ПРАВДА ПРО СТАН УКРАЇНСЬКОЇ ФАРМАЦЕВТИЧНОЇ ГАЛУЗІ

На цьому ресурсі ви побачите не тільки професійний огляд преси, правдиве інформування про лікарські засоби, а й реальні дії ФармРади у боротьбі за права фармацевтів та права споживачів: документи, запити до влади, проекти законів; акції, заходи, конференції. Реальні люди, що не пошкодували життя для цієї боротьби.
Ми відкриті для спілкування: ви завжди можете звернутися до нас і поспілкуватися наживо.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
© Остерігайтесь інформаційних підробок.
БУДЬТЕ ОБЕРЕЖНІ! Не станьте жертвами шахраїв! Вимагайте документацію, перевіряйте репутацію!

середа, 1 квітня 2015 р.

Тернополяни не можуть отримати пільгові ліки


Ліки за пільговими рецептами, а це знижка 50-100%, не можуть отримати тернопільські пацієнти через неузгодженість законодавства. Оскільки медикаменти подорожчали, а повертати різницю цін нема кому.

Відповідно до Постанови Кабінету міністрів №1303 "Про впорядкування безоплатного та пільгового відпуску лікарських засобів за рецептами лікарів у разі амбулаторного лікування окремих груп населення та за певними категоріями захворювань" затверджено порядок видачі пільгових рецептів для певних категорій населення. Їх ділять за дома критеріями: соціальний статус (учасники ВВВ, ветерани війни і праці) та інваліди (інваліди 1-2 групи, інваліди дитинства).

Ці категорії населення мають право на пільговий рецепт на медикаменти (а це отримання 50% та 100% знижки на лыки), які необхідні при лікуванні основного захворювання.
Однак у зв'язку з видачею нової Постанови Кабміну від 02.07.2014р. № 240 «Про референтне ціноутворення на лікарські засоби та вироби медичного призначення, що закуповуються за кошти державного та місцевих бюджетів» встановлено граничний рівень цін, за якими можна аптекам відпускати медикаменти лікувальним закладам, в тому числі і за безкоштовними рецептами. Перелік медикаментів затверджений цією постановою та опублікований наофіційному сайті Міністерства охорони здоров'я.

У зв'язку з підвищенням курсу долара відповідно до гривні вартість усіх медичних препаратів зросла. Вона значно перевищує гранично допустимий рівень вартості цих препаратів.
Нині аптеки не можуть отоварювати ці рецепти, адже різницю між вартістю препарату та гранично допустимою ціною препарату немає чим відшкодовувати.
На цей рік на отримання ліків за пільговими рецептами для тернополян за рахунок субвенції з державного бюджету на охорону здоров'я міста передбачено 1 млн 857 тис. грн. Крім того, рішенням міської ради передбачено на пільгові рецепти учасникам АТО 85,0 тис.грн.
За словами головного лікаря Центру первинної медико-санітарної допомоги Миколи Медвідя, пільгові рецепти видають лікарі загальної практики – сімейної медицини. Лише у лютому 937 тернополян отримали 50% та 100% знижки на придбання необхідних для себе ліків.

Сума, виділена з бюджету на безкоштовні рецепти ніби і немаленька. Але і кількість пацієнтів пільгових категорії  у Тернополі сягає 18570. Тому якщо відняти 360 тис. грн. на придбання наркотичних препаратів для онкохворих пацієнтів (а їх 50- щодня приймають ці препарати). То на кожного такого пацієнта в ріквиділено 80,44 грн.,  а це 6,70 грн. вмісяць. Причому ця сума може зменшуватися, якщо врахувати ще 8 пацієнтів, якімають пересадженні органи (нирки) і підтримуючі препарати для них сягаютьдекілька сотень-тисячу гривень на місяць.
Нині медики надіються, що курс іноземної валюти хоч трошки знизиться, і подешевшають медичні препарати. Це дасть змогу видати більшукількість пільгових рецептів. Однак, поки ці мрії залишаються мріями пацієнтине можуть без коштовно отримати життєво необхідні їх препарати.

Лікарі сімейної практики видають «пільгові» рецепти, та фармацевти попереджають, що ліки які придбані ще по старій ціні закінчуються.
Сьогодні отоварити пільгові рецепти можна в комунальних аптеках : №126, №78, №168. Але, аптека №168 уже повідомила про відмову отоварювати ці рецепти через невідповідність закупівельних цін і гранично допустимих законодавством цін.
Спеціалісти відділу охорони здоров'я та медичного забезпечення Тернопільської міської ради уже відправили відповідний лист Міністерству охорони здоров'я, тож чекають відповіді.

http://te.20minut.ua/Podii/ternopolyani-ne-mozhut-otrimati-pil-ghovi-liki-10441643.html

Немає коментарів: