ПРАВДА ПРО СТАН УКРАЇНСЬКОЇ ФАРМАЦЕВТИЧНОЇ ГАЛУЗІ

На цьому ресурсі ви побачите не тільки професійний огляд преси, правдиве інформування про лікарські засоби, а й реальні дії ФармРади у боротьбі за права фармацевтів та права споживачів: документи, запити до влади, проекти законів; акції, заходи, конференції. Реальні люди, що не пошкодували життя для цієї боротьби.
Ми відкриті для спілкування: ви завжди можете звернутися до нас і поспілкуватися наживо.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
© Остерігайтесь інформаційних підробок.
БУДЬТЕ ОБЕРЕЖНІ! Не станьте жертвами шахраїв! Вимагайте документацію, перевіряйте репутацію!

пʼятниця, 24 квітня 2015 р.

Українці на початку літа можуть залишитися без ліків


МОЗ критично запізнюється із закупівлею незамінних медикаментів, повідомляють у фонді Пацієнти України.

Міністерство охорони здоров'я через затягування закупівель медикаментів може залишити українців на початку літа без незамінних ліків і вакцин. Про це в коментарі Корреспондент.net повідомила виконавчий директор благодійного фонду Пацієнти України Ольга Стефанишина.
За її словами, згідно з регламентом, державні закупівлі повинні були відбутися ще в січні, а тендерний цикл, який забезпечує безперебійне забезпечення ліків, займає до семи місяців. Тобто якщо в січні запускається цей процес, то вже в серпні-вересні лікарні забезпечені медикаментами.

"А тепер, ви уявіть собі, що сьогодні закупівлі ще не почалися, і якщо навіть вони почнуться в кінці квітня, то МОЗ дуже запізнюється. За нашими розрахунками, майже всі препарати закінчаться в червні - липні цього року", - сказала Стефанишина.
При цьому нововведенням цього року стало те, що закупівлі ліків передали міжнародним організаціям.

Відзначимо, що це опитування почав реалізовуватися ще в грудні минулого року, а нещодавно Верховна Рада прийняла відповідний закон № 2150.

"Народні депутати спрацювали дуже швидко, закон розроблявся і затверджувався в одне читання. Але якби міністерство охорони здоров'я мало бажання і кваліфікацію, то воно ще б півтора місяці тому почало розробляти всі підзаконні акти, які дозволили вже міжнародним організаціям закуповувати ліки. При цьому вони це робити реально 10 днів тому", - пояснила Стефанишина.
Причина цьому, за її словами, - існування у відомстві "корупційної системи".

"Є в міністерстві певні течії, які не хочуть віддавати закупівлю міжнародним організаціям і втрачати гроші. За нашими підрахунками, закупівлі через ВООЗ допоможуть заощадити близько 40% державних коштів", - додала вона.
У прес-службі відомства Корреспондент.net, повідомили, що МОЗ почне проводити тендери вже наприкінці квітня, пославшись при цьому на заяви міністра Олександра Квіташвілі.
Нагадаємо, раніше повідомлялося, що МОЗ хоче, щоб Україна закуповувала медпрепарати через ООН. У МОЗ також пообіцяли вирішувати "питання" про закупівлі ліків через прокуратуру.

http://ua.korrespondent.net/ukraine/3507077-ukraintsi-na-pochatku-lita-mozhut-zalyshytysia-bez-likiv-aktyvisty

Немає коментарів: