ПРАВДА ПРО СТАН УКРАЇНСЬКОЇ ФАРМАЦЕВТИЧНОЇ ГАЛУЗІ

На цьому ресурсі ви побачите не тільки професійний огляд преси, правдиве інформування про лікарські засоби, а й реальні дії ФармРади у боротьбі за права фармацевтів та права споживачів: документи, запити до влади, проекти законів; акції, заходи, конференції. Реальні люди, що не пошкодували життя для цієї боротьби.
Ми відкриті для спілкування: ви завжди можете звернутися до нас і поспілкуватися наживо.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
© Остерігайтесь інформаційних підробок.
БУДЬТЕ ОБЕРЕЖНІ! Не станьте жертвами шахраїв! Вимагайте документацію, перевіряйте репутацію!

четвер, 16 квітня 2015 р.

Треба думати не про виживання аптек, а про людей, яким не по кишені стали ліки, – Роман Ілик


Регуляція цін на ліки з боку держави – надважливий крок. Постанова уряду про новий підхід до формування цін на ліки неодмінно викличе невдоволення серед тих, хто торгує і хто сидить на схемах, доведе до скрути аптеки із невеликими оборотними коштами, але сьогодні треба думати не про виживання аптек, а про людей.

Про це у коментарі «Погляду» зазначив нардеп 7-го скликання, у минулому заступник голови комітету з охорони здоров’я Роман Ілик.

«Ні для кого не секрет, що фармацевтичний ринок є надприбутковим, і тому питання, які пов’язані з регуляцією цін у цій царині, вимагають неординарних швидких кроків. Сьогодні надважливо знизити ціни на ліки, бо вони уже досягають захмарних висот. Відповідно, треба думати не про виживання аптек, а про те, що люди не спроможні за такі ціни купувати ліки. Нагадаю, що окремі препарати у 2-3 рази дорожчі, ніж в Європі та й навіть у країнах СНД. Тому головне завдання, яке ставить перед собою МОЗ, це прибрати корупцію, надавши можливість закуповувати ліки міжнародним організаціям безпосередньо у виробника і, таким чином, суттєво знизити вартість ліків на етапі закупки, а після цього проконтролювати вартість ліків на ринку – в роздробі та на гурт», - говорить Роман Ілик.

Водночас співрозмовник звертає увагу, що після того, як держава візьметься за регуляцією цін на ліки, значна кількість аптек опиниться у скруті.

«В Україні функціонує надмірна кількість аптек. І коли розмова йде про регуляцію цін з боку держави, значна їхня кількість опиниться у скрутному становищі, особливо ті, які мають малі оборотні кошти або не входять у так звані мережі», - каже лікар.

З огляду на це важливо створити здорову конкуренцію між усіма аптеками, дати можливість повноцінно розвиватись як мережевим аптекам, так і тим, хто працює індивідуально. З боку держави потрібні будуть ще підзаконні акти, які б допомагали регулювати фармацевтичний ринок, зазначає Роман Ілик.

Як відомо, за даними Антимонопольного комітету накрутки на деякі препарати в аптеках досягають 600%. Відтак влада вирішила боротися з високими цінами на ліки. У профільному міністерстві зараз проходить обговорення проект постанови про новий підхід до формування цін, відповідно до якого держава буде суворо стежити за накрутками на препарати в самих аптеках – вони будуть становити не більше 25%. А також не більше 10% зможуть накрутити оптовики.

http://www.pohlyad.com/news/n/82634

Немає коментарів: