ПРАВДА ПРО СТАН УКРАЇНСЬКОЇ ФАРМАЦЕВТИЧНОЇ ГАЛУЗІ

На цьому ресурсі ви побачите не тільки професійний огляд преси, правдиве інформування про лікарські засоби, а й реальні дії ФармРади у боротьбі за права фармацевтів та права споживачів: документи, запити до влади, проекти законів; акції, заходи, конференції. Реальні люди, що не пошкодували життя для цієї боротьби.
Ми відкриті для спілкування: ви завжди можете звернутися до нас і поспілкуватися наживо.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
© Остерігайтесь інформаційних підробок.
БУДЬТЕ ОБЕРЕЖНІ! Не станьте жертвами шахраїв! Вимагайте документацію, перевіряйте репутацію!

четвер, 9 квітня 2015 р.

Київська влада допоможе незаможним пацієнтам


Кияни скаржаться на проблеми з пільговими рецептами

У Контактному центрі м. Києва відбулася «пряма лінія» за участі в. о. директора Департаменту охорони здоров’я Алли Арешкович. Під час заходу кияни могли почути відповіді на найактуальніші запитання, пов’язані з медичним обслуговуванням.

На обговорення було винесено питання незадовільного обслуговування в амбулаторно-поліклінічних установах, відмови в наданні рецептів на відпуск ліків на пільгових умовах, безоплатного лікування, проведення аналізів та процедур у медичних закладах. Так, подзвонила жінка, яка має інвалідність і потребує операції — встановлення ендопротезу. На протез у пенсіонерки грошей немає, а без операції вона прикута до ліжка.

«У першому півріччі цього року в бюджеті грошей на закупівлю ендопротезів не передбачено. І це дійсно велика проблема. Але маю надію, що в другому півріччі вдасться бюджет розширити. Я дам доручення звернутись до резерву Міністерства охорони здоров’я України: можливо, в них є ендопротез, тоді його нададуть саме Вам. Також я дам розпорядження провести консиліум щодо стаціонарного лікування, щоби покращити Ваш стан, поки не вирішиться проблема з протезом»,— пообіцяла Алла Арешкович.

Мешканка Дарницького району столиці поскаржилась на те, що в Інституті ім. О. О. Шалімова їй запропонували операцію з видалення тромбу на нозі, за яку «попросили» стільки грошей, скільки в неї немає. Посадовець поінформувала киянку, що в столиці є комунальний медичний заклад, в якому працюють кваліфіковані судинні хірурги. Пані Арешкович запропонувала жінці залишити контактний номер, за яким з нею зв’яжуться та запросять на стаціонарне лікування.

Серед інших звернень на «пряму лінію» було багато прохань розібратися, чому лікарі не дають рецептів на відпуск ліків на пільгових умовах. Так, одна пенсіонерка поскаржилася, що не може добитися рецепта на життєво необхідний для діабетиків препарат «Сіофор». Киянка розповіла, що має пенсію 1200 грн і не може собі дозволити купувати за власний рахунок ці ліки. Також пенсіонерка обурена тим, що завдяки реорганізації медицини повинна спочатку вистояти чергу до сімейного лікаря та отримати направлення до окуліста, а потім таку саму чергу до вузького фахівця — замість того, щоб звернутись одразу до окуліста. Алла Арешкович порадила жінці двічі на рік здавати аналіз на гліколізований гемоглобін, тим самим контролюючи таку страшну хворобу, як сахарний діабет, та пообіцяла розібратись у ситуації.

Ярослава ЗОЛОТЬКО
http://www.kreschatic.kiev.ua/ua/4647/art/1428518151.html

Немає коментарів: