ПРАВДА ПРО СТАН УКРАЇНСЬКОЇ ФАРМАЦЕВТИЧНОЇ ГАЛУЗІ

На цьому ресурсі ви побачите не тільки професійний огляд преси, правдиве інформування про лікарські засоби, а й реальні дії ФармРади у боротьбі за права фармацевтів та права споживачів: документи, запити до влади, проекти законів; акції, заходи, конференції. Реальні люди, що не пошкодували життя для цієї боротьби.
Ми відкриті для спілкування: ви завжди можете звернутися до нас і поспілкуватися наживо.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
© Остерігайтесь інформаційних підробок.
БУДЬТЕ ОБЕРЕЖНІ! Не станьте жертвами шахраїв! Вимагайте документацію, перевіряйте репутацію!

понеділок, 13 квітня 2015 р.

Ліки від СНІДу, туберкульозу та вірусних гепатитів дозволять закуповувати міжнародним організаціям


ВРУ ухвалила закон №2151, який остаточно дозволить передачу частини закупівель ліків міжнародним організаціям. Цей законопроект передбачає відміну 7% ПДВ та 5% митного збору на ліки, які закуповуватимуть міжнародні організації за кошти державного бюджету. У пакеті із законом № 2150, який був ухвалений Верховною Радою 19 березня 2015 року, економія державних коштів при закупівлі ліків через міжнародні організації складе 42%.

За рахунок зекономлених коштів з’являється можливість додатково пролікувати та провакцинувати майже 1,5 млн. українців, повідомляють ”Вікна” з посиланням на прес-службу благодійного фонду “Пацієнти України”.

«Ухвалені сьогодні  закони означають можливість отримати вчасне якісне лікування для 1,5 мільйона українців. Ми  доклали багато зусиль до розробки  та прийняття цих законів. Тепер вся справа за МОЗ, вони мають негайно розпочати роботу, аби дорослі пацієнти та діти отримали ліки і вакцини», — наполягає Дмитро Шерембей, голова правління БФ «Пацієнти України».

Хочемо нагадати, що напередодні БФ «Пацієнти України» звернувся  із закликом до голів всіх парламентських фракцій України підтримати цей законопроект та усунути останні перепони на шляху до закупівель ліків міжнародними організаціями.

“Прийняття законопроекту №2151 усунуло останню перепону на шляху до передачі закупівель ліків міжнародним організаціям, – стверджує Ольга Богомолець, голова Комітету з питань охорони здоров’я Верховної Ради України. - Голосування за цей законопроект стало показником єдності українських парламентарів заради зміни країни на користь пацієнтів  та усунення корупційних схем, які існували під час закупівлі ліків за державний кошт”.

Проте, як стверджує Ганна Гопко, голова комітету  Верховної Ради у закордонних справах: «Ці закони зможуть запрацювати лише в «пакеті», тому від моменту прийняття першого Закону №2150, ми серйозно «билися» за прийняття закону №2151. Міжнародні організації, які постачатимуть нашим співгромадянам ліки мають побачити в Україні серйозного та цивілізованого партнера, готового до прозорості, яку забезпечують міжнародні інституції. А також готовою до боротьби з корупцією в сфері державних закупівель».Відтепер ліки для українських пацієнтів найближчі 4 роки зможуть закуповувати 6 міжнародних неприбуткових організацій: ВООЗ, ЮНІСЕФ, IDA Foundation (Нідерланди), Crown Agents (Велика Британія), Partnership for supply chain management (PFSCM) (Америка), Global Drug Facility (GDF) (Швейцарія).  Міжнародні неприбуткові організації за своїми положеннями не можуть бути платниками податків та ПДВ.

Наразі йдеться про передачу закупівель препаратів за чотирма програмами лікування: СНІД, туберкульоз, вірусні гепатити та вакцинація. Зниження в ціні забезпечить використання міжнародної упаковки, гуртові міжнародні ціни та скасування ПДВ та імпортного збору.
Як очікують громадські активісти та парламентарі, закупівельна функція буде передана міжнародним організаціям вже за 6 тижнів. А перші поставки розпочнуться влітку 2015 року.

http://vikna.if.ua/news/category/ua/2015/04/10/32767/view

Немає коментарів: