html

Немає коментарів: