ПРАВДА ПРО СТАН УКРАЇНСЬКОЇ ФАРМАЦЕВТИЧНОЇ ГАЛУЗІ

На цьому ресурсі ви побачите не тільки професійний огляд преси, правдиве інформування про лікарські засоби, а й реальні дії ФармРади у боротьбі за права фармацевтів та права споживачів: документи, запити до влади, проекти законів; акції, заходи, конференції. Реальні люди, що не пошкодували життя для цієї боротьби.
Ми відкриті для спілкування: ви завжди можете звернутися до нас і поспілкуватися наживо.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
© Остерігайтесь інформаційних підробок.
БУДЬТЕ ОБЕРЕЖНІ! Не станьте жертвами шахраїв! Вимагайте документацію, перевіряйте репутацію!

четвер, 23 квітня 2015 р.

Які ліки увійдуть до Національного переліку — коментар фахівцяУ МОЗ готуються створити Національний перелік основних ліків. Препарати будуть відбиратися з урахуванням їх ефективності та безпеки, економічної доцільності та поширеності хвороб.

У Міністерстві охорони здоров'я розробили законопроект про Національний перелік основних ліків. Передбачається, що список буде включати основні препарати, які необхідні для забезпечення першочергової медичної допомоги.
Також до переліку увійдуть препарати для лікування поширених захворювань. Ліки, які включені до списку, мають бути доступні в будь-який час, в достатній кількості і за доступною ціною.

Як буде складатися національний список ліків, радіостанція Голос Столиці поговорила з головним експертом медичної групи «Реанімаційний пакет реформ» Зоряною Черненко.

Розкажіть детальніше про цей національний перелік основних препаратів.

— Національний перелік у нас був давно, раніше ніхто на нього уваги не звертав. Зараз до нього така велика увага зовсім з іншої причини.

З якої?

— У нас є окремі програми по хворобам, і по кожній виділяються гроші, закуповуються ліки. По якійсь програмі закупається і поставляється значно більше ліків, ніж треба, і вони при цьому можуть бути дорожчими. А по інших програмах їх не вистачає. І зараз ці всі розмови пов’язані з тим, що з 2016 року всі державні закупівлі мають здійснюватися за Н аціональним переліком основних лікарських засобів.

А що це за ліки? Імпортні чи українського виробництва?

— Це ліки як українського, так і іноземного виробництва. Вони можуть бути як зареєстровані, так і не зареєстровані в Україні. Вони відбираються за кількома факторами. Це залежить від того, наскільки хвороба поширена в Україні, скільки ліків треба по цій хворобі, наскільки конкретні ліки є ефективними і безпечними. Тобто за цими факторами буде складатися перелік, і не має значення, чи це українські ліки, чи іноземні.

А хіба можуть не зареєстровані в Україні ліки продаватися в аптеках?

— Ні, звичайно. Іде мова про перелік, а не про ті ліки, які продаються. Якщо препарат буде внесений в цей перелік, то виробник буде зацікавлений зареєструвати його в Україні.

Як буде визначатися, чи доступна ціна?

— Коли ми говоримо про доступну ціну, треба виходити з того, скільки є людей, які потребують тих чи інших ліків, які є фінансові можливості, і виходячи з цього буде визначатися, що таке доступна ціна.

http://newsradio.com.ua/2015_04_23/JAk-l-ki-uv-jdut-do-Nac-onalnogo-perel-ku-komentar-fah-vcja-7645/

Немає коментарів: