ПРАВДА ПРО СТАН УКРАЇНСЬКОЇ ФАРМАЦЕВТИЧНОЇ ГАЛУЗІ

На цьому ресурсі ви побачите не тільки професійний огляд преси, правдиве інформування про лікарські засоби, а й реальні дії ФармРади у боротьбі за права фармацевтів та права споживачів: документи, запити до влади, проекти законів; акції, заходи, конференції. Реальні люди, що не пошкодували життя для цієї боротьби.
Ми відкриті для спілкування: ви завжди можете звернутися до нас і поспілкуватися наживо.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
© Остерігайтесь інформаційних підробок.
БУДЬТЕ ОБЕРЕЖНІ! Не станьте жертвами шахраїв! Вимагайте документацію, перевіряйте репутацію!

пʼятниця, 17 квітня 2015 р.

Забезпечення діабетиків інсулінами: Арсеній Яценюк пропонує залучити Ощадбанк


Як стало відомо редакції «Щотижневика АПТЕКА», 15 квітня в КМУ за ініціативи Арсенія Яценюка, Прем’єр-міністра України, відбулася нарада, присвячена питанням забезпечення пацієнтів із цукровим діабетом препаратами інсуліну.

Суть пропозиції прем’єра полягає у наступному. Для забезпечення фінансування заходів, пов’язаних із забезпеченням населення препаратами інсуліну, пропонується використовувати картки Ощадбанку, які отримуватимуть пацієнти із цукровим діабетом. На ці картки перераховуватимуться кошти, які якимось чином мають витрачатися на амбулаторне придбання саме інсулінів. На думку прем’єр-міністра України запровадити згадану ініціативу можна з січня наступного року, але проект відповідного документу, може бути розроблений до кінця квітня поточного року.

Фахівці фармацевтичного ринку та представники пацієнтських організацій, яких було запрошено на цю нараду, наголошували, що для фінансування заходів пов’язаних із амбулаторним відпуском препаратів інсуліну залучати згадану банківську установу недоречно.

На сьогодні розпорядниками коштів, передбачених у державному бюджеті на закупівлі інсулінів, є місцеві органи влади. Деякі місцеві органи влади, аби відійти від тендерів, виділяють субвенції в райони та міста обласного значення, де забезпечення населення інсулінами відбувається згідно з постановою КМУ від 17.08.1998 р. № 1303. Наприклад, ці механізми працюють в Полтавській, Кіровоградській та деяких інших областях. На місцевих рівнях розроблено порядок забезпечення населення препаратами інсуліну, який включає всі нюанси фінансування, критерії відбору аптечних закладів тощо. Нині фінансування закупівель інсулінів здійснюється відповідно до потреб, які визначаються в областях.

Нажаль наведені аргументи не переконали прем’єр-міністра у недоречності його ініціативи з Ощадбанком. Таким чином на сьогодні А. Яценюк фактично пропонує змінити систему фінансування заходів пов’язаних із процесом забезпечення населення препаратами інсуліну. При цьому обґрунтування такого рішення немає, а можливі ризики не аналізувалися.Крім того, прем’єр-міністр доручив МОЗ України опрацювати питання щодо залучення Ощадбанку до заходів, пов’язаних з фінансуванням медикаментозного забезпечення мало захищених верств населення. Зазначимо, що під час наради, яка відбулася 24 березня поточного року у клубі КМУ, це питання виносилося на розгляд разом із проектом постанови КМУ «Про порядок забезпечення у 2015 р. окремих груп населення за категоріями захворювань лікарськими засобами, які підлягають відшкодуванню вартості за рахунок бюджетних коштів». З приводу цього проекту АПАУ висловила свою обґрунтовану позицію. Але аргументи фахівців залишилися поза увагою прем’єр-міністра України.


Прес-служба «Щотижневика АПТЕКА»
http://www.apteka.ua/article/330024

Немає коментарів: